Udostępnij
Skomentuj

Acer PH717-71-70VE - dane techniczne. Co warto wiedzieć?

Sprawdzamy możliwości jednej z najlepszych konfiguracji laptopa Acer Predator Helios 700. Z jakich podzespołów korzysta i jaką wydajność oferuje?

Laptopy gamingowe mają przede wszystkim zapewnić stabilną obsługę najnowszych gier – zarówno indie, jak i z segmentu third party. Niektórzy producenci, poza doborem właściwych podzespołów, decydują się również na wykorzystanie różnych dodatków. Tak też jest w przypadku modelu Acer PH717-71-70VE, który został wyposażony w wysuwany panel roboczy.

Acer PH717-71-70VE – specyfikacja

Sprzęt powinien zainteresować graczy także ze względu na bardzo wysoką wydajność, jaką zapewniają zamontowane podzespoły. Procesor Intela dziewiątej generacji oraz karta graficzna z serii GeForce RTX pozwalają uzyskać odpowiednią ilość klatek na sekundę w każdej grze. Laptop Acer PH717-71-70VE okaże się więc bardzo dobrym wyborem do ogrywania nowości.

 

Warto wiedzieć!

Laptop Acer PH717-71-70VE sprzedawany jest wraz z preinstalowanym systemem Windows 10 Home. Jest to optymalny wybór do gier, ale również do wielu profesjonalnych programów, służących chociażby do obróbki grafiki lub wideo.

Acer PH717-71-70VE – konfiguracje

Szybka analiza powyższej tabeli wystarczy, by dojść do słusznego wniosku, że PH717-71-70VE to niezwykle wydajny laptop gamingowy. Wykorzystanie takich parametrów sprawiło, że jest on bardzo drogi, jednak do kwestii ceny jeszcze wrócimy.

Najpierw warto przeanalizować poszczególnie parametry. Acer PH717-71-70VE wykorzystuje procesor Intel Core i7-9750H. Należy on do rodziny wielordzeniowych układów Coffee Lake-H, które pojawiły się na rynku w 2019 roku.

Daje dostęp do mocy sześciu fizycznych rdzeni i dwunastu wątków. Jest to gwarancja ogromnego zapasu mocy, który warto spożytkować w najnowszych grach lub rozbudowanych programach profesjonalnych – do obróbki grafiki, wideo, projektowania czy też tworzenia modeli 3D. To jednak nie wszystko, ponieważ procesor wyróżnia się także wysoką częstotliwość taktowania. W trybie bazowym wynosi ona 2600 MHz, natomiast w trybie Turbo dochodzi nawet do 4500 MHz. Wspomnieć należy jeszcze o współczynniku TDP w wysokości 45 W, a także o 12 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu.

Wszystkie te parametr gwarantują ogromną wydajność laptopowi Acer PH717-71-70VE. Taktowanie, a także wielowątkowość umożliwia uruchomienie każdej nowej gry na wysokich detalach graficznych. Bardzo dobrze prezentują się również wyniki procesora w programach diagnostycznych. Na platformie Cinebench R15 uzyskał on średnią w wysokości 183 punkty dla trybu jednowątkowego i 1182 punkty dla wielowątkowego.

Specyfikacja Acer PH717-71-70VE wskazuje również na zastosowanie szybkiej pamięci RAM typu DDR4. Jej taktowanie wynosi aż 2666 MHz, co ma wpływ na szybkość obsługi gier. Podobnie jak pojemność – laptop Acer Predator Helios 700 oferowany jest bowiem w wersjach z 8 GB, 16 GB i 32 GB pamięci RAM. Na sporo dobrego możemy liczyć także w przypadku dysku twardego. Laptop korzysta bowiem z bardzo szybkich dysków SSD M.2 PCIe, które zdecydowanie skracają ładowanie systemu, przenoszenie plików oraz instalowanie gier. Pojemność dysku może osiągnąć nawet 1 TB.

Pozostaje nam już tylko grafika  Acer PH717-71-70VE. Jest nią jednostka Nvidia GeForce RTX 2070, która korzysta z 8 GB pamięci typu GDDR6, a także obsługuję technologię Ray Tracingu, poprawiająca efekty świetlne w grach. Karta zapewnia ogromną wręcz wydajność. Dzięki niej obsługa najnowszych gier nie będzie żadnym problemem. Okaże się wyborem na lata.

Acer PH717-71-70VE – obudowa

Już  na pierwszy rzut oka widać, że Acer PH717-71-70VE to laptop niezwykle masywny. Gruba obudowa i użyte materiały przekładają się na sporą wagę sprzętu. Wynosi ona prawie 5 kilogramów, dlatego nie pozwoli na komfortową obsługę mobilną. Do czynienia mamy z laptopem w pełni stacjonarnym.

Wynika to także z zastosowania wysuwanego panelu z touchpadem i podpórką pod nadgarstki. Jest to dodatkowa klapka, która jeszcze bardziej zwiększa wymiary laptopa. Do tego dochodzi spora przestrzeń znajdująca się bezpośrednio pod ekranem. Warto postawić go więc na dużym biurku. Wysuwana klapka zapewnia nie tylko większą wygodę użycia sprzętu, ale również odsłonięcie dodatkowych kanałów wentylacyjnych.

Ze względu na swoją masywność i nieco „klockowatą” budowę, laptop nie zachwyca pod względem designu. Jego wykonanie jest jednak bardzo solidne. Użyte materiały i wzmocnienia zapewniają odpowiednią odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wielu graczy ucieszy także bardzo rozbudowany zestaw portów i złączy. Aż 5 portów USB, a także złącza HDMI oraz DisplayPort – wszystko to okaże się bardzo pomocne podczas gry.

Acer PH717-71-70VE – chłodzenie

Wysunięcie wspomnianego panelu z touchpadem pozwala odsłonić dodatkowe otwory wentylacyjne w laptopie Acer PH717-71-70VE. Chłodzenie dzięki temu staje się efektywniejsze, co ma znaczenie zwłaszcza podczas obsługi szczególnie wymagających gier. Oczywiście praca na pełnych obrotach i tak będzie równoznaczna z mocnym nagrzewaniem się sprzętu. Temperatury Acer PH717-71-70VE nie osiągają jednak wartości, które mogłyby znacząco wpływać na wydajność i stabilność działania poszczególnych podzespołów, na przykład procesora.

Pewnym problemem dla użytkowników może być dość głośna praca systemu chłodzenia, gdy wykorzystywana zostanie jego pełna moc. Generowany hałas nie powinien jednak zagłuszać dźwięków odtwarzanych przez głośniki. Gracze mogą być więc spokojni o doznania płynące z gier.

Acer PH717-71-70VE – ekran

Omawiany laptop jest 17-calowy, co stanowi kolejny powód, dla którego warto korzystać z niego w trybie stacjonarnym. Wyświetlacz o takiej przekątnej zapewnia jednak jeszcze większą wygodę grania. Na takim ekranie po prostu więcej widać, w ten sposób zbliżamy się do doznać, z jakimi mamy do czynienia podczas gry na telewizorze.

Pod względem jakości obrazu, ekran Acer PH717-71-70VE wypada całkiem przyzwoicie. Wykorzystana matryca IPS zapewnia odpowiednio odwzorowanie kolorów, a także całkiem wysoki kontrast. Również z jasnością nie powinno być problemów. Co ważne, obsługuje ona częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz. Dzięki temu, gracze mogą liczyć na wysoką płynność wyświetlania obrazu. Do tego należy dodać również matową powłokę, która redukuje refleksy świetlne.

Acer PH717-71-70VE – wydajność

Jak już zostało wspomniane, możliwości gamingowego laptopa Acer Predator Helios 700 są naprawdę ogromne. Wynika to oczywiście z podzespołów, jakie zostały zamontowane w konfiguracji Acer PH717-71-70VE. Pamięć RAM, procesor i karta graficzna – wszystko to gwarantuje utrzymanie wysokiej ilości klatek na sekundę w każdej grze, na wysokich detalach graficznych.

Największy wpływ na to ma oczywiście jednostka Nvidia GeForce RTX 2070, która pozwala uzyskać moc obliczeniową zbliżoną do wielu konfiguracji desktopowych. Wrażenie robią zwłaszcza wyniki uzyskiwane w programach diagnostycznych. Na platformie 3DMark 11 Performance GPU karta uzyskała średnią na poziomie 25676 punktów, natomiast w 3DMark Ice Storm Extreme Graphics wyniosła ona 163308 punktów.

Acer PH717-71-70VE - do grania

Analiza parametrów zamontowanych podzespołów, a także uzyskiwanych przez nie wyników w programach diagnostycznych pozwala wywnioskować, jak mocny jest laptop Acer PH717-71-70VE. Wydajność omawianej konfiguracji zapewni bezproblemową obsługę nowych gier przez kilka następnych lat. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów na to, jak laptop radzi sobie w grach.

Acer PH717-71-70VE - gry

Gra
Niskie ustawienia
graficzne
Średnie ustawienia
graficzne
Wysokie ustawienia
graficzne
Gear Tactics
240 FPS
180 FPS
120 FPS
Red Dead Redemption 2
110 FPS
100 FPS
65 FPS
GRID 2019
180 FPS
150 FPS
110 FPS
F1 2019
210 FPS
180 FPS
150 FPS
Anthem
100 FPS
85 FPS
80 FPS

 

Uwaga!

Wykorzystanie laptopa Acer PH717-71-70VE do gier nie jest jego jedynym możliwym zastosowaniem. Wydajność procesora oraz karty graficznej pozwala na instalację i obsługę wielu nowych, rozbudowanych narzędzi profesjonalnych, wykorzystywanych na przykład do obróbki grafiki, wideo oraz do projektowania.

Acer PH717-71-70VE - czy warto?

Jeśli zależy Wam na zapewnieniu sobie obsługi nowych gier na długie lata, omawiany laptop okaże się dobrym wyborem. Jest to potężna maszyna, która zapewnia wysoki komfort grania. Nie tylko ze względu na wydajne podzespoły, ale również na wysoką jakość wykonania.

Największym problemem jest w tym przypadku cena Acer PH717-71-70VE. Konfiguracja ta kosztuje ponad 10 tysięcy złotych, dlatego pozwolić na nią mogą sobie wyłącznie gracz o sporym budżecie. Dla pozostałych zasadność zakupu takiego sprzętu będzie raczej znikoma. 

0

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:57
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.