Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Acer ConceptD 3 - dane techniczne. Co warto wiedzieć?

Firma Acer przygotowała laptopa dla twórców. ConceptD 3 ma być alternatywą na modeli Apple Macbook, a także innych urządzeń klasy premium.

Producent przygotował bardzo mocne konfiguracje, które powinny pozwolić na obsługę szczególnie wymagających narzędzi i programów. Acer ConceptD 3 powinien zadowolić osoby szukające szczególnie wysokiej wydajności.

Acer ConceptD 3 – specyfikacja

Oczywiście wiele zależy od dobranej konfiguracji. Te jednak nie różnią się znacząco – Acer postarał się o przygotowanie laptopów dostosowanych do zadań profesjonalnych, czego potwierdzeniem jest chociażby zamontowanie wydajnej karty graficznej.

Warto wiedzieć!

Laptop Acer ConceptD 3 sprzedawany jest przede wszystkim w wersjach korzystających z systemu operacyjnego Windows 10 Pro w wersji 64-bitowej, choć można również pokusić się o model z systemem Windows 10 Home. Dostępna jest także partycja typu recovery, która pozwala na przywrócenie systemu z dysku.

Acer ConceptD 3 – konfiguracje

Choć oferowane na rynku wersje ConceptD 3 nie są zbytnio zróżnicowane, warto podkreślić, że korzystają one z bardzo wydajnych, nowoczesnych podzespołów, które gwarantują twórczą pracę z użyciem bardzo zaawansowanych narzędzi i programów.

Specyfikacja Acer ConceptD 3 wskazuje między innymi na wykorzystanie procesora z serii Intel Coffee Lake-H, w której znajdziemy układy o bardzo wysokim taktowaniu. W przypadku laptopa od firmy Acer, wybór padł na model Intel Core i7-9750H.

Jest to sześciordzeniowy i dwunastowątkowy układ CPI, który został dostosowany do realizacji najbardziej rozbudowanych operacji, wymagających sporej mocy obliczeniowej. Jego częstotliwość taktowania w trybie bazowym wynosi „zaledwie” 2600 MHz, jednak w trybie turbo może wynieść nawet 4500 MHz dla jednego rdzenia. Wszystko to zapewnia więc zapas mocy, który przyda się podczas pracy profesjonalnej. Wysokie taktowanie Acer ConceptD 3 sprawia, że laptop nie powinien mieć problemów z zachowaniem płynności pracy, nawet w przypadku znacznego obciążenia.

Dane techniczne procesora wskazują również na wykorzystanie aż 12 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu, a także na współczynnik TDP wynoszący 45 W. Stanowi to bardzo dobry balans między sporą mocą a stabilnością dziania i brakiem nadmiernego obciążenia sprzętu. Możliwości układu potwierdzają oczywiście testy diagnostyczne, w których uzyskał on więcej niż przyzwoite rezultaty. W programie Cinebench R15 otrzymał on średnią na poziomie 183 punktów dla trybu jednowątkowego i 1182 punktów dla trybu wielowątkowego.

Parametry Acer ConceptD3 powinny zadowolić użytkowników profesjonalnych. Zwłaszcza że laptop korzysta z karty graficznej Nvidia GeForce GTX 1650, która wyróżnia się 4 GB pamięci typu GDDR5. Jej wydajność powinna okazać się wystarczająca do obsługi narzędzi graficznych i projektowych. Nie będzie mieć również problemów z obsługą gier.

Pracę procesora i karty graficznej wspiera bardzo szybka pamięć RAM typu DDR4, której częstotliwość taktowania sięga 2666 MHz. Zapewnia więc błyskawiczną realizację wielu zadań, także tych szczególnie rozbudowanych. Pamięć Acer ConceptD 3 jest oferowana w dwóch konfiguracjach – w laptopie montowane są bowiem kości o pojemności 16 GB lub 32 GB. Łatwo więc możemy dobrać laptopa do własnych potrzeb i wymagań sprzętowych obsługiwanych programów.

Kolejną dobrą informację jest wykorzystanie szybkiego dysku twardego SSD M.2 PCIe. Zapewnia on znaczne przyspieszenie działania w porównaniu z dyskami HDD oraz SSD SATA III. Płyta główna Acer ConceptD 3, w zależności od modelu, zawiera dysk o pojemności 256 GB lub 512 GB.

Acer ConceptD 3 – obudowa

Jest to sprzęt przede wszystkim do pracy stacjonarnej – wskazują na to jego wymiary, a także dość wysoka waga, wynosząca 2,35 kg. Laptop Acer ConceptD 3 jest również stosunkowo gruby, dlatego daleko mu do cienkich i kompaktowych ultrabooków. Nie to jest jednak tu najważniejsze. Użytkownicy chwalą urządzenie przede wszystkim na bardzo wysoką jakość wykonania. Obudowa została przygotowana z aluminium, toteż nie nic tu się nie wykrzywia pod naporem. Brak tu również charakterystycznego skrzypienia, pojawiającego się czasem w laptopach z niższej półki cenowej. Producent pozwolił także na zabezpieczenie laptopa linką przez port Kensington Lock.

Całkiem dobrze prezentuje się także zestaw portów i złączy. Choć niektórzy mogą narzekać na brak czytnika linii papilarnych, warto pochwalić producenta za zamontowanie czterech portów USB, w tym dwóch typu C. Warto jeszcze nadmienić, że laptop sprzedawany jest w wersji białej i czarnej.

Acer ConceptD 3 – chłodzenie

Laptop korzysta z wydajnych podzespołów, które podczas pracy na najwyższych obrotach generują spore obciążenie i wysokie temperatury. Co jednak najważniejsze, chłodzenie Acer ConceptD 3 sprawdza się bardzo przyzwoicie. Nie musimy obawiać się znacznego spadku wydajności poszczególnych podzespołów, gdy sprzęt pracuje na pełnych obrotach. W normie utrzymywane są również temperatury. Acer ConceptD3 nie powinien mieć więc żadnych problemów z najbardziej wymagającymi programami do obróbki graficznej czy też tworzenia rozbudowanych projektów.

Jeśli zaś chodzi o hałas, podczas zwykłe pracy laptopa, jest on optymalny – brak tu nadmiernego szumu, który mógłby okazać się irytujący. Nieco inaczej wygląda sytuacja wówczas, gdy realizowane są obliczenia znacząco obciążające sprzęt. Wtedy laptop szumi naprawdę mocno.

Acer ConceptD 3 – ekran

Przekątna ekranu wynosząca 15,6 cali gwarantuje komfortową pracę z użyciem wspomnianych wcześniej programów. Zwłaszcza że producent zdecydował się na użycie matrycy typu IPS, gwarantującej więcej niż przyzwoite pokrycie kolorów, a także wysoki kontrast. Dobrym tego potwierdzeniem jest średni błąd DeltaE2000 poniżej 3 punktów.

To jednak nie wszystko, ponieważ ekran Acer ConceptD3 obsługuje również Pantone Matching System, funkcję korekcji kolorów oraz międzynarodowy standard kolorystyczny DCI-P3, wykorzystywany przez reżyserów i producentów. Wszystko to umożliwia komfortową obróbkę grafiki, projektowanie, a także profesjonalną edycję filmów. Oczywiście wyświetlacz jest chroniony przed wpływem refleksów świetlnych, które mogą prowadzić do znacznego obniżenia widoczności treści.

Acer ConceptD 3 – wydajność

Tabela dostępna na początku tekstu wskazuje, że użytkownicy laptopa mogą skorzystać z bardzo mocnego procesora Intel Core i7-9750H, który doskonale sprawdza się w podczas obsługi programów wykorzystujących wiele wątków. Wydajność Acer ConceptD 3 zależna jest również od dedykowanej karty graficznej.

Nvidia GeForce GTX 1650 to solidna jednostka ze średniej półki. Jej parametry wskazują na moc wystarczającą do pracy profesjonalnej, ale także obsługi gier. Grafika Acer ConceptD3 została oczywiście sprawdzona w testach diagnostycznych. W programie 3DMark 11 Performance GPU jednostka uzyskała średni wynik wynoszący 13228 punktów, natomiast w 3DMark Ice Storm Extreme Graphics wyniósł on 81499 punktów.

Acer ConceptD 3 - do grania

Omawiany laptop okaże się dobrym wyborem nie tylko do pracy profesjonalnej. Nadaje się on również do gier. Acer ConceptD3 wykorzystuje bowiem moc bardzo przyzwoitej karty graficznej, która radzi sobie z obsługą wielu nowych produkcji typu AAA. Poniżej przedstawiamy kilak przykładów.

Acer ConceptD3 - gry

Gra
Niskie ustawienia
graficzne
Średnie ustawienia
graficzne
Wysokie ustawienia
graficzne
Escape from Tarkov
120 FPS
80 FPS
55 FPS
Star Wars Jedi Fallen Order
90 FPS
70 FPS
60 FPS
Hunt Showdown
150 FPS
55 FPS
48 FPS
Borderlands 3
105 FPS
60 FPS
40 FPS
Wiedźmin 3
160 FPS
105 FPS
60 FPS

Uwaga!

Komfortowa obsługa nowych gier okaże się możliwa w przypadku dobrania do wydajnego procesora i karty graficznej odpowiedniej ilości pamięci RAM. W przypadku Acer ConceptD3 kości o pojemności 16 GB powinny wystarczyć, by móc cieszyć się stabilną ilością klatek na sekundę na wysokich detalach graficznych.

Acer ConceptD 3 - czy warto?

Laptop dla twórców od Acera bardzo dobrze sprawdza się w ramach tak zwanej pracy kreatywnej. Jest to zasługa przede wszystkim wysokiej jakości matrycy oraz wydajnych podzespołów, które dobrze radzą sobie z obsługą nawet najbardziej wymagających programów. Wspomnieć należy również o sporym komforcie pracy – zarówno ze względu na dobre wykonanie, jak i rozwiązania systemowe. Jednym z nich jest panel użytkownika ConceptD Palette, który zapewnia szybki dostęp do najważniejszych ustawień użytkownika.

Opinie o Acer ConceptD 3 są zgodne. Jest to sprzęt klasy premium, gwarantujący wygodną pracę kreatywną. Oczywiście nie jest dla wszystkich. Cena Acer ConceptD3 jest dość wysoka, toteż pozwolić na niego mogą sobie wyłącznie użytkownicy z dużym budżetem. Niektóre osoby narzekają również na brak czytnika linii papilarnych oraz dość sporą wagę sprzętu. Zbierając jednak wszystkie wspomniane wyżej informacje, możemy uznać, iż jest to laptop wart uwagi.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:47
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.