Udostępnij
Skomentuj

Farbowanie siwych włosów – jaką farbę wybrać? Jaki odcień będzie odpowiedni?

Farbowanie siwych włosów to, zdecydowanie, większe wyzwanie niż standardowa koloryzacja włosów.

Umiejętny dobór farby do koloryzacji siwiejących włosów to absolutna podstawa udanego farbowania. Po jaką farbę sięgnąć do siwych włosów? Na co uważać i czym kierować się podczas zakupu?

Popularne środki do farbownia włosów

Siwizna może być estetyczna

Siwe włosy mogą być piękne i to zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Wszystko zależy od tego, z jakim odcieniem siwizny ma się do czynienia i czy całe włosy mają jednolitą barwę, czy też są to pojedyncze pasma, które bardzo rzucają się w oczy.

  • Pod tym względem zdecydowanie lepiej prezentuje się siwizna na jasnych włosach. Procesu siwienia na jasnym odcieniu włosów przez pewien czas można nawet nie zauważyć.
  • Jeśli zdecydujesz się na pozostawienie naturalnie siwych włosów, postaraj się o ich dobrą pielęgnację. Choć będą miały naturalny kolor, sięgaj po preparaty nabłyszczające i wygładzające – siwe włosy bywają dość sztywne i suche i dopiero wówczas, gdy odpowiednio się o nie zatroszczymy, będą wyglądały pięknie.

Farbowanie siwych włosów – jaka farba na siwe włosy?

Wbrew pozorom nie każdy środek koloryzujący nadaje się do włosów siwych. Przed podjęciem decyzji o samodzielnym farbowaniu włosów warto zorientować się, jaka farba pokrywa siwe włosy najlepiej, a jakich specyfików powinno się unikać.

  • Siwe włosy najlepiej farbować na odcienie blond i brązowe.
  • Nieco bardziej ryzykowne jest koloryzowanie siwych włosów na rudo, ponieważ ten kolor na wielu siwych włosach wychodzi o wiele bardziej intensywny, a czasami wpada w odcienie czerwieni i różu. Jeśli marzą Ci się kosmyki w tym kolorze, sięgnij po wysokiej jakości farby dedykowane do włosów siwiejących albo skorzystaj z zabiegu profesjonalnej koloryzacji.

Zdecydowanie najłatwiej jest przeprowadzić zabieg koloryzacji na włosach o jednolitym kolorze (na przykład w pełni pokrytych siwizną). Trudniej jest zafarbować na jednolity odcień włosy ciemne, które są tylko poprzetykane pojedynczymi siwymi włosami. Jednak dobrej jakości farba lub tak zwany odsiwiacz poradzi sobie z tym zadaniem.

Czy farba blond pokryje siwe włosy?

Farbowanie włosów siwych na blond to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ ewentualne odrosty są wówczas najmniej widoczne. Odcienie blond pokrywają siwe włosy w jednolity sposób, o ile, oczywiście, sięgniemy po dobrej jakości farbę.

Przy siwych włosach należy sięgać po farby, a nie po najtańsze szamponetki do włosów, bo tylko farba i lepsze jakościowo środki koloryzujące zapewnią siwym włosom odpowiednie krycie i trwały kolor.

Czy farba Casting pokrywa siwe włosy?

Farba L`Oreal Casting Creme Gloss to produkt w kremie, bez dodatku amoniaku. To powoduje, że wiele osób ma wątpliwości co do skuteczności tego produktu na włosach z oznakami siwizny. Jednak jest to krem koloryzujący wysokiej jakości, który zapewnia dość naturalny efekt z połyskiem. Farba L`Oreal Casting Creme Gloss jest wręcz dedykowana włosom z pierwszymi oznakami siwizny, ponieważ ładnie wyrównuje koloryt i równomiernie wypłukuje się, nie pozostawiając wyraźnych odrostów.

Czy farba Joanna pokrywa siwe włosy?

Farby do włosów marki Joanna to dobre specyfiki do domowej koloryzacji, które są przy okazji stosunkowo niedrogie. Farby z gamy Naturia są dedykowane do włosów z oznakami siwizny więc jak najbardziej warto z nich skorzystać.

Męska siwizna – jaka farba na siwe włosy u mężczyzn?

O ile wiele kobiet tak chętnie eksperymentuje z różnymi kolorami włosów, o tyle mężczyźni bardzo często rezygnują z koloryzacji siwizny, a jeśli nawet sięgają po jakiekolwiek produkty do farbowania włosów, to robią to bardzo ostrożnie i z myślą o efekcie jak najbardziej zbliżonym do naturalnego. Z myślą o mężczyznach tworzone są więc specjalne preparaty typu Cover – czyli produkty do tak zwanego odsiwiania.

  • Preparaty do odsiwiania nie farbują włosów w klasycznym tego słowa znaczeniu, ale dostarczają im pigmentów zbliżonych do tych naturalnych.
  • Odsiwiacze działają stopniowo – do uzyskania pełnego pokrycia siwizny potrzeba kilku zabiegów.
  • Kremy koloryzujące typu Cover są dostępne w ofercie większości marek, które specjalizują się w farbowaniu włosów (na przykład w ofercie firmy L`Oreal).

Farbowanie siwych włosów to tylko jedna z metod ich pielęgnacji. Wiele osób sięga po płukanki do siwych włosów i po ziołowe farby do włosów. O ile dobrze dobierze się preparat i będzie się go stosowało zgodnie z zaleceniami, efekt powinien być dobry, ale warto przeprowadzić próbę w miej widocznym miejscu. Pewnie nie raz zdarzyło się Wam zobaczyć starszą osobę z niejednolicie wybarwioną czupryną w odcieniach różu lub zieleni. O ile nie był to efekt zamierzony, to takiego obrotu rzeczy można uniknąć, sięgając po dobre jakościowo preparaty i postępując dokładnie według zaleceń producenta.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 20:10
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.