Udostępnij
Skomentuj

Zniszczone krzesła – jak naprawić? Jak odnowić meble?

To, że nasze krzesło się zniszczyło nie znaczy, że trzeba kupić nowe czy odwiedzać stolarza. Jak je naprawić?

Jak naprawić krzesło w domu?

Bardzo często siedziska, takie jak np. krzesła do kuchni, psują się. Jak sobie z tym poradzić? To oczywiście zależy, co z krzesłem się stało, ale najczęściej jest to problem z nogą, która po jakimś czasie odpada lub jest tego bliska i niemiłosiernie się chwieje. Aby to naprawić, potrzebować będziesz kleju do drewna, papieru ściernego, nożyka, młotka, stolarski ścisk, długiej i krótkiej listwy, mocnego sznurka i drewnianych podkładek.

Jeśli noga wciąż jest na swoim miejscu, ale czujesz, że niedługo wypadnie, delikatnie wyrwij ją z krzesła.

Nożykiem dokładnie oczyść wszystkie miejsca, w których wciąż tkwi stary klej. Jeśli wyjątkowo uparcie przylgnął, możesz pomóc sobie papierem ściernym.

Na wszystkich łączonych powierzchniach rozsmaruj klej.

Połącz ze sobą oba fragmenty. Aby krzesło (i podłoga) przypadkowo nie uległo uszkodzeniu, użyj drewnianej podkładki i młotka.

Całość bardzo mocno zewrzyj przy użyciu ścisku stolarskiego. Jeśli go nie masz, spróbuj użyć mocnego sznura. Owiń nim krzesło, przełóż listewką, a potem bardzo mocno skręć sznurek. Pod listewkę podłóż długą listwę, by sznurek się nie odkręcił.

Teraz szybko usuń nadmiar kleju. Zrób to dokładnie, bo zaschnięty może pozostawić plamy trudne do usunięcia.

Pozostaw krzesło do wyschnięcia na całe 24h. Nie ruszaj go, żeby niczego nie zepsuć.

Po całym dniu voilà! Krzesło jak nowe!

Jak odnowić krzesło?

Jeśli Twoje krzesła do jadalni albo krzesła do salonu są zniszczone, są na to sposoby. Zwykle najwięcej problemów sprawiają krzesła tapicerowane i rzesła z ekoskóry lub skaju, które łatwo się niszczą - zwłaszcza, gdy w ich pobliżu często przebywają dzieci albo zwierzaki.

Jak pomalować krzesła drewniane?

Nie wiesz, jak odnowić krzesła drewniane? Po prostu je odmaluj! Może się to być konieczne nie tylko przy starszych egzemplarzach, ale także tych nowoczesnych. Jak pomalować krzesła na biało? Nie ma w tym nic trudnego!

Jeśli wcześniej było już malowane, użyj preparatu do zrywania farby i potem zdrap ją metalową szpachelką. Teraz wyrównaj powierzchnię krzesła przy użyciu papieru ściernego (również, jeśli pomijałeś pierwszy krok). Na koniec po prostu pomaluj krzesło. Pamiętaj, aby farby nabierać jak najmniej, żeby nie zrobiły się zacieki. Pozostaw je do wyschnięcia.

Jak czyścić krzesła z ekoskóry?

Nigdy nie używaj do tego żadnych detergentów! Do czyszczenia skóry ekologicznej wystarczy letnia woda z szarym mydłem. Weź gąbkę, zanurz w tej mieszaninie i dobrze wyciśnij. Wytrzyj powierzchnię ekoskóry, a potem wysusz papierowym ręcznikiem i gotowe! Jeśli wolisz bardziej profesjonalne metody, zakup specjalne preparaty do czyszczenia ekoskóry i postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.

Jak odnowić krzesła plastikowe?

Plastikowe krzesła, podobnie jak krzesła drewniane, wystarczy odmalować. W ich przypadku łatwiej jest jednak użyć farby w sprayu.

Jak wyczyścić krzesła tapicerowane?

Najlepiej zdać się jest na specjalistyczne preparaty do czyszczenia mebli tapicerowanych, choć tutaj również można użyć wody z szarym mydłem. Jeśli chciałbyś zmienić tkaninę na meblach, a nie wiesz, jak tapicerować krzesła, najlepiej udaj się do profesjonalnego tapicera, który nie popełni przy całym zabiegu żadnego błędu.

Jakie krzesło wybrać?

Jeśli nie chcesz wypełniać żmudnego obowiązku, jakim jest renowacja własnych mebli, wybierz sprawdzone firmy, dla których, oprócz stylu, najważniejsza jest jakość i solidność wykonania. Warto zapoznać się z najnowszymi trendami wnętrzarskimi by znaleźć mebel idealny, taki jak krzesło w stylu skandynawskim, które cechuje nie tylko ciekawy design ale też wyoskiej jakości materiały. W dzisiejszych czasach nie musisz wierzyć w wykute na pamięć formułki sprzedawców, mające zachęcić do zakupu. Dzięki sklepom internetowym, takim jak Meblujesz.pl, możesz poznać opinie innych klientów i upewnić się, że produkt, który chcesz kupić, jest dobry. Możesz też zadać im pytanie lub zwrócić się wprost do fachowców.

Pamiętaj też, aby krzesło nie tylko ładnie wyglądało i było solidne, ale żeby też dobrze się w nim siedziało, a mianowicie – powinno być dobre dla Twojego kręgosłupa.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:28
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.