Udostępnij
Skomentuj

Wentylator biurkowy – jaki wybrać?

Wentylator biurkowy od razu pomoże, gdy pojawia się uporczywy upał, który znacznie obniża koncentrację i efektywność pracy czy nauki.

Kiedy kupić wentylator na biurko?

To oczywiste, że najlepiej sprawdzi się w okresie letnim, jednak nie do końca o to chodzi. Nie zawsze bowiem tego typu wentylator będzie koniecznością lub też będzie możliwość jego zakupu. Wentylator biurkowy doskonale sprawdzi się wtedy, kiedy będzie miał odpowiednie miejsce, będzie dobrze dopasowany rozmiarami do biurka, a przede wszystkim – kiedy jego praca będzie faktycznie przynosiła ulgę.

Wentylatory biurkowe dobrze sprawdzają się w małych pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca na wentylator podłogowy czy sufitowy, dlatego zakup takiego urządzenia do salonu i postawienie go na miejscu pracy, z którego korzysta się sporadycznie, nie ma większego sensu. Nie schłodzi on powietrza na całej powierzchni pokoju, z kolej sam w sobie niepotrzebnie będzie zabierał miejsce. Wtedy lepiej sprawdzi się pełnowymiarowy, normalny wentylator stojący. Ale to, że jak najbardziej przyda się w miejscach, w których nie ma klimatyzacji, a słoneczny żar przenika bezlitośnie przez ściany i okna, nie podlega żadnej dyskusji. Dlatego warto go zakupić, kiedy biurko w pracy jest ustawione centralnie przy oknie, od południowej strony i nie ma innych możliwości wentylacji pomieszczenia. Dobrze sprawdzi się także w pokojach dziecięcych, szczególnie wieczorami, podczas zasypiania malucha. Nie są to ani mocne, ani głośne urządzenia, więc nie będą zakłócały snu ani powodowały dolegliwości zdrowotnych, związanych ze zbyt dużym nawiewem.

Jaki wentylator biurkowy wybrać?

Mnogość tego typu urządzeń na rynku sprawia, że wybór odpowiedniego wentylatora biurkowego wcale nie jest łatwy. Należy zwrócić uwagę na szereg parametrów, które sprawią, że wentylator dobrze spełni swoje zadanie.

Zazwyczaj wentylatory biurkowe nie mają zbyt szerokiego spektrum regulacji czy funkcji, ale mimo wszystko warto dobrze szukać i zwracać uwagę na takie aspekty, jak:

  • Moc
  • Regulacja prędkości nawiewu
  • Możliwość obrotu wirnika

To najważniejsze kwestie. Jeśli chodzi o moc – im większa, tym lepiej, ale biorąc pod uwagę mały obszar działania i ustawienie dość blisko ciała, nawet przy małej mocy wentylator będzie przynosił ulgę. Jeśli chodzi o regulację prędkości – to może być bardziej przydatne, bo będzie można nastawiać urządzenie w zależności od natężenia upału i własnych potrzeb. Możliwość obrotu głowicy z wirnikiem pozwoli nakierować strumień powietrza tam, gdzie potrzebujemy, choć w przypadku wentylatorów biurkowym łatwo je po prostu nieco inaczej ustawić (o ile miejsce na to pozwala).

Wygląd i styl wentylatora biurkowego

Kwestia wyglądu urządzenia jest nie mniej ważna, niż jego specyfikacja techniczna. Z uwagi na to, że wentylator będzie stał na biurku, a więc w widocznym miejscu, dobrze, żeby prezentował się przyjemnie dla oka. Jeśli chodzi o miejsce pracy, powinien on stanowić swego rodzaju dopełnienie wizualne innych sprzętów, ponieważ będzie stał w miejscu reprezentatywnym, na które wiele osób może zwracać uwagę. Przy domowym użytku wygląd wentylatora także ma znaczenie – każdy lubi się otaczać estetycznymi, dobrze wyglądającymi rzeczami, które nie rażą w oczy.

Warto wiedzieć!

Jeśli na biurku nie posiada się miejsca na wentylator, a jest on zdecydowanie potrzebny, dobrym rozwiązaniem może być wentylator biurkowy usb, który można podpiąć do laptopa wtedy, kiedy najbardziej będziemy tego potrzebować. Jego moc nie jest zbyt duża, ale z pewnością podczas upałów nawet lekki nawiew jest mile widziany. Zazwyczaj posiada elastyczny stelaż i jest małych rozmiarów, więc można go wszędzie ze sobą zabrać.

Producenci wentylatorów wychodzą naprzeciw także dzieciom, tworząc urządzenia o miłym dla oka wyglądzie, odpowiadającym dziecięcym charakterom. Wentylator dla dzieci może mieć prostą formę, ale ciekawy, np. różowy kolor, lub też postać figurki czy misia, z uszkami, łapkami i nóżkami oraz główką, w której zamknięto wirnik. Takie urządzenie z pewnością będzie atrakcyjną dekoracją dziecięcego pokoju, która będzie zwracać uwagę malucha, a do tego dobrze spełni swoje zadanie. To ciekawy pomysł na prezent, a także spore ułatwienie dla rodziców, którzy cierpią razem z maluchem, gdy ten nie potrafi zasnąć podczas upałów.

Czy warto kupić wentylator biurkowy?

Od razu należy przyjąć, że urządzenie nie zastąpi solidnego wentylatora podłogowego. Ma mniejszą moc, mniejszy rozmiar, więc jego wydajność także nie będzie oszałamiająca, więc co do zasadności zakupu, zdania zapewne będą podzielone. Dla jednych to mało praktyczny, bo zabierający miejsce gadżet, który służy tylko i wyłącznie użytkownikowi biurka. Dla innych to najlepszy sposób na to, by przeżyć upalny dzień w pracy. Pewne jest jedno – nawet mały wentylator biurkowy podczas upałów przyniesie ulgę, więc wydaje się, że posiadanie takiego – nawet na okazjonalne wyciąganie – ma sens. Tym, co przemawia za zakupem, może być też cena – już za kilkadziesiąt złotych można zakupić sprawny, efektywny wentylator, który można postawić na biurku na stałe lub też korzystać z niego tylko wtedy, kiedy zajdzie potrzeba, niekoniecznie wyłącznie podczas pracy czy nauki. Małe rozmiary i łatwe przenoszenie umożliwiają korzystanie z wentylatora w kuchni, sypialni, a nawet na tarasie.

Także duży wybór i zróżnicowanie daje ogromne możliwości. W sezonie letnim wentylatory dostępne są niemal wszędzie, ale warto postawić na sprawdzonego sprzedawcę i przede wszystkim dobrą markę. Dobrze korzystać z opcji wyszukiwania pod względem producentów, opinii klientów dotyczących konkretnych modeli czy też zakupić produkt w sklepie specjalizującym się w tego typu sprzętach (wystarczy wyszukać „wentylatory biurkowe sklep”). Jeśli nie ma możliwości czy sensu, by zakupić – nazwijmy to – pełnowymiarowy produkt (choć warto tutaj zaznaczyć, że ceny mogą być zbliżone, jednak modele stojące czy podłogowe wymagają więcej miejsca ) – zdecydowanie warto nabyć wentylator biurkowy, który z pewnością przyniesie sporą ulgę w letnie dni.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Wentylatory - Termowentylatory - Wentylatory USB

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:06
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.