Udostępnij
Skomentuj

Acer Triton 5 - dane techniczne. Co warto wiedzieć?

W ofercie firmy Acer pojawiły się nowe konfiguracje gamingowego laptopa Triton 5. Sprawdzamy ich parametry, a także to, jak sprawdzają się w grach.

Wypuszczenie na rynek procesorów Intela dziesiątej generacji spowodowało pojawienie się wielu nowych wersji znanych nam już laptopów. Acer Triton 5 nie jest pod tym względem wyjątkiem. Już teraz gracze szukający nowego sprzętu mogą pokusić się o zakup jeszcze wydajniejszego sprzętu.

Acer Triton 5 – specyfikacja

Uwagę zwraca nie tylko układ CPU, ale również karta graficzna z serii GeForce RTX. Parametry Acer Triton 5 gwarantują bezproblemową obsługę wszystkich najnowszych gier z segmentu AAA. Za to wszystko przyjdzie nam jednak sporo zapłacić, ponieważ cena laptopa nie należy do niskich.

Dane techniczne Acer Triton 5 (najmocniejsza konfiguracja)

Warto wiedzieć!

Laptop Triton 5 w każdej wersji dysponuje preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 10 Home. Okaże się one wystarczający do obsługi gier i programów profesjonalnych. Jeśli zależy Wam na dostępie do zaawansowanych opcji zarządzania, powinniście dokupić osobno system Windows 10 Pro.

Acer Triton 5 – konfiguracje

W przeciągu ostatnich lat na rynku pojawiło się wiele modelu Acer Triton, które korzystały z kolejnych generacji sprzętu, oferując przy tym prawdziwie gamingową wydajność. Wszystko to przełożyło się na obecny, niezwykle szeroki wybór laptopów z tej serii.

Najnowsza specyfikacja Acer Triton 5 wskazuje na wykorzystanie procesorów Intela dziesiątej generacji (Comet Lake-H). Tym najmocniejszym jest w tym przypadku model Intel Core i7-10750H, który dysponuje sześcioma fizycznymi rdzeniami i dwunastoma wątkami logicznymi. Procesor wyróżnia się również bardzo wysoką częstotliwością taktowania. W trybie bazowym wynosi 2600 MHz, natomiast w trybie Turbo dochodzi do poziomu 5000 MHz. Uzupełnieniem specyfikacji jest 12 MB pamięci podręcznej oraz współczynnik TDP wynoszący 45 W.

Polecane laptopy Acer

 

Powyższe parametry potwierdzają, jak dużą mocą dysponują najlepsze modele laptopa Acer Triton 5. Taktowanie na takim poziomie zapewnia bezproblemową obsługę wszystkich nowych gier. Wyniki testów diagnostycznych są na to najlepszym dowodem. W programie Cinebench R15 procesor uzyskał 190 punktów w trybie jednowątkowym i aż 1346 punktów w trybie wielowątkowym.

Jak już wspominaliśmy, Acer Triton 5 występuje na rynku również w wersjach z innymi procesorami. Poniżej przedstawiamy te pojawiające się najczęściej.

  • Intel Core i7-9750H – sześć rdzeni, dwanaście wątków, częstotliwość taktowania 2600-4500 MHz, 12 MB pamięci podręcznej L3, współczynnik TDP 45 W. Wyniki w Cinebench R15 – 183 punkty w trybie jednowątkowym i 1182 punkty w trybie wielowątkowym.
  • Intel Core i7-8750H - sześć rdzeni, dwanaście wątków, częstotliwość taktowania 2200-4100 MHz, 9 MB pamięci podręcznej L3, współczynnik TDP 45 W. Wyniki w Cinebench R15 – 173 punkty w trybie jednowątkowym i 1116 punkty w trybie wielowątkowym.

W każdej konfiguracji możemy liczyć na bardzo wydajne procesory, które zapewnią wystarczającą wydajność przez kilka najbliższych lat. Podobnie ma się sprawa z kartami graficznymi. Modele najnowsze i najmocniejsze wyposażane są jednostkę Nvidia GeForce RTX 2080 SUPER, a więc w odświeżoną wersję podstawowej karty RTX 2080. Zapewnia ona obsługę Ray Tracingu, a także ogromną moc obliczeniową. 8 GB pamięci GDDR6 i bardzo wysokie taktowanie sprawia, że możecie być spokojni o wymagania sprzętowe każdej gry.

Tak samo, jak w przypadku procesorów, kart graficznych montowanych w laptopie Acer Triton 5 jest co najmniej kilka.

  • Nvidia GeForce RTX 2080 – 8 GB pamięci GDDR6, taktowanie rdzenia 1380 – 1590 MHz.
  • Nvidia GeForce RTX 2070 SUPER - 8 GB pamięci GDDR6, taktowanie rdzenia 1605 – 1770 MHz
  • Nvidia GeForce RTX 2070 - 8 GB pamięci GDDR6, taktowanie rdzenia 1215 – 1440 MHz
  • Nvidia GeForce RTX 2060 - 6 GB pamięci GDDR6, taktowanie rdzenia 960 – 1200 MHz.

Grafika Acer Triton 5 to jeden z atutów całej serii. Tu także nie musimy obawiać się ewentualnych braków mocy. Specyfikacja bardzo dobrze wygląda również w przypadku pamięci RAM. Laptop korzysta bowiem z szybkich kości typu DDR4, których taktowanie wynosi aż 3200 MHz. Najdroższe wersje sprzęty wyposażane są w 32 GB pamięci RAM. Do tego dochodzi dysk twardy SSD M.2 PCIe o pojemności 1 TB. Pod obudową znajdziemy jeszcze jeden wolny slot na drugi dysk tego samego typu. Zapewnia to więc spore możliwości konfiguracyjne.

Acer Triton 5 – obudowa

Laptopy gamingowe z reguły wyróżniają się dość masywnymi obudowami i dużą wagą. W tym przypadku jest jednak inaczej. Jak wskazują opinie, Acer Triton 5 jest bardzo smukły. Jego waga wynosi natomiast 2 kg. Jest to efekt nowoczesnego designu, opartego na eleganckiej, minimalistycznej bryle, która została urozmaicona logiem serii oraz kolorowym podświetleniem klawiatury.

Laptop Acer Triton 5

Obudowa wykonana została z aluminium, co także ma znaczenie. Dzięki temu możemy liczyć na odpowiednią wytrzymałość mechaniczną, jaką zapewni Acer Triton 5. Laptop jest odporny na wykrzywianie konstrukcji, a także na jej odkształcanie się podczas intensywnego korzystania z klawiatury. Wszystkie elementy zostały bardzo dobrze spasowane, dlatego całość prezentuje się naprawdę solidnie.

Pod uwagę warto wziąć również rozbudowany zestaw portów i złączy. Wielu graczy ucieszy z pewnością dostępność portu USB typu C, który obsługuje standard Thunderbolt 3. Do tego dochodzi złącze DP.

Uwaga!

Zestaw portów i złączy różni się w zależności od wybranej konfiguracji. Nie wszystkie modele laptopa korzystają z portu USB C i złącza DisplayPort. Różna może być także ilość portów USB typu A. Warto więc zwrócić na to uwagę przed zakupem laptopa.

Acer Triton 5 – chłodzenie

Jak można się domyślać, tak wydajne podzespoły generują naprawdę spore obciążenie, które może przełożyć się na wysokie temperatury. Acer Triton 5 wyposażony został w autorski system chłodzenia Aeroblade 3D, która ma zapewnić doskonały przepływ powietrza przy minimalizowaniu generowanego hałasu.

Trzy wentylatory z przepływem wirowym sprawiają, że nie musimy martwić się problemami z płynnością działania poszczególnych podzespołów podczas wykorzystania pełnej mocy laptopa Acer Triton 5. Chłodzenie w takich warunkach radzi sobie bardzo przyzwoicie. Choć trzeba przyznać, że jest ono słyszalne. Nie jest to jednak żadne odstępstwo od normy w przypadku laptopów gamingowych.

Acer Triton 5 – ekran

Każda konfiguracja laptopa Triton 5 została wyposażona w 15-calowy ekran obsługujący rozdzielczość Full HD. Producent postawił na matrycę IPS z wysoką częstotliwością odświeżania (co najmniej 144 Hz). Przekłada się to na bardzo płynny obraz, odpowiedni kontrast i dobre odwzorowanie kolorów.

Pod tym względem ekran Acer Triton 5 gwarantuje spełnienie wszystkich najważniejszych kryteriów. Dzięki temu doświadczenia podczas grania nie zostaną niczym zakłócone. Matryca korzysta oczywiście z matowej powłoki, zapewniającej ochronę antyrefleksyjną.

Acer Triton 5 - wydajność

Już sam opis poszczególnych podzespołów wystarczy, by zorientować się w możliwościach laptopa Acer Triton 5. Wydajność wszystkich oferowanych na rynku konfiguracji pozwoli na komfortową obsługę każdej nowej gry. Mowa tu także o najbardziej rozbudowanych produkcjach z segmentu AAA.

Oczywiście najwięcej możliwości zapewniają modele wyposażone w karty Nvidia GeForce RTX 2080 SUPER. Jednostka ta doskonale sprawdza się także w narzędziach specjalistycznych, służących do obróbki grafiki i wideo, projektowania, a także tworzenia modeli 3D.

Acer Triton 5 - do grania

Jak już zostało wspomniane, każda konfiguracja pozwoli ogrywać nowości. Laptop Acer Triton 5 do gier okaże się inwestycją na wiele lat. Zwłaszcza biorąc pod uwagę jego wyniki osiągane podczas obsługi poszczególnych tytułów. Poniżej wskazujemy, na ile klatek na sekundę możemy liczyć w przypadku wykorzystania jednostki RTX 2080.

Acer Triton 5 - gry

Acer Triton 5 - czy warto?

Jako maszyna gamingowa, laptop Acer Triton 5 sprawdza się doskonale. W żadnej grze nie musimy obawiać się spadku ilości klatek na sekundę czy też innego typu problemami. Poza olbrzymią mocą, do dyspozycji otrzymujemy także wysokiej klasy wyświetlacz, bardzo dobrze wykonaną klawiaturę z podświetleniem oraz wytrzymałą, stosunkowo lekką obudowę. Wszystko to zapewnia doskonały komfort grana.

Jak to jednak zwykle bywa w przypadku tak wydajnych laptopów gamingowych, problemem okazuje się wysoka cena Acer Triton 5. Co najmniej 9 tysięcy złotych za sprzęt do grania to naprawdę spory wydatek, na który pozwolą sobie nieliczni.

0

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:15
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.