Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Acer AN515-54 - dane techniczne. Co warto wiedzieć?

Firma Acer wypuściła na rynek nowego laptopa gamingowego z serii Nitro 5. Sprawdzamy jego specyfikację oraz wyniki w testach diagnostycznych.

Acer AN515-54 ma zagwarantować obsługę wszystkich nowych gier na wysokim poziomie szczegółowości. Producent zdecydował się na wykorzystanie procesorów Intela dziewiątej generacji, a także kart graficznych z serii Nvidia GTX.

Acer AN515-54 – specyfikacja

Choć Acer nie wypuścił na rynek zbyt wielu konfiguracji sprzętowych, poszczególne modele różnią się między sobą użytymi procesorami, ilością pamięci RAM, a także pojemnością dysków twardych. Z tego też względu warto sprawdzić, jakie są parametry Acer AN515-54.

Warto wiedzieć!

Laptop Acer AN515-54 jest oferowany w konfiguracjach korzystających z systemu Windows 10 Home. Jest to optymalny wybór zarówno do gier, jak i codziennego wykorzystania sprzętu – na przykład podczas oglądania filmów czy też surfowania po sieci.

Acer AN515-54 – konfiguracje

Kupując laptop gamingowego, należy oczywiście skupić się na jego wydajności. Ta zaś zależna jest od najważniejszych podzespołów. Jednym z nich jest, rzecz jasna, procesor. AN515-54 korzysta z możliwości układów Intela dziewiątej generacji. Do wyboru mamy dwa modele.

W droższych wersjach laptopa znajdziemy układ Intel Core i7-9750H, który wyróżnia się sześcioma fizycznymi rdzeniami oraz dwunastoma wątkami logicznymi. Już samo to wskazuje, że specyfikacja Acer AN515-54 okaże się prawdziwie gamingowa.

Bazowa częstotliwość taktowania procesora wynosi 2600 MHz, jednak w trybie Turbo może ona zostać podbita do poziomu 4500 MHz. Zapewnia to wystarczający zapas mocy, aby zapewnić komfortową obsługę wszystkich nowych gier. Układ korzysta także z 12 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu. Jego współczynnik TDP wynosi natomiast 45 W.

Pod względem mocy obliczeniowej jest to prawdziwie gamingowy układ, który pozwoli na obsługę wszystkich najważniejszych gier. Potwierdzają to wyniki testów diagnostycznych przeprowadzonych w programie Cinebench R15. Układ uzyskał w nich średnią na poziomie 183 punktów w trybie jednowątkowym i 1182 punktów w trybie wielowątkowym.

W nieco tańszych konfiguracjach laptopa Acer AN515-54 znajdziemy natomiast procesor Intel Core i5-9300H, który jest czterordzeniowy i ośmiowątkowy. Taktowanie Acer AN515-54 w przypadku wyboru tego układu mieści się w przedziale od 2400 MHz do 4100 MHz. Do tego dochodzi jeszcze 8 MB pamięci podręcznej oraz współczynnik TDP wynoszący 45 W.

Choć jest to procesor słabszy od modeli i7, on także zapewnia gamingową wydajność, dzięki której nie będziemy musieli martwić się o płynność działania nowych gier. W testach Cinebench R15 otrzymał on kolejno 172 i 790 punktów.

Wydajność Acer AN515-54 jest zależna również od karty graficznej. W tym przypadku także możemy wybrać między różnymi opcjami. Ta najmocniejsza związana jest z jednostką Nvidia GeForce GTX 1660 Ti z 6 GB pamięci typu GDDR6. Jej moc okaże się w zupełności wystarczająca do obsługi nowych gier.

Grafika Acer AN515-54, w modelach tańszych, występuje również pod postacią jednostek Nvidia GeForce GTX 1650 (4 GB pamięci) oraz GeForce GTX 1050 (model z 3 GB pamięci). Specyfikacja Acer AN515-54 wskazuje również na wykorzystanie bardzo szybkiej pamięci RAM typu DDR4. Najważniejszą informacją jest jednak to, że jej pojemność wynieść może nawet 32 GB.

Na spore możliwości konfiguracyjne możemy liczyć także w przypadku dysków twardych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli wykorzystujących dwa dyski – jeden HDD o pojemności dochodzącej nawet do 1 TB i drugi SSD (maksymalnie 512 GB), na którym instalowany jest system operacyjny. W ten sposób zyskujemy szybkie działanie systemu i pojemny magazyn danych.

Acer AN515-54 – obudowa

Jak przystało na sprzęt gamingowy, omawiany laptop wyróżni się bardzo agresywnym designem – dość gruba obudowa nie jest zaokrąglona, wręcz przeciwnie. Do tego dochodzą czerwone wstawki, które nadają obudowie charakteru. Jeśli zaś chodzi o jakość wykonania konstrukcji, należy ocenić ją pozytywnie. Wykorzystane materiały sprawiają, że obudowa jest odporna na wygięcia i skrzypienie. Przyczepić nie można się również do pracy zawiasów.

Do czynienia mamy z gamingowym laptopem 15-calowym, dlatego jego waga nie powinna dziwić. 2,5 kg to wartość, która skutecznie odstrasza od użytku mobilnego. W zamian otrzymujemy jednak niezwykle stabilną konstrukcję, która okażę się dobrym wyborem na długie lata. Plus możemy postawić także przy zestawie porów i złączy zamontowanych w Acer AN515-54. Laptop zapewnia dostęp do wszystkiego, co jest potrzebne podczas gry.

Acer AN515-54 – chłodzenie

W przypadku laptopów gamingowych warto przygotować się na to, że obsługa najbardziej rozbudowanych gier będzie generowała spore obciążenia, które oczywiście będą miały wpływ na generowane temperatury. Chłodzenie Acer AN515-54 sprawdza się jednak przyzwoicie, choć oczywiście podczas pracy na pełnych obrotach jest dość głośne.

Wykorzystane wiatraki sprawiają jednak, że temperatury Acer AN515-54 nie przekraczają normy. Pod tym względem nie odstaje od urządzeń konkurencyjnych. Gracze liczyć mogą więc na stabilne działanie, bez efektu „dławienia” się procesora w razie szczególnie wysokiego obciążenia.

Acer AN515-54 – ekran

Producent zapewnił przyzwoity, gamingowy wyświetlacz, który spełnia najważniejsze kryteria. Zarówno płynność ruchu, jak i odwzorowanie kolorów czy też kontrast sto na odpowiednim poziomie. Jest to zasługa matrycy IPS. Biorąc to pod uwagę, ekran Acer AN515-54 zapewni odpowiednie przeżycia podczas obsługi nowych gier.

Każda wersja laptopa jest 15-calowa. Sprzęt zapewnia więc dobry balans między wygodną przestrzenią roboczą a mobilnością, przynajmniej umowną. Warto nadmienić, że ekran dobrze radzi sobie z redukowaniem refleksów świetlnych, które mogłyby obniżyć widoczność prezentowanych treści. Jest to wynik wykorzystania powłoki antyrefleksyjnej.

Laptopy Acer AN515-54 w morele.net

Acer AN515-54 – wydajność

Analizując tabelę dostępną na początku tekstu, śmiało można stwierdzić, że mamy do czynienia z laptopem prawdziwie gamingowym. Zarówno pamięć Acer AN515-54, jak i montowane procesory sprawdzają się bardzo dobrze, czego potwierdzeniem są wyniki testów diagnostycznych.

Jeśli jednak planujecie wykorzystać laptopa Acer AN515-54 do gier najnowszych, wyróżniających się sporymi wymaganiami sprzętowymi, powinniście celować w konfiguracje wyposażone w kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1650 Ti. Szybka pamięci GDDR6 o pojemności 6 GB i wysoka częstotliwość taktowania sprawiają, że jednostka bardzo dobrze poradzi sobie podczas obsługi wszystkich produkcji AAA.

To jednak nie wszystko. Karta pozwoli bowiem także na pracę w programach profesjonalnych, wykorzystywanych chociażby do obróbki grafiki, wideo czy też projektowania. W programach diagnostycznych uzyskała ona bardzo dobrze wyniki. Na platformie 3DMark 11 Performance GPU jej średnia wyniosła 19924 punkty, natomiast 3DMark Ice Storm Extreme Graphics osiągnęła 149231 punktów.

Acer AN515-54- do grania

Tak wysoka wydajność sprawia, że laptop doskonale sprawdzi się podczas obsługi nowych gier. Nie musimy martwić się spadkami płynności czy też innego rodzaju problemami, które pojawiają się najczęściej wówczas, gdy zechcemy poznać pełen potencjał oprawy graficznej nowej gry. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów produkcji, z obsługą których karta GTX 1660 Ti nie powinna mieć większych trudności.

Acer AN515-54 - gry

Gra
Niskie ustawienia
graficzne
Średnie ustawienia
graficzne
Wysokie ustawienia
graficzne
Doom Eternal
190 FPS
145 FPS
120 FPS
Red Dead Redemption 2
100 FPS
75 FPS
50 FPS
Need for Speed Heat
100 FPS
90 FPS
82 FPS
Control
150 FPS
80 FPS
50 FPS
Ghost Recon Breakpoint
115 FPS
80 FPS
70 FPS

Uwaga!

Wskazane osiągi w nowych grach zostały uzyskane przy użyciu najmocniejszej konfiguracji sprzętowej, wyposażonej w kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1660 Ti, procesor Intel Core i7-9750H, a także 16 GB pamięci RAM. W przypadku słabszych modeli ilość klatek na sekundę na poszczególnych poziomach szczegółowości grafiki może się różnić.

Acer AN515-54 - czy warto?

Specyfikacja techniczna omówionego wyżej sprzętu prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Potwierdza ona zastosowanie laptopa Acer AN515-54. Płyta główna zawiera bowiem naprawdę wydajne podzespoły – zwrócić uwagę należy przede wszystkim na kartę graficzną GTX 1660 Ti oraz procesor i7. Najmocniejsze konfiguracje pozwolą na bezproblemową obsługę wszystkich nowych gier.

Opinie o Acer AN515-54 skupiają się również na dobrej jakości wykonania obudowy, przyzwoitej matrycy, a także gamingowym designie. Oczywiście nie oznacza to, że sprzęt jest pozbawiony wad. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na grzaniu się laptopa podczas pracy na wysokich obrotach. Również cena Acer AN515-54 dla wielu stanowi problem (mowa tu zwłaszcza o najlepszych konfiguracjach). Biorąc to jednak wszystko pod uwagę, z pewnością jest to laptop wart polecenia.

0

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:57
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.