Udostępnij
Skomentuj

Acer ConceptD 3 - dane techniczne. Co warto wiedzieć?

Firma Acer przygotowała laptopa dla twórców. ConceptD 3 ma być alternatywą dla innych urządzeń klasy premium.

Producent przygotował bardzo mocne konfiguracje, które powinny pozwolić na obsługę szczególnie wymagających narzędzi i programów. Acer laptop ConceptD 3 powinien zadowolić osoby szukające szczególnie wysokiej wydajności.

Acer ConceptD 3 – specyfikacja

Oczywiście wiele zależy od dobranej konfiguracji. Te jednak nie różnią się znacząco – Acer postarał się o przygotowanie laptopów dostosowanych do zadań profesjonalnych, czego potwierdzeniem jest chociażby zamontowanie wydajnej karty graficznej.

Warto wiedzieć!

Laptop Acer ConceptD 3 sprzedawany jest przede wszystkim w wersjach korzystających z systemu operacyjnego Windows 11 Pro w wersji 64-bitowej w polskiej wersji językowej.

Acer ConceptD 3 – konfiguracje

Choć oferowane na rynku wersje ConceptD 3 nie są zbytnio zróżnicowane, warto podkreślić, że korzystają one z bardzo wydajnych, nowoczesnych podzespołów, które gwarantują twórczą pracę z użyciem bardzo zaawansowanych narzędzi i programów.

Specyfikacja Acer ConceptD 3 wskazuje między innymi na wykorzystanie procesora 11. generacji o bardzo wysokim taktowaniu. W przypadku laptopa od firmy Acer wybór padł na model Intel Core i7-11800H 8-rdzeniowy 2.30 GHz.

Jest to ośmiordzeniowy i szesnastowątkowy układ CPI, który został dostosowany do realizacji najbardziej rozbudowanych operacji, wymagających sporej mocy obliczeniowej. Jego częstotliwość taktowania w trybie bazowym wynosi „zaledwie” 2300 MHz, jednak w trybie turbo może wynieść nawet 4600 MHz dla jednego rdzenia. Wszystko to zapewnia więc zapas mocy, który przyda się podczas pracy profesjonalnej. Wysokie taktowanie Acer ConceptD 3 sprawia, że laptop nie powinien mieć problemów z zachowaniem płynności pracy, nawet w przypadku znacznego obciążenia.

Dane techniczne procesora wskazują również na wykorzystanie aż 12 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu, a także na współczynnik TDP wynoszący 45 W. Stanowi to bardzo dobry balans między sporą mocą a stabilnością działania i brakiem nadmiernego obciążenia sprzętu. Możliwości układu potwierdzają oczywiście testy diagnostyczne, w których uzyskał on więcej niż przyzwoite rezultaty. W programie Cinebench R15 otrzymał on średnią na poziomie 183 punktów dla trybu jednowątkowego i 1182 punktów dla trybu wielowątkowego.

Parametry Acer ConceptD3 powinny zadowolić użytkowników profesjonalnych. Zwłaszcza że laptopy Acer korzystają z kart graficznych NVIDIA® GeForce® GTX 1650, która wyróżnia się 4 GB pamięci typu GDDR5, a także NVIDIA® GeForce RTX™ 3050Ti z 4 GB dedykowanej pamięci. Już wydajność tej pierwszej powinna okazać się wystarczająca do obsługi narzędzi graficznych i projektowych. Nie będzie mieć również problemów z obsługą gier, dlatego wydaje się to dobry laptop gamingowy.

Pracę procesora i karty graficznej wspiera bardzo szybka pamięć RAM typu DDR4 SDRAM, której częstotliwość taktowania sięga 2666 MHz. Zapewnia więc błyskawiczną realizację wielu zadań, także tych szczególnie rozbudowanych. Pamięć Acer ConceptD 3 w laptopie montowana jest bowiem w formie kości o pojemności 16 GB. To zdecydowanie uniwersalne i przede wszystkim zadowalające rozwiązanie.

Kolejną dobrą informację jest wykorzystanie szybkiego dysku SSD. Zapewnia on znaczne przyspieszenie działania w porównaniu z dyskami HDD oraz SSD SATA III. Płyta główna Acer ConceptD 3 zawiera dysk o pojemności 1 TB.

Acer ConceptD 3 – obudowa

Jest to sprzęt nie tylko do pracy stacjonarnej – wskazują na to jego wymiary, a także niska waga, wynosząca do 1,41 kg. Laptop Acer ConceptD 3 jest stosunkowo cienki, dlatego nie jest mu daleko do cienkich i kompaktowych ultrabooków. Nie to jest jednak tu najważniejsze. Użytkownicy chwalą ten komputer przenośny przede wszystkim za bardzo wysoką jakość wykonania. Obudowa została przygotowana ze stopu magnezu i aluminium, toteż nie nic tu się nie wykrzywia pod naporem. Brak tu również charakterystycznego skrzypienia, pojawiającego się czasem w laptopach z niższej półki cenowej. Producent pozwolił także na zabezpieczenie laptopa linką przez port Kensington Lock.

Całkiem dobrze prezentuje się także zestaw portów i złączy. Znajdziesz tu czytnik linii papilarnych, warto pochwalić producenta za zamontowanie trzech portów USB, w tym jednego typu C. Warto jeszcze nadmienić, że laptop sprzedawany jest w wersji białej. Obudowa ma odporną na zabrudzenia powłokę chroniącą ją przed żółknięciem, plamami i innymi zanieczyszczeniami.

Acer ConceptD 3 – chłodzenie

Laptop korzysta z wydajnych podzespołów, które podczas pracy na najwyższych obrotach generują spore obciążenie i wysokie temperatury. Co jednak najważniejsze, chłodzenie Acer ConceptD 3 sprawdza się bardzo przyzwoicie. Nie musimy obawiać się znacznego spadku wydajności poszczególnych podzespołów, gdy sprzęt pracuje na pełnych obrotach. W normie utrzymywane są również temperatury. Acer ConceptD3 nie powinien mieć więc żadnych problemów z najbardziej wymagającymi programami do obróbki graficznej czy też tworzenia rozbudowanych projektów.

Jeśli zaś chodzi o hałas, podczas zwykłej pracy laptopa, jest on optymalny – brak tu nadmiernego szumu, który mógłby okazać się irytujący. Nieco inaczej wygląda sytuacja wówczas, gdy realizowane są obliczenia znacząco obciążające sprzęt, ale to normalne zjawisko.

Acer ConceptD 3 – ekran

Przekątna ekranu wynosząca 14 cali gwarantuje komfortową pracę z użyciem wspomnianych wcześniej programów w miejscach poza domem, np. w komunikacji miejskiej czy pociągu. Zwłaszcza że producent zdecydował się na użycie matrycy typu IPS, gwarantującej więcej niż przyzwoite pokrycie kolorów, a także wysoki kontrast. Dobrym tego potwierdzeniem jest średni błąd DeltaE2000 poniżej 3 punktów.

To jednak nie wszystko, ponieważ ekran Acer ConceptD3 obsługuje również Pantone Matching System, funkcję korekcji kolorów oraz międzynarodowy standard kolorystyczny DCI-P3, wykorzystywany przez reżyserów i producentów. Wszystko to umożliwia komfortową obróbkę grafiki, projektowanie, a także profesjonalną edycję filmów. Oczywiście wyświetlacz jest chroniony przed wpływem refleksów świetlnych, które mogą prowadzić do znacznego obniżenia widoczności treści.

Acer ConceptD 3 – wydajność

Tabela dostępna na początku tekstu wskazuje, że użytkownicy laptopa mogą skorzystać z bardzo mocnego procesora Intel® Core™ i7-11800H 8-rdzeniowy 2.30 GHz, który doskonale sprawdza się w podczas obsługi programów wykorzystujących wiele wątków. Wydajność Acer ConceptD 3 zależna jest również od dedykowanej karty graficznej.

NVIDIA® GeForce GTX 1650 to solidna jednostka ze średniej półki. Jej parametry wskazują na moc wystarczającą do pracy profesjonalnej, ale także obsługi gier. W przypadku karty graficznej NVIDIA® GeForce RTX™ 3050Ti z 4 GB dedykowanej pamięci jest oczywiście jeszcze lepiej – to świetna informacja również dla graczy. Grafika Acer ConceptD3 została oczywiście sprawdzona w testach diagnostycznych. W programie 3DMark 11 Performance GPU jednostka uzyskała średni wynik wynoszący 13228 punktów, natomiast w 3DMark Ice Storm Extreme Graphics wyniósł on 81499 punktów.

Acer ConceptD 3 – do grania

Omawiany laptop okaże się dobrym wyborem nie tylko do pracy profesjonalnej. Nadaje się on również jako laptop do gier. Acer ConceptD3 wykorzystuje bowiem moc bardzo przyzwoitej karty graficznej, która radzi sobie z obsługą wielu nowych produkcji typu AAA. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów (wartości minimalne).

Acer ConceptD3 – gry

Gra
Niskie ustawienia
graficzne
Średnie ustawienia
graficzne
Wysokie ustawienia
graficzne
Escape from Tarkov
120 FPS
80 FPS
55 FPS
Star Wars Jedi Fallen Order
90 FPS
70 FPS
60 FPS
Hunt Showdown
150 FPS
55 FPS
48 FPS
Borderlands 3
105 FPS
60 FPS
40 FPS
Wiedźmin 3
160 FPS
105 FPS
60 FPS

Uwaga!

Komfortowa obsługa nowych gier okaże się możliwa w przypadku dobrania do wydajnego procesora i karty graficznej odpowiedniej ilości pamięci RAM. W przypadku Acer ConceptD 3 kości o pojemności 16 GB powinny wystarczyć, by móc cieszyć się stabilną ilością klatek na sekundę na wysokich detalach graficznych.

Acer ConceptD 3 – czy warto?

Acer, czyli marka komputerów przenośnych, stworzyła laptop dla twórców, który bardzo dobrze sprawdza się w ramach tak zwanej pracy kreatywnej. Jest to zasługa przede wszystkim wysokiej jakości matrycy oraz wydajnych podzespołów, które dobrze radzą sobie z obsługą nawet najbardziej wymagających programów. Wspomnieć należy również o sporym komforcie pracy – zarówno ze względu na dobre wykonanie, jak i rozwiązania systemowe. Jednym z nich jest panel użytkownika ConceptD Palette, który zapewnia szybki dostęp do najważniejszych ustawień użytkownika.

Opinie o Acer ConceptD 3 są zgodne. Ten tak naprawdę mały laptop jest sprzętem klasy premium, gwarantującym wygodną pracę kreatywną. Laptopy Acer ConceptD 3 dostępne są w dwóch wariantach, ponieważ do wyboru masz dwie karty graficzne. Jaki laptop wybrać? To już od Ciebie zależy, jakiego komponentu potrzebujesz we wnętrzu komputera przenośnego. Oczywiście nie jest to sprzęt dla wszystkich. Ile kosztuje laptop 14 cali Acer? Cena za Acer ConceptD3 jest dość wysoka, bo mieści się w przedziale 7000-9000 zł, toteż pozwolić na niego mogą sobie wyłącznie użytkownicy z dużym budżetem. Niektóre osoby docenią go za możliwość komfortowej pracy kreatywnej, inni natomiast za dobre wyniki w grach. Zbierając jednak wszystkie wspomniane wyżej informacje, możemy uznać, iż jest to laptop, na który warto zwrócić uwagę.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:18
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.