Udostępnij
Skomentuj

Acer Nitro 7 – dane techniczne. Co warto wiedzieć?

Analizujemy możliwości gamingowych laptopów Acer Nitro 7. Wskazujemy również na dostępne konfiguracje sprzętowe, przygotowane przez producenta.

Firma Acer przygotowała wydajne urządzenia do gier, które mają zapewnić obsługę wszystkich nowych tytułów na wysokich detalach graficznych. Jednocześnie, ich ceny mają znacząco różnic się od tego, co zwykle możemy obserwować w tej kategorii produktowej.

Acer Nitro 7 – specyfikacja

Przydatność sprzętu jest mocno zależna od oferowanych konfiguracji. Tych nie ma dużo, jednak warto przyjrzeć się im dokładnie, by dowiedzieć się, jakie dokładnie parametry Acer Nitro 7 możemy wykorzystać w nowych grach.

Dane techniczne Acer Nitro 7 (najmocniejsza konfiguracja)

Warto wiedzieć!

Zarówno tańsze, jak i droższe konfiguracje laptopa Acer Nitro 7 korzystają z systemu operacyjnego Windows 10 Home, które okaże się w zupełności wystarczający do grania. Niezależnie od rodzaju obsługiwanych produkcji. W przypadku klasyków, czyli gier sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat, warto skorzystać z trybów zgodności ze starszymi systemami lub zainstalować wirtualną maszynę (np. z systemem Windows XP).

Acer Nitro 7 - dostępne konfiguracje

Wybór poszczególnych podzespołów nie jest zbyt szeroki, jednak jest to zrozumiałe. Producent postarał się bowiem o przygotowanie konfiguracji sprzętowych zbliżonych pod względem wydajności i ceny. Wygląda na to, że mu się to udało.

Procesor Acer Nitro 7 pochodzić może z rodziny Intel Core i7 lub i5. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z sześciordzeniowym i dwunastowątkowym układem Intel Core i7-9750H, który jest bardzo często montowany w laptopach gamingowych. Jego taktowanie bazowe wynosi 2600 MHz, jednak w trybie Turbo może zostać podbite do poziomu 4500 MHz. Wspomnieć należy również o 12 MB pamięci podręcznej i współczynnik TDP wynoszącym 45 W.

Polecane laptopy Acer

 Sprawdź laptopy Acer

Specyfikacja typowo gamingowa, która zapewni bezproblemowe spełnienie wymagań wszystkich nowych gier. Okaże się on również odpowiedni do pracy specjalistycznej, z wykorzystaniem programów graficznych oraz projektowych. Wskazują na to wyniki testów diagnostycznych, w których procesor wypada naprawdę dobrze. W testach Cinebench R15 uzyskał on 183 punkty w trybie jednowątkowym i aż 1182 punkty w trybie wielowątkowym.

Laptop Acer Nitro 7 jest sprzedawany także w wersji z procesorem Intel Core i5-9300H (znaleźć można go na przykład w konfiguracji Acer Nitro 7 AN715-51). Tym razem mamy do czynienia z układem czterordzeniowym i ośmiowątkowym. Jego taktowanie mieści się w przedziale 2400-4100 MHz, korzysta on również z 8 MB pamięci podręcznej. Współczynnik TDP pozostaje bez zmian. Parametry są niższe w porównaniu z układem i7, jednak nadal wystarczające, by móc cieszyć się obsługa nowych gier. We wspomnianym programie Cinebench R15 procesor uzyskał kolejno 172 i 790 punktów.

Jeśli chodzi o pamięć, Acer Nitro 7 korzysta z kości typu DDR4, wyróżniających się taktowaniem wynoszącym 2400 MHz. Pod obudową dostępne są dwa sloty, w których znaleźć może się pamięć o pojemności wynoszącej nawet 32 GB, a więc wystarczająco, by zapewnić sobie bezproblemową obsługę wszystkich nowych gier. Szybkie działanie zapewnia również dysk twardy SSD M.2 PCIe. Problemem może być jego pojemność, która wynosi 512 GB. Jak wiadomo, nowe gry ważą coraz więcej, dlatego w sytuacji, gdy wartość ta okażę się dla Was niewystarczająca, powinniście skorzystać z przenośnych dysków twardych, podłączanych przez port USB.

Na koniec omawiania podzespołów pozostała nam już tylko karta graficzna. Acer Nitro 7 jest oferowany w wersjach z dwoma jednostkami – w droższych laptopach znajdziemy model Nvidia GeForce GTX 1660 Ti z 6 GB pamięci typu GDDR6, a w tańszych Nvidia GeForce GTX 1650 z 4 GB pamięci.

Acer Nitro 7 – obudowa

Producent podkreśla, że przygotował mobilną stację, która pozwala na granie w dowolnie wybranym miejscu. Choć może być to trudne, i tak waga Acer Nitro 7 na poziomie 2,5 kg sprawia, że jest to jeden z lżejszych laptopów oferowanych na rynku. Uwagę warto zwrócić także na grubość obudowy, która wynosi tylko 19,9 mm. Wszystkie elementy konstrukcji zostały spasowane bardzo dobrze, dlatego sprzęt prezentuje się solidnie, choć niektórzy użytkownicy narzekają na wyraźne ścięcia wszystkich krawędzi obudowy. Jedno jest pewne – laptop przykuwa uwagę.

Laptop Acer Nitro 7

Pod względem jakości wykonania, wypada on bardzo dobrze. Konstrukcja została wykonana z aluminium (wnętrze z tworzyw sztucznych), dlatego wyróżnia się wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na wygięcia oraz odkształcenia. Jedynym minusem może być tu spora podatność na zabrudzenia. Widoczne są zwłaszcza odciski palców.

Wymiary Acer Nitro 7 nie wpłynęły na ograniczenie zestawu portów i złączy. Znajdziemy w nim wszystko, co jest potrzebne w trakcie gry. Cieszy zwłaszcza dostępność 4 portów USB. Jak przystało na laptopa gamingowego, zapewnia on również podświetlenie klawiatury.

Acer Nitro 7 – chłodzenie

Producent zamontował dwa wentylatory wykorzystujące technologię Acer CoolBoost, a także dwa porty wylotowe. Zapewnia to przyzwoite chłodzenie najważniejszych podzespołów, choć trzeba mieć na uwadze, że nawet pomimo tego laptop mocno nagrzewa się podczas pracy na pełnych obrotach. Wiatraki generują również spory hałas, choć nie są to wartości, które mogłyby znacząco przeszkodzić w grze.

Warto nadmienić również, że producent zaimplementował system NitroSense, który daje nam dostęp do danych związanych z chłodzeniem procesora i karty graficznej. Na uwagę zasługuje także pojemna bateria Acer Nitro 7. Oficjalne informacje wskazują na możliwość pracy laptopa przez 8 godzin na baterii, choć oczywiście nie dotyczy to obsługi gier.

Acer Nitro 7 – ekran

Laptop został wyposażony w 15-calowy ekran. Acer Nitro 7 korzysta z matrycy wykonanej w technologii IPS, obsługującej rozdzielczość Full HD oraz częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz. Do tego dochodzi czas reakcji 3 ms.

Matryca Acer Nitro 7 zapewnia przyzwoitą jakość generowanego obrazu. Po stronie zalet sprzętu należy zapisać wysoki kontrast i dobre odwzorowanie kolorów. Również jasność stoi na odpowiednim poziomie. Wszystko to sprawia, że laptop pełnia najważniejsze kryteria związane z gamingiem.

Acer Nitro 7 – wydajność

Chcąc uzyskać najwyższą moc obliczeniową, należy celować w konfiguracje wyposażone w procesor Intel Core i7-9750H. Korzysta on z większej ilości fizycznych rdzeni i wyższego taktowania. Przekłada się to nie tylko na lepsze wyniki w testach diagnostycznych, ale również sprawniejszą obsługę gier.

Jeśli zaś chodzi o karty graficzne, wyborem optymalnym okaże się jednostka Nvidia GeForce GTX 1660 Ti z 6 GB pamięci typu GDDR6. Jej wysoką wydajność potwierdzają testy. W programie 3DMark 11 Performance GPU uzyskała średni wynik wynoszący aż 19924 punkty, natomiast w 3DMark Ice Storm Extreme Graphics 149231. Wyniki te sprawiają, że karta okaże się przydatna również podczas obsługi programów specjalistycznych, służących chociażby do obróbki grafiki.

Laptop Acer Nitro 7

Acer Nitro 7 - do grania

Oczywiście najważniejszym zastosowaniem laptopa Acer Nitro 7 jest obsługa gier. Z tym sprzęt radzi sobie bardzo dobrze. Gracze mogą liczyć na uruchomienie wszystkich nowych produkcji na wysokich detalach graficznych. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów.

Acer Aspire A315-31-C8WK - gry

Uwaga!

Powyższe wyniki w grach dotyczą karty graficznej Nvidia GeForce GTX 1660 Ti. W przypadku wyboru laptopa z jednostką GTX 1650, wydajność spadnie o kilka-kilkanaście procent, w zależności od typu obsługiwanej gry.

Acer Nitro 7 - czy warto?

Nie da się ukryć, że mamy do czynienia z laptopem prawdziwie gamingowym, który gwarantuje wysoki komfort obsługi nowych tytułów z segmentu AAA. Zamontowane procesory i karty graficzne powinny okazać się wystarczające przez kilka najbliższych lat. Opinie o Acer Nitro 7 często wskazują również na wysoką jakość wykonania obudowy, a także na bardzo przyzwoitą matrycę. Pochwały koncentrują się również na klawiaturze i zestawie portów oraz złączy.

Problemem może okazać się spore nagrzewanie się sprzętu. Cena Acer Nitro 7 dla wielu osób okaże się wysoka, jednak warto wziąć pod uwagę koszt zakupu wielu konkurencyjnych sprzętów. Laptopy gamingowe nierzadko kosztują 8, a nawet 10 tysięcy złotych. Biorąc to pod uwagę, cena na poziomie około 5 tysięcy nie wydaje się więc skandalicznie wysoka.

0

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:21
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.