Udostępnij
Skomentuj

Jaki smartwatch wybrać? Polecane inteligentne zegarki

Smartwatche zdobywają coraz większą popularność. Sprawdź, dlaczego i jak wybrać odpowiedni dla siebie zegarek.

Klasyczne zegarki powoli odchodzą do lamusa, zastępowane są przez inteligentne zegarki. Mają one cały szereg udogodnień, niezwykle przydatnych w codziennym życiu. Smartwatch z funkcją odpisywania na wiadomości? A może bardziej zaawansowany smartwatch z funkcją rozmowy? Licznik kroków? To tylko jedne z wielu podstawowych albo pożądanych przez użytkowników funkcji tego gadżetu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o inteligentnych zegarkach? Najważniejsze informacje znajdziesz w naszym poradniku. Większość osób, które raz zamienią zwykły zegarek na model inteligentny, nie wyobrażają sobie tego, jak funkcjonowały wcześniej bez danego gadżetu. W artykule określimy też, jaki smartwatch najlepiej wybrać.

Polecane smartwatche

Co to jest smartwatch? Jak działa? Podstawowe informacje

Zastanawiasz się nad zakupem smartwatcha? Jaki wybrać? Pewnie już wiesz, że zegarki przestały już jakiś czas temu pokazywać tylko godzinę i datę. Branżę zegarkową zrewolucjonizował smartwatch, czyli tzw. inteligentny zegarek określany też jako zegarek sportowy. Posiadają okrągły bądź kopertowy, cyfrowy wyświetlacz (np. AMOLED), który zwykle jest też dotykowy – dzięki niemu można np. bez problemu odebrać połączenie, zrobić zdjęcie telefonem – w zwykłym zegarku na próżno szukać takich funkcji. Sam smartwatch dzięki swoim funkcjom jest urządzeniem ułatwiającym codzienność, a przy tym dopełnia się ze smartfonem bezprzewodowo (łączą się za pomocą modułu Bluetooth). Dodatkowo smartwatche należą do wearable devices, co oznacza, że są one urządzeniami do noszenia zawierającymi w sobie zaawansowaną technologię, które monitorują stan ciała.

Osoby mniej doświadczone lub dopiero zaczynające swoją przygodę z urządzeniami smart mogą nie za bardzo orientować się, jak one działają. Dlatego na początku warto wspomnieć, że smartwatch oraz telefon są ze sobą połączone bezprzewodowo, aby wymieniać dane za pomocą wspomnianej już technologii Bluetooth – jednak warto dodać, że coraz więcej urządzeń można również łączyć z siecią Wi-Fi lub umieścić w nich kartę SIM. Aby zacząć korzystać ze smartwatcha, wystarczy na telefonie zainstalować odpowiednią aplikację, tzn. dostarczoną od producenta zegarka np. Huawei Health czy Zepp. Następnie należy skonfigurować ustawienia – użytkownik może sam wybrać, czy chce otrzymywać powiadomienia o połączeniu, SMS-ie, a także czy urządzenie ma monitorować sen lub informować użytkownika o osiągnięciu celu np. podczas wykonywania ćwiczeń. Po sparowaniu smartwatcha ze smartfonem użytkownik może w pełni korzystać ze wszystkich funkcji zegarka. W aplikacji zyskasz o wiele więcej informacji o stanie swojego organizmu czy o aktywności fizycznej, którą uprawiałeś.

Dla laików technologicznych pewnego rodzaju nowością może być również sposób ładowania smartwatchy. Odbywa się ono za pomocą kabla USB z magnetyczną końcówką, którą należy podłączyć z tyłu lub boku zegarka, a lepsze modele można ładować przy pomocy ładowarki indukcyjnej. Jednak zdarzają się również zegarki, które można ładować poprzez odłożenie na telefon, kiedy ma on funkcję ładowania zwrotnego. Wymienione cechy są jednymi z najpopularniejszych na rynku. Kiedy zdecydujesz się na inteligentny zegarek, miej je na uwadze. Poniżej przedstawiamy już, jaki smartwatch wybrać.

Jaki smartwatch kupić?

Już powyższy opis skłania Cię w stronę zakupu? Zaczynasz się zastanawiać, jaki smartwatch wybrać? Odpowiedzieć może by krótko – tani i dobry, ale niestety w tym przypadku sprawa jest bardziej skomplikowana. Jest wiele aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając smartwatcha:

 • Kompatybilność z telefonem

Jest to jeden z ważniejszych aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupu. Wiadomo, że nie każdy smartwatch będzie kompatybilny z każdym telefonem, np. Apple Watch będzie działał wyłącznie z iPhonem i iPadem. Jednak wyjątkiem są np. nowsze modele smartwatchy Samsung – mogą one działać zarówno na Androidzie, jak i na iOS

 • Rodzaj, kształt, rozmiar wyświetlacza – LCD, OLED, AMOLED lub Super AMOLED

Wyświetlacze LCD/OLED/AMOLED są najbardziej uniwersalne, ponieważ stosuje się je w smartfonach. Dlatego oferują one w smartwatchu dobre oddanie barw i szczegółowo wyświetlane obrazy dobrej jakości (a także czytelne informacje i powiadomienia) – tak jak właśnie w smartfonach. Dodatkowo nie mają problemu z wyraźnym wyświetlaniem komunikatów pod słońce. Wyświetlacze typu OLED można spotkać w zegarkach Apple Watch, a Super AMOLED i AMOLED w smartwatchach firmy Samsung.

Kształt wyświetlacza jest często cechą braną pod uwagę przez klientów sklepów elektronicznych, ponieważ w dużej mierze to od niego zależy, jak zegarek będzie wyglądał na ręce. Smartwatche dzielą się pod tym względem na dwa typy:

 • okrągłe – przypominają one klasyczne, zwykłe zegarki,
 • prostokątne – odznaczające się nowoczesnością.

Odnosząc się do wielkości wyświetlacza – przekątna większości smartwatchy ma 1,2-1,5 cala. Podobnie jak z kształtem, użytkownik sam może dobrać odpowiadający mu model. Niewątpliwie większy ekran będzie wygodniejszy przy użytkowaniu, z kolei niewielki inteligentny zegarek w wielu przypadkach okaże się bardziej estetycznym dodatkiem do ubioru. Co więcej, warto zwrócić uwagę, że większa przekątna wyświetlacza może nieść ryzyko szybszego zużycia baterii. W związku z tym, jaki smartwatch będzie lepszy – mały czy duży – zależy w dużej mierze od tego, na czym nam zależy podczas jego noszenia.

 • Czas pracy baterii

Dla niektórych użytkowników najlepszy smartwatch to taki, który ma dużą pojemność wbudowanej baterii. Im większy akumulator, tym większa żywotność baterii, niestety ze względu na rozmiary smart zegarków te możliwości są bardzo ograniczone. Warto wziąć pod uwagę, że im więcej aktywnych funkcji w urządzeniu, tym więcej baterii będzie się zużywało. Czas pracy może się znacznie różnić w zależności od tego, czy w smartwatchu będziemy korzystać jedynie z funkcji odpisywania na SMS-y i licznika kroków, czy jednak zamierzamy aktywnie testować wszystkie udogodnienia. Co więcej, kupując smartwatcha nieużywanego, kupujący powinien być przygotowany na to, że dopiero po pewnym czasie użytkowania zegarka będzie wytrzymywał kilka dni dłużej na jednym ładowaniu niż na początku. Wynika to z tego faktu, że zaraz po zakupie testujemy różne możliwości sprzętu i często podświetlamy ekran inteligentnego zegarka, aby coś na nim sprawdzić lub zmienić jego ustawienia. To oczywiście przekłada się na szybsze zużywanie energii w akumulatorze.

 • Funkcjonalność

W zależności od przeznaczenia warto sprawdzić, czy nasz wybór to smartwatch z funkcją odpisywania, GPS-em, ciśnieniomierzem, pulsoksymetrem, NFC, możliwością dzwonienia na bransolecie itp. Naturalnie w inteligentnych zegarkach jest jeszcze znacznie więcej ułatwiających życie funkcji, o czym będzie w dalszej części tekstu. Warto jednak zwrócić uwagę, aby wybór inteligentnego zegarka dopasować w oparciu o własny tryb życia. Jeśli jesteś typem sportowca i regularnie ćwiczysz, to z pewnością większa uwaga skupi się na liczniku kroków, pulsoksymetrze czy ciśnieniomierzu. Z kolei osoby zapracowane z pewnością docenią smartwatche z funkcją odpisywania na wiadomości, dzwonienia, sprawdzania komunikatów itd. Jeśli ktoś chce natomiast wykonywać płatności zbliżeniowe zegarkiem, z pewnością wybierze smartwatch z NFC.

Jak widać, jest to cała lista rzeczy, które należy starannie przeanalizować, wybierając smartwatcha. Jednak warto, ponieważ odpowiednio dobrany zegarek będzie służył przez długi czas i spełniał nienagannie swoje funkcje i zadania.

Jakie funkcje mają smartwatche?

Jak już wcześniej wspomniano, smartwatche uzupełniają się wzajemnie z telefonami, jednak warto zwrócić uwagę na to, że mają również funkcje bransoletek sportowych. Oznacza to, że korzystając ze smartwatcha, przy okazji zastępuje on nam inny gadżet z kategorii wearable devices. Smartwatch posiada wszystkie funkcje, które znajdują się w opaskach sportowych, czyli przede wszystkim:

 • licznik kroków,
 • licznik spalonych kalorii,
 • wbudowana nawigacja GPS,
 • pulsometr.

Dla bardziej wymagających sportowców zostały stworzone smartwatche stricte sportowe. Posiadają one wysoką odporność na wstrząsy, uderzenia oraz dodatkowe zabezpieczenia przed zalaniem i potem. Dzięki tym dodatkowym funkcjom można zająć się wymagającymi dyscyplinami bez obawy o zegarek.

Oprócz powyższych w smart zegarkach można znaleźć takie funkcje jak:

 • monitorowanie snu oraz analiza jego faz,
 • dyktafon,
 • funkcja powiadomień – SMS, e-mail,
 • obsługiwanie (odbieranie, odrzucanie) połączeń telefonicznych,
 • NFC – płatności w sklepach stacjonarnych przy pomocy zegarka,
 • sterowanie inteligentnymi urządzeniami np. słuchawkami bezprzewodowymi,
 • obsługiwanie aparatu w telefonie,
 • wyświetlanie newsów.

Oczywiście nie wszystkie te funkcje znajdą się w każdym wybranym urządzeniu. Dlatego tym bardziej warto dobrze zastanowić się, jaki smartwatch wybrać. Ponad powyższe funkcje klasycznie każde urządzenie pokazuje datę, godzinę oraz zazwyczaj jest wodoodporne.

Kompatybilność z systemem iOS i Android w smartwatchach

Niemal każdy dostępny na rynku smartwatch to smartwatch Android, oczywiście, jeśli nie wyjechał z fabryki Apple (smartwatch iOS). Większość systemów, które smart zegarki posiadają, uzupełnia się z systemem Android oraz aplikacjami od producentów. Jednak jest wyjątek – w najnowszych modelach smartwatche Samsung z systemem Tizen bez problemu mogą działać w połączeniu z iOS, ale z pewnymi ograniczeniami.

Z kolei smartwatche Apple są kompatybilne jedynie ze smartfonami z systemem operacyjnym iOS, czyli iPhonami i iPadami, i niestety tutaj nie ma wyjątku jak w przypadku Samsunga. Dlatego ważne jest, aby przy zakupie sprawdzić i upewnić się, czy wybrany zegarek będzie działał w połączeniu z posiadanym już telefonem.

Najpopularniejsi producenci smartwatchy

Rynek smartwatchy jest coraz popularniejszy – do tego stopnia, że niektóre marki wyróżniają w swojej ofercie smartwatche męskie, damskie czy dedykowane dla dzieci. Nic dziwnego zatem, że konkurencja jest coraz większa. Wśród wszystkich producentów smartwatchy swoją obecność najbardziej zaznaczają smartwatche Huawei, Garmin, Xiaomi, Garett, Samsung – to właśnie oni są najpopularniejsi. Warto krótko skupić się na każdej marce, a do tego wymienić najlepiej sprzedające się inteligentne zegarki.

Smartwatche Apple

Na pierwszy ogień idzie popularna firma z nadgryzionym jabłkiem w logo. Zegarki Apple Watch są najpopularniejszą i najchętniej kupowaną elektroniką w branży smart zegarków. Od 2015 roku, kiedy to po raz pierwszy Apple wypuściło smart zegarek, jego kształt pozostaje niezmienny – kwadratowa koperta. Apple Watch jest uważany za świetnego asystenta – nie potrzeba sięgać po telefon lub tablet. Każdy model dzięki designerskim paskom jest elegancki oraz ciekawie się prezentuje na nadgarstku, a co ciekawsze, w każdym modelu smartwatcha można dowolnie wymieniać paski.

Smartwatch dla dzieci to w przypadku firmy Apple świetne rozwiązanie – dzięki funkcji Family Share dziecko mając smartwatcha, nie potrzebuje własnego iPhone'a, by dalej móc kontaktować się z rodzicami. Najpopularniejszym modelem polecanym przez użytkowników jest Apple Watch SE. Ma dwie wersje rozmiarowe do wyboru – 44 mm oraz 40 mm. Jest on polecany głównie ze względu na stosunek jakości do ceny – budżetowy model, który posiada bardzo dużo funkcji znajdujących się w klasycznych modelach Apple Watch. Jaki smartwatch od Apple jest także wart uwagi? Bardzo wysoko w rankingu opinii użytkowników znajduje się również Apple Watch Series 7, który jest idealny dla osób trenujących. Jest wodooporny nawet na głębokości 50 metrów, a do tego jest wyposażony w moduł NFC. Niewątpliwie to produkt z wyższej półki.

Smartwatch Apple Watch SE 2022

Smartwatch Apple Watch SE 2022

Smartwatche Samsung

Na liście producentów smart zegarków nie mogło zabraknąć największego konkurenta firmy Apple, czyli Samsunga. Nie tylko wzajemnie konkurują na rynku telefonów komórkowych, lecz także na rynku smartwatchy. Produkty marki Samsung są znane ze swojej wytrzymałości i funkcjonalności. Od razu warto wspomnieć o modelu Samsung Galaxy Watch Active 2, męski, damski lub neutralny, który jest wytrzymały i świetnie sprawdza się podczas różnych aktywności, a dodatkowo wyposażony jest w funkcję ładowania indukcyjnego.

Obecnie prawdziwym bestsellerem wśród smartwatchy Samsung jest model Galaxy Watch 4. Ma on nie tylko wiele funkcji dla osób aktywnych fizycznie, ale do tego jest bardzo elegancki. Podobnie jak w przypadku omawianego wcześniej zegarka Apple, ten model jest wodoodporny nawet przy zanurzeniu w wodzie do 50 metrów głębokości. Galaxy Watch 4 dostępny jest w wersji z modemem 4G lub bez.

Co jeszcze można powiedzieć o danym producencie inteligentnych zegarków? Smartwatche Samsung wyposażone są w system Tizen, który jest intuicyjny i bardzo łatwy w obsłudze – super sprawdzą się dla osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie smartwatchy. System operacyjny zegarków świetnie współgra z Androidem, jednak najnowsze modele z tym samym systemem radzą sobie również z iOS. Warto wspomnieć, że prawie każdy to smartwatch z funkcją NFC.

Smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2

Smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2

Smartwatche Xiaomi

A jaki tani smartwatch warto wybrać? Xiaomi jest znane z wysokiej jakości urządzeń za znacznie niższą cenę. Dlatego nie ma się co dziwić, że smartwatch Xiaomi jest tani, a przy tym ma do zaoferowania tyle, co konkurencja. Same urządzenia mają prosty design, ale nie jest to przeszkoda w zawarciu wielu przydatnych funkcji. Przykładem tego jest chociażby Xiaomi Watch S1 Active GL, który oferuje przydatne opcje związane z monitorowaniem treningów, powiadomień itp. Do tego jest wyposażony w moduł NFC.

Jednak nie wszystkie urządzenia Xiaomi posiadają rozbudowane systemy – Xiaomi Amazfit Bip skupia się na podstawowych funkcjach. Jest to zegarek, w którym na próżno szukać opcji NFC, ale za to są: pomiar aktywności, czujnik tętna, powiadomienia oraz bardzo wytrzymała bateria (wg producenta do 60 dni na jednym ładowaniu).

Ze względu na ceny, jakimi operuje producent, można mieć wątpliwości pod względem jakości, ale wytrzymałość smartwatchy jest naprawdę zaskakująco dobra. Dodatkowo sporo z oferowanych modeli spełnia normy wodoszczelności i pyłoszczelności. Dlatego szukając taniego, inteligentnego zegarka, warto skupić się na ofercie Xiaomi – szczególnie że w ofercie znajduje się Xiaomi Amazfit GTS 2. Model przypominający Xiaomi Amazfit Bip jednak ma on zdecydowanie więcej funkcji – wiele aktywności do wyboru, raporty z aktywności, czujnik GPS.

Smartwatch Amazfit Bip 3 Pro

Smartwatch Amazfit Bip 3 Pro

Smartwatche Huawei

Huawei jest jednym z większych producentów elektroniki na skalę światową. Urządzenia Huawei mają znaczący wpływ na rozwój światowej branży elektronicznej. Dlatego producent wszedł również w branżę zegarkową i wypuścił kilka swoich modeli smartwatcha. W ofercie znajduje się zachwalany zarówno przez producenta, jak i użytkowników Huawei Watch GT 2. Niezwykłą zaletą tego zegarka jest wytrzymałość baterii – nawet półtora tygodnia przy oszczędnym użytkowaniu. Dostępny jest z paskami w różnych wariantach: klasycznym (skórzanym), metalowym, a także sportowym i eleganckim. Do tego można wyróżnić modele z wysokością koperty na 42 lub 46 mm.

Kolejnym smart zegarkiem godnym uwagi od tego producenta jest Huawei Watch Fit. Ma on klasyczny wyświetlacz typu AMOLED z fantastyczną kolorystyką, a sam zegarek inteligentny oferuje wiele trybów aktywności do wyboru. Jest to klasyczny i niedrogi zegarek sportowy, którego poziom wodoodporności wynosi 5 ATM, więc nie ma obawy, że będzie zalany przy okazji wyjścia na basen.

Smartwatch Huawei Watch GT 2 Sport

Smartwatch Huawei Watch GT 2 Sport

Smartwatche Garmin

Firma Garmin jest producentem typowo sportowych smartwatchy, charakteryzujących się wytrzymałością. Mają one wysoką klasę wodoodporności – nawet do 10 ATM, a dodatkowo odpowiednio korzystając z urządzenia, można sprawić, że będzie wytrzymywać kilkadziesiąt dni na jednym ładowaniu. Posiadają szczególną czułość na tętno oraz rodzaj wykonywanych aktywności (wyczuwają nawet drobne zmiany położenia terenu). Świetnym zegarkiem tej marki jest Garmin Vivoactive 4s, który nie tylko ma wszystkie funkcje kontroli aktywności, ale również jest dostępny w kolorystyce damskiej (biało-różowy) i męskiej (czarny). Zatem jeśli szukasz damski smartwatch lub odwrotnie – smartwatch męski – ten model może być odpowiednim rozwiązaniem.

Garmin Venu Sq jest kolejnym smartwatchem tej marki, który prezentuje się niezwykle elegancko. Wyposażony we wszystkie podstawowe funkcje sprawdzi się na co dzień, jednak dodatkowo posiada funkcje treningowe oraz monitorujące stan zdrowia – ma to zachęcać do częstszych treningów.

Szukasz naprawdę wytrzymałego smartwatcha? W takim razie idealnym wyborem będzie Garmin Instinct. Jest to zegarek, który został stworzony zgodnie z amerykańską normą wojskową 810. W związku z tym przetrwa wiele, jeśli chodzi o temperatury, wstrząsy czy kontakt z wodą. Polecany szczególnie osobom, które udają się na piesze wędrówki np. po górach. Garmin Instinct pozwala na korzystanie z wielu globalnych systemów nawigacji satelitarnej, a do tego ma czujniki ABC, niezwykle przydatne podczas wypraw. Jaki smartwatch do 1000 zł dla wymagających? Zegarek sportowy od marki Garmin to dobry wybór.

Zegarek sportowy Garmin Vivoactive 4S

Zegarek sportowy Garmin Vivoactive 4S

Smartwatche Garett

Jest to polska marka, która zasłynęła z tego, że stworzyła smartwatch dla dzieci. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki smartwatch dla dziecka kupić, weź pod uwagę rodzimy sprzęt. Zegarki tej marki dla dzieci posiadają slot na kartę SIM, dzięki czemu dziecko może bez problemu dzwonić do rodzica. Dodatkowo dzięki samodzielnemu działaniu smartwatcha dziecko może wysyłać zdjęcia, krótkie wiadomości głosowe. Jednak warto zauważyć, że są one równie funkcjonalne jako smart zegarki dla dorosłych. Specjalnie stworzony smartwatch dla dzieci posiada wbudowany GPS oraz funkcję SOS. Smartwatch Garett Kids jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, które na pewno spodobają się dziecku. Prawdziwym bestsellerem smartwatcha z funkcją odpisywania, mikrofonu i innymi opcjami ułatwiającymi kontakt dziecka z rodzicem jest model Garett Electronics Kids 4.

Warto wspomnieć, że sama marka Garett Electronics tworzy również eleganckie i gustowne smartwatche dla kobiet w bardzo dobrej cenie. Świetnym przykładem jest inteligentny zegarek smartwatch damski Garett Naomi Smartwatch – prezentuje się elegancko zarówno na uroczystej kolacji, jak i na spotkaniu biznesowym – wszystko to dzięki wymiennym paskom. Z kolei Garett Women Laura jest wyjątkowym zegarkiem na co dzień – monitoruje jakość snu, bez problemu powiadomi o połączeniu przychodzącym oraz można za jego pomocą zrobić zdjęcie z telefonu.

Smartwatch Garett Electronics Kids 4

Smartwatch Garett Electronics Kids 4

Ile kosztuje dobry smartwatch?

Każdy użytkownik będzie miał nieco inne wymagania dotyczące ceny oraz jakości urządzenia, dlatego porządny, wodoszczelny zegarek inteligentny wyposażony w najnowsze technologie to koszt kilkuset złotych. Jednak najprostszy smartwatch można kupić już w okolicach 100 zł, a za inteligentny zegarek zapewniający większość podstawowych funkcji trzeba zapłacić ok. 300 zł. Dla osób bardziej wymagających w kwestii wytrzymałości również znajdzie się urządzenie poniżej 1000 zł.

Zamierzasz zainwestować w smartwatch, który zapewni jak najwięcej udogodnień, ma system Wear OS (rozszerzający możliwości zegarka) oraz NFC? W takim przypadku musisz się liczyć z wydatkiem nawet do ponad 3000 zł. Takie najlepsze smartwatche będą się charakteryzowały największą wytrzymałością, a także dokładnością zbieranych przez urządzenie danych związanych z pulsem użytkownika, liczbą spalonych kalorii itp. Jednak nie zawsze im wyższa cena, tym lepsze urządzenie, wszystko zależy od wymagań klienta, a także podzespołów umieszczonych w smartwatchu.

Udostępnij
5,0
9 ocen
6 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (6)

Ciekawa jestem kiedy będzie połączenie Fitatu z Garminem. Ta apka do liczenia kcal ma tez funcje sportowe, więc czas najwyższy też na Garmin!
Do biegania wystarczy tani smartzegarek Garett G20, nie trzeba koniecznie sięgać od razu po takie drogie produkty. Przynajmniej ja nie mam w zwyczaju płacić tak dużo za w sumie zestaw dość prostych funkcji.
Kupiłem sobie zegarek Fitgo Fw 17 Power, oczywiście cena mnie zmotywowała 9niska) ale też funckej które ma zegarek (GPS, krokomierz licznik kalorii,) i jakośc wykonanie o której słyszałem wiele dobrego. Jest zadowolona. Dobra rzecz.
Biegam intensywnie od jakiego czasu, potrzebowałam czegoś że sprawdzać podstawowe sprawy podczas wysiłku – ciśnienie, dystans, spalone kalorie, a przy tym czegoś niedrogiego. Polecano mi zegarek sportowy Fitgo Fw 17. Świetna rzecz, niedrogi, ale znakomity i precyzyjny w pomiarach.
Jak zegarek do bieganie, to śmiało możecie kupować Fitgo Fw 17. Krokomierz, GPS czy dane o spalonych kaloriach, do tego zawsze online i można odbierać i dzwonić. Dobra technologia wykonania.
Ja natomiast aktualnie mogę polecić dość tani a bardzo dobrej jakości smartwatch firmy Manta model: SWT03BP . Posiada dosyć duży ekran dotykowy LCD, fajne przydatne tryby sportowe, krokomierz, pomiar tętna, bezproblemowo łączy się z telefonem a najważniejsze to cena - tylko 200 zł.. Polecam
Specjalista Morele | 13:29
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.