Udostępnij
Skomentuj

Szamponetka - jak wpływa na włosy? Jak nakładać? Jaka najlepsza?

Kolor włosów można zmienić na kilka sposobów.

Nałożenie farby, użycie szamponetki lub szamponu koloryzującego - te trzy metody pozwalają na szybką zmianę koloru niewielkim kosztem. Farba wnika w strukturę włosa, szampon koloryzujący również częściowo trafia pod łuskę włosa, jednak nie tak głęboko jak farba, dzięki czemu możliwe jest zmycie szamponu po jakimś czasie.

Popularne szamponetki

W takim razie co to jest szamponetka, co lepsze szamponetka czy szampon koloryzując, co daje szamponetka i wreszcie która szamponetka jest najlepsza? Na te inne pytania związane z farbowaniem włosów odpowiedzi można znaleźć poniżej.

Szamponetka jak używać?

Szamponetki sprzedawane są w saszetkach do jednorazowego użytku. Jedno opakowanie starcza zazwyczaj na zmianę koloru włosów o długości maksymalnie do ramion. Jeśli ktoś ma dłuższe włosy, to trzeba kupić dwie szamponetki. Produkt po otwarciu należy wykorzystać w całości - nie nadaje się on do ponownego użycia po jakimś czasie. Szamponetka ma strukturę szamponu. Jest to gotowy produkt, nie trzeba go z niczym mieszać. Do opakowania dołączone są rękawiczki.

Szamponetka jak nakładać?

Szamponetkę nakłada się na umyte i wilgotne włosy, chyba że producent zaleca inaczej. Produkt należy rozprowadzić równomiernie na całej długości włosów, aż do wytworzenia piany. Ile trzymać na włosach szamponetkę?

Należy odczekać zalecany przez producenta czas - może to być 20, 30 albo 40 minut. Po określonym czasie trzeba zmyć szamponetkę pod bieżącą wodą. Kosmetyk zmywa się do czasu, aż spływająca z włosów woda będzie czysta.

Jak szamponetka wpływa na włosy?

Szamponetka nie wnika w strukturę włosa. Barwniki zawarte w produkcie otulają całą powierzchnię włosa, nie wnikając do jego wnętrza. Dlatego zmycie szamponetki jest proste - wystarczy kilka lub kilkanaście myć, aby pozbyć się nowego koloru. Przez to, że szamponetka nie wnika do włosa, nie ma możliwości, aby radykalnie zmienić nią swój kolor włosów. Szamponetka doskonale sprawdza się w przyciemnieniu włosów o dwa, trzy tony. Nie da się nią rozjaśnić włosów. Problemem może także być zmiana koloru z czarnego na jaśniejszy lub z bardzo ciemnego brązu. Szamponetka doskonale nadaje się do odświeżenia koloru lub nadaniu mu blasku albo refleksów.

Kiedy zmywa sie szamponetka?

Kolor wypłukiwany jest z każdym myciem. Szamponetka równomiernie schodzi z włosów zdrowych, które nie są połamane. Jeśli włosy przed użyciem kosmetyku były zniszczone, to bardzo możliwe, że kolor utrzyma się na nich dłużej niż wskazał producent. Wynika to z faktu, że barwniki z szamponetki mogą przez uszkodzenia we włosach wniknąć do ich środka i tym samym ich zmycie może okazać się trudniejsze. Ze zniszczonych włosów kolor schodzi nierównomiernie. Długość utrzymywania się koloru na włosach zależy głównie od rodzaju szamponetki, jednak kondycja włosów także ma wpływ na ten czas. Kosmetyki o najkrótszym działaniu to szamponetka jedno mycie oraz szamponetka dwa mycia. Jest to doskonałe rozwiązanie na odświeżenie lub delikatną zmianę koloru np. na weekend. Chcąc, aby kolor utrzymał się na włosach dłużej, należy wybrać kosmetyki typu szamponetka 20 myć, szamponetka 24 mycia albo szamponetka 28 myć.

Uwaga!

Należy liczyć się z tym, że kolor może nie zejść do końca po określonej liczbie myć.

Szamponetki - co jeszcze trzeba o nich wiedzieć?

  • Szamponetka a ciąża. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby malować włosy szamponetką w ciąży. Przed użyciem kosmetyku i tak zawsze zaleca się przeprowadzenie próby alergicznej na skórze. Jeśli po nałożeniu niewielkiej ilości kosmetyku na włosy nie nastąpią żadne zmiany, to bez obaw można użyć szamponetki.
  • Szamponetka 24 mycia - cena. Popularna szamponetka 24 mycia Palette oraz szamponetka 24 mycia Joanna kosztują około 10 zł.
  • Jaka szamponetka na brązowe włosy? Szamponetki to kosmetyki, którymi nie da się rozjaśnić włosów. Dlatego w przypadku ciemnych włosów można zdecydować się na wiśnie, mahonie i czerwienie albo czarny kolor.

Szamponetka, szampon, pianka koloryzująca czy farba?

Każdy z tych produktów działa inaczej. Zastanawiając się, co lepsze szamponetka czy farba, trzeba zwrócić uwagę na podstawową różnicę między tymi produktami. Składniki farby wnikają głęboko w strukturę włosa zmieniając jego kolor na długo. Natomiast szamponetka pokrywa powierzchnię włosa, otulając go substancjami zawierającymi barwnik. Jest mniej inwazyjna i można ją zmyć o wiele szybciej. Nie zawiera tak wielu substancji co farba, nie jest więc dla włosów tak dużym obciążeniem.

Co lepsze szamponetka czy pianka? Pianka koloryzująca może działać jedną noc - specjalne pianki przeznaczone są do krótkotrwałej koloryzacji włosów. Piankę nakłada się na suche włosy, a barwniki zawarte w kosmetyku oblepiają je, przez co można czasami uzyskać nieestetyczny efektu nieświeżych włosów. Taka pianka może być bardzo dobrym rozwiązaniem na imprezę czy wakacje. Istnieją też pianki, które nakłada się na umyte i wilgotne włosy. Służą one odświeżeniu koloru lub jego zmianie. Piankę można trzymać na głowie ok. 3-5 minut w celu odświeżenia koloru lub pokrycia odrostów albo 15-20 minut w celu zmiany koloru. W zależności od producenta produkt może utrzymywać się na włosach do około 8 myć. Działanie szamponetek i pianek jest podobne. Można spotkać się z opiniami, że szamponetki lepiej i bardziej równomiernie pokrywają włosy i również bardziej równomiernie się spłukują. Wiele osób decyduje się jednak na zakup pianki - jest to więc kwestia bardzo indywidualna ze względu na podobny sposób nakładania, działania i zmywania produktu.

Szamponetka czy szampon koloryzujący? Szampon koloryzujący łączy w sobie właściwości szamponetki i farby. Wnika częściowo w strukturę włosa, jednak nie tak mocno, jak w przypadku farby. Oprócz tego, szampon podobnie jak szamponetka, otula włosa koloryzującą warstwą. Szampon pozwala na rozjaśnienie włosów o jeden ton. Można nim też zmienić kolor włosów o kilka tonów - w przypadku szamponetki maksymalnie o trzy, bo inaczej uzyskany kolor może całkowicie odbiegać od oczekiwań. Szampon jest mniej inwazyjny niż farba, jednak bardziej wnika w głąb włosa niż szamponetka. Trudniej również jest go zmyć. Jeśli na szamponie podana jest informacja "do 24 myć" to oznacza to, że intensywność koloru będzie się utrzymywać do 24 myć, a po tym czasie zacznie blaknąć. Konieczna będzie wtedy następna koloryzacja albo zmiana koloru u fryzjera. Zdjęcie szamponu w celu położenia nowego koloru w salonie fryzjerskim jest bardzo proste i nie niszczy włosów tak, jak zdjęcie farby. Chcąc zmienić kolor na krótki czas i mieć pewność, że kolor zniknie po określonej liczbie myć, lepiej wybrać szamponetkę. Należy jednak pamiętać, że nałożenie szamponetki na zniszczone włosy, bez względu na to czy będzie to szamponetka 24 mycia blond, szamponetka brązowa czy szamponetka biała, może skutkować nierównomiernym i dłuższym schodzeniem koloru z włosów.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:54
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.