Udostępnij
Skomentuj

Acer A515-51G-53V6 - dane techniczne. Co warto wiedzieć?

Sprawdzamy możliwości multimedialnego laptopa Acer A515-51G-53VG. Kierowany jest on głównie do użytkowników domowych.

Producent postawił na podzespoły niskonapięciowe, które powinny dobrze sprawdzić się podczas realizacji podstawowych zadań, związanych z odtwarzaniem multimediów, przeglądaniem sieci czy też obsługi rozmaitych narzędzi graficznych, biurowych czy gier. Laptop Acer A515-51G-53VG powinien więc sprawdzić się do pracy, nauki i zabawy.

Acer A515-51G-53V6 – specyfikacja

W przypadku dobierania urządzenia do konkretnych zastosowań, warto dokładnie przeanalizować dane techniczne Acer A515-51G-53VG. Obecnie, wybór konfiguracji dostępnych na rynku nie jest zbyt szeroki, co jednak nie oznacza, że nie warto sprawdzić, co kryje się pod obudową laptopa od Acer.

 

Acer A515-51G-53V6 – konfiguracje

Jak już zostało wspomniane, na rynku brak wielu zróżnicowanych konfiguracji Acer A515-51G-53VG. Laptop jest oferowany w wersjach korzystających z tego samego procesora i karty graficznej. Różnią się wyłącznie ilością pamięci RAM oraz pojemności dysku twardego.

Jeśli chodzi procesor, Acer postawił na układ Intel ósmej generacji, należący do serii Kaby Lake Refresh. Mowa o modelu Intel Core i5-8250U – wyróżnia się dość uniwersalną specyfikację, dzięki której posłuży nam on do realizacji prostych zadań biznesowych, a także obsługi rozmaitych programów multimedialnych.

Procesor został wyposażony w cztery fizyczne rdzenie i osiem wątków logicznych. Częstotliwość taktowania układu wynosi od 1600 MHz w trybie bazowym do maksymalnie 3400 MHz w trybie turbo, który jest uruchamiany w razie zwiększonego zapotrzebowania na moc. Specyfikację uzupełnia 6 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu oraz współczynnik TDP wynoszący 15 W.

Jest to więc procesor, który bardzo dobrze sprawdzi się w pracy biurowej, podczas nauki, a także zabawy z programami multimedialnymi i niektórymi grami. Potwierdzeniem tego są wyniki uzyskiwane przez układ w programach diagnostycznych. Na platformie Cinebench R15 uzyskał on średnią na poziomie 157 punktów w trybie jednowątkowym i 549 punktów w trybie wielowątkowym.

Specyfikacja Acer A515-51G-53VG wskazuje również na wykorzystanie dedykowanej karty graficznej Nvidia GeForce MX150 w wersji z 2 GB pamięci GDDR5. Jest to kolejny uniwersalny podzespołów, który dobrze radzi sobie w ramach standardowej obsługi multimedialnej. Do wskazania wyników testów diagnostycznych karty, a także jej możliwości obsługi gier przejdziemy w dalszej części tekstu.

Na razie warto wspomnieć, że A515-51G-53V6 korzysta z pamięci RAM typu DDR4. Płyta główna Acer A515-51G-53V6 pozwala na wykorzystanie kości o całkiem przyzwoitym taktowaniu, wynoszącym 2400 MHz. Niestety, na rynku znajdziemy głównie konfiguracje wyposażone wyłącznie w 8 GB pamięci RAM. W przypadku bardziej zaawansowanych operacji, możemy być to wartość nieco zbyt niska.

Niektórzy użytkownicy narzekają także na pojemność dysku twardego Acer A515-51G-53V6 jest oferowany na rynku w wersjach z dyskiem SSD o pojemności 256 GB. Urządzenie korzysta z interfejsu SATA III. Nie zapewni więc tak dużej prędkości działania, jak modele PCIe, jednak i tak skok jakościowy w porównaniu ze zwykłymi dyskami HDD będzie odczuwalny.

Warto wiedzieć!

Jeśli nie wiecie, na jakie urządzenie się zdecydować, sprawdźcie nasz ranking laptopów. Generowany jest on na podstawie danych sprzedażowych, dlatego na pierwszych miejscach znajdziecie sprzęty najchętniej kupowane przez użytkowników sklepu Morele.net.

Acer A515-51G-53V6 – obudowa

Do czynienia mamy ze standardowym laptopem, który najlepiej sprawdza się przy biurku. 15-calowy model A515 pod względem wagi nie wyróżnia się ani na plus ani na minus. Nieco ponad 2 kilogramy sprawiają, że nie będzie to sprzęt zbytnio mobilny. To samo tyczy się jego wymiarów. W zamian tego jednak otrzymujemy niezwykle solidną konstrukcję, wykonaną z dobrej jakości  materiałów. Połączenie aluminium z tworzywami sztucznymi przełożyło się na sztywną obudowę, odporną na wygięcia konstrukcji oraz uszkodzenia mechaniczne.

Wszystkie elementy zostały spasowane prawidłowo, dlatego sprzęt prezentuje się naprawdę solidnie. Przyczepić nie można się również do pracy zawiasów. Parametry Acer A515-51G-53V6 wskazują również na mocno standardowy zestaw portów oraz złączy. Brak tu elementów, których nie znajdziemy w urządzeniach konkurencji. Najbardziej cieszy dostępność aż 4 portów USB.

Acer A515-51G-53V6 – chłodzenie

Producent zdecydował się na wykorzystanie podzespołów niskonapięciowych, toteż nie musimy specjalnie martwić się, że chłodzenie Acer A515-51G-53V6 okaże się niewystarczające. Laptop podczas standardowej pracy jest cichy i chłodny, toteż nie powinien nam przeszkadzać podczas realizacji codziennych obowiązków.

Temperatury Acer A515-51G-53V6 rosną wówczas, gdy postanowimy uruchomić szczególnie wymagające narzędzia (np. graficzne) lub gry. Nie są to jednak wartości, które wpływałyby negatywnie na pracę sprzętu. Brak to dławienia się procesora czy też innych problemów związanych z dobraniem nieodpowiedniego chłodzenia.

Acer A515-51G-53V6 – ekran

Jak już wspomnieliśmy, ekran Acer A515-51G-53V6 jest 15-calowy. Zapewnia on więc bardzo wygodną przestrzeń roboczą, która sprawdzi się przede wszystkim podczas pracy na wielu oknach. Również gracze nie powinni narzekać na zbyt małą przestrzeń.

Pod względem jakości generowanego obrazu, omawiany model nie różni się specjalnie od wielu innych laptopów multimedialnych z tej półki cenowej. Zarówno jasność, jak i kontrast oraz odwzorowanie kolorów stoi na przyzwoitym poziomie. Co prawda sprzęt nie sprawdzi się w profesjonalnych programach graficznych, jednak nie jest to wina wyłącznie ekranu, ale również dobranych podzespołów. Warto podkreślić, że ekran ma powłokę matową, toteż promienie słoneczne dostające się przez okno nie powinny prowadzić do drastycznego pogorszenia widoczności wyświetlanych treści.

Acer A515-51G-53V6 – wydajność

Po omówieniu najważniejszych elementów budowy sprzętu, możemy przejść do prawdziwych możliwości laptopa Acer A515-51G-53V6. Wydajność sprzętu należy ocenić jako przyzwoitą. Wynika to głównie z użycia dobrego procesora Intela ósmej generacji, który dobrze radzi sobie zarówno z zadaniami biurowymi, jak i typowo multimedialnymi. Taktowanie Acer A515-51G-53V6 pozwala nam na obsługę programów wykorzystywanych do pracy, nauki i zabawy.

Do tego dochodzi całkiem przyzwoita jednostka GPU. Grafika Acer A515-51G-53V6 wykorzystuje 2 GB pamięci własnej, toteż okaże się pomocna podczas obsługi nieco bardziej wymagających programów. Wskazują na to wyniki testów diagnostycznych. Na platformie 3DMark 11 Performance GPU karta Nvidia GeForce MX150 uzyskała średnią na poziomie 4494 punktów, natomiast w programie 3DMark Extreme Graphics wyniosła 46586 punktów. Wszystko to są bardzo przyzwoite rezultaty.

Acer A515-51G-53V6 - do grania

Wskazywaliśmy już, że pamięć Acer A515-51G-53V6, a także wydajność procesora i karty graficznej pozwala na bezproblemową obsługę wielu programów multimedialnych. Warto jednak zastanowić się również nad tym, czy omawiany sprzęt okaże się wystarczający do gier. Acer A515-51G-53V6 nie pozwoli na uruchomienie najnowszych produkcji z segmentu AAA, jednak z pewnością poradzi sobie z wieloma tytułami indie, a także grami o niższych wymaganiach sprzętowych. Poniżej przedstawiamy ich krótką listę.

Acer A515-51G-53V6 - gry

Gra
Niskie ustawienia
graficzne
Średnie ustawienia
graficzne
Wysokie ustawienia
graficzne
Hearthstone
100 FPS
75 FPS
60 FPS
X-Plane 11.11
60 FPS
45 FPS
35 FPS
Call of Duty WWII
80 FPS
60 FPS
30 FPS
Dirt 4
110 FPS
50 FPS
30 FPS
Resident Evil 7
150 FPS
60 FPS
30 FPS

Uwaga!

Powyższe wyniki w grach uzyskane zostały na najmocniejszej konfiguracji laptopa Acer A515-51G-53V6, która została wyposażona w procesor Intel Core i5, dedykowaną kartę graficzną, a także 8 GB pamięci RAM typu DDR4.

Acer A515-51G-53V6 - czy warto?

Poniższy opis wskazuje, że mamy do czynienia z bardzo uniwersalnym laptopem, który dobrze sprawdza się zarówno w pracy, jak i w domu. Opinie o Acer A515-51G-53V6 najczęściej podkreślają jego wysoką jakość wykonania, a także niskonapięciowych charakter, dzięki któremu sprzęt nie nagrzewa się ponad miarę. Po stronie wad użytkownicy wymieniają natomiast bardzo wąski wybór konfiguracji sprzętowych oraz brak dodatków w postaci chociażby podświetlanej klawiatury. Również cena Acer A515-51G-53V6 dla niektórych jest problemem.

Biorąc jednak pod uwagę wszystkie mocne i słabe strony sprzętu, należy podkreślić, że jest to laptop bardzo solidny, który powinien zadowolić osoby poszukujące uniwersalnego urządzenia o multimedialnej charakterystyce.

0

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:59
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.