Udostępnij
Skomentuj

Uniwersalna aplikacja do smartwatcha – jaką wybrać?

Jaka uniwersalna aplikacja na smartwatcha jest najlepsza? Którą wybrać i co ona daje? Sprawdź poniżej!

Smartwatche w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością i liczba ich użytkowników stale rośnie. Aby w pełni wykorzystać możliwości tych urządzeń, potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie. Istnieje jednak wiele uniwersalnych aplikacji do smartwatchy, które pozwalają na kontrolowanie ich funkcjonalności. Którą z nich wybrać?

Polecane smartwatche

Uniwersalna aplikacja do smartwatcha – co daje? Zalety aplikacji

Uniwersalna aplikacja do smartwatcha jest niezbędna, jeśli zależy nam na połączeniu swojego urządzenia ze smartfonem. Umożliwia ona modyfikowanie tarcz zegarka w dowolny sposób, kontrolę jego oprogramowania i monitorowanie naszych wyników z funkcji pomiarowych. Warto podkreślić, że bez odpowiedniej aplikacji do zegarka, jego funkcje mogą nie działać prawidłowo.

Każda z aplikacji do smartwatcha ma też własne funkcje, które dodatkowo wzbogacają jego działanie. Mogą to być dedykowane tryby do biegania i ćwiczeń, ułatwiające zmotywowanie się do codziennej dawki ruchu. Nie można zapominać też o tym, że dzięki dobrej aplikacji do smartwatcha łatwiejsza jest jego kompletna konfiguracja, czyli ustawienie każdego detalu tak, by odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom.

Jakie aplikacje wybrać do smartwatcha?

Chcąc wybrać aplikację do połączenia zegarka z telefonem, trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii. Najważniejsza będzie oczywiście kompatybilność. Pod tym względem wyróżniamy dwie grupy. Są to aplikacje uniwersalne, a także działające jedynie wraz z systemem Android lub oprogramowaniem iOS. Dlatego warto mieć to z tyłu głowy, kupując zarówno swój telefon, jak i smartwatcha, którego chcemy z nim używać.

Sytuacja jest dość prosta, gdy wybierzesz sprzęt od znanej marki, która dysponuje własną aplikacją. Przykładem mogą być zegarki Apple Watch, które domyślnie korzystają z oprogramowania WatchOS, które współgra ze smartfonami z systemem iOS. W przypadku zegarków od mniej znanych producentów sytuacja wygląda już inaczej. Wtedy można postawić na aplikację uniwersalną, która pasuje do większości telefonów.

Najlepsza uniwersalna aplikacja do smartwatcha – zestawienie aplikacji

W sklepie Google Play, czy też w App Store można znaleźć naprawdę wiele uniwersalnych aplikacji do smartwatchy. Jeśli z tego powodu nie wiesz, na którą warto się zdecydować, służymy pomocą. Poniżej znajdziesz nasze zestawienie najlepszych aplikacji do zegarków, z których korzysta wielu użytkowników na całym świecie.

Zepp

Pierwsza na liście jest aplikacja Zepp, wcześniej znana jako Amazfit. Jest to platforma, która pozwala na zarządzanie danymi dotyczącymi swojego zdrowia. Aplikacja działa podobnie jak inne programy, takie jak Huawei Health czy Samsung Health. Jest to dobry wybór, gdy szukasz prostej aplikacji do inteligentnego zegarka.

Fitbit

Fitbit to aplikacja dedykowana zegarkom marki o tej samej nazwie. Jest ona mocno skupiona na aktywności fizycznej i treningach. Pozwala na odczyt statystyk dotyczących zdrowia i kondycji fizycznej użytkownika. Jest więc znaczącą pomocą dla osób aktywnych. Aplikacja Fitbit dostępna jest też w płatnej wersji premium, która zapewnia jeszcze więcej możliwości w zakresie zdrowia i codziennych aktywności.

Wearfit

Wearfit to wybór, z którego mogą skorzystać posiadacze urządzeń z Androidem oraz iOS. Jest to aplikacja do obsługi zegarków, która pozwala w pełni wykorzystać ich możliwości. Wearfit umożliwia odczytywanie tętna, saturacji oraz ciśnienia krwi, a także pozwala na ocenę zdrowia fizycznego. Oprócz tego oferuje wiele ciekawych funkcji przydających się w codziennym życiu i podczas treningów.

Strava

Strava to aplikacja, która została stworzona przede wszystkim dla biegaczy. Jej zadaniem jest mierzenie aktywności sportowej, nie tylko w trakcie biegania, ale też na przykład podczas jazdy na rowerze, crossfitu, wędrówek, kajakarstwa, czy wspinaczki górskiej. Jest to świetna alternatywa dla takich aplikacji jak Mi Fit, czy też FitPro.

Oprócz mierzenia aktywności Strava pozwala też na dzielenie się swoimi wyczynami w trakcie treningów. Możliwe jest wysyłanie swoich tras, zdjęć, a nawet integrowanie się z innymi fanami aktywności fizycznej poprzez specjalne grupy użytkowników (zwane klubami).

WatchOS

WatchOS to naturalnie dziecko firmy Apple. Jest to aplikacja dedykowana zegarkom Apple Watch, które cieszą się ogromną popularnością. Co wyróżnia aplikację WatchOS? Przede wszystkim ogromna dowolność w zakresie dostosowywania tarczy smartwatcha i innych funkcjonalności.

WatchOS umożliwia konfigurację ekranu, zabezpieczeń, dźwięków wydawanych przez zegarek i wszystkich innych ustawień. Oprócz tego umożliwia dostosowywanie widżetów, pobieranie nowych aplikacji, a także dostosowywanie tych, które już znajdują się na zegarku. Z tego powodu jest to najlepszy wybór dla tych, którzy korzystają z smartwatchy Apple.

Wear OS

Nie można zapomnieć o aplikacji innego amerykańskiego giganta. Wear OS to dzieło Google, które pozwala dodać zegarek do rozbudowanego ekosystemu. Dzięki temu smartwatch taki jak np. Galaxy Watch może korzystać w pełni z Asystenta Google. Ponadto Wear OS pozwala na dowolną konfigurację tarcz, obsługuje wiele przydatnych aplikacji i jest kompatybilny z niejednym zegarkiem. Możesz liczyć na kompatybilność nie tylko z urządzeniami Galaxy Watch. Są to też zegarki takich marek jak TAG Heuer, Diesel, czy CZ Smart. Wear OS dobrze współpracuje też z takimi aplikacjami jak na przykład Samsung Health, dzięki czemu pozwala w pełni wykorzystać możliwości zegarka.

Jak połączyć zegarek z telefonem?

Nie wiesz, jak połączyć smartwatch z telefonem? To bardzo proste. Na samym początku musisz upewnić się, że oba urządzenia są naładowane. W celu połączenia smartfona z inteligentnym zegarkiem należy uruchomić w nich funkcję Bluetooth i umieścić je tuż obok siebie. W telefonie znajdź smartwatcha na liście dostępnych urządzeń i kliknij jego nazwę. W ten sposób wiesz już, jak sparować zegarek z telefonem.

Aby cały proces przebiegł sprawniej, zainstaluj wcześniej aplikację do ćwiczeń lub uniwersalne oprogramowanie. Pozwoli to dużo szybciej połączyć ze sobą oba urządzenia, ponieważ często już z pozycji aplikacji istnieje opcja parowania. Do tego łatwiej będzie skonfigurować swój nowy sprzęt, gdy wiesz już jak połączyć telefon z zegarkiem.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:03
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.