Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Steel Rats – wymagania sprzętowe

Firma Tate Multimedia przygotowała nową grę. Tym razem jest to produkcja o motocyklach.

Polskie studio w swoim dorobku ma takie tytuły jak Kangurek Kao, Urban Trial Freestyle oraz Kocham Konie 2. Ich najnowsze dzieło opowie o losach członków gangu motocyklowego Stalowych Szczurów.

Steel Rats – informacje ogólne o grze

Chcąc określić gatunek omawianej gry, należy umieścić ją gdzieś pomiędzy wyścigami, platformówkami a tytułami postapokaliptycznego. Podczas rozgrywki nie skupiamy się bowiem wyłącznie na szybkim dotarciu do celu, ale również na eliminowaniu wrogów.

  • Producent – Tate Multimedia
  • Wydawca – Tate Multimedia
  • Data premiery – 7 listopada 2018 roku
  • Tryb gry – single player

Steel Rats – fabuła, mechanika, detale

Wspomniane już Stalowe Szczury to gang motocyklowy, którego członkowie jeszcze niedawno byli na bakier z prawem, teraz jednak stają do obrony mieszkańców Coastal City. Miasto zostało bowiem opanowane przez bardzo groźne roboty, które eliminują każdego człowieka napotkanego na swojej drodze.

W grze wcielamy się w członków gangu i ruszamy w podróż po mieście, w trakcie której czyścimy ulicę z inteligentnych robotów. Warto podkreślić, że pod względem wizualnym gra jest inspirowana dawnymi wizjami Stanów Zjednoczonych, w których roboty starają się przejąć władzę nad ludźmi.

Rozgrywka łączy w sobie elementy platformówek i gier akcji. Podczas przemierzania ulic, robimy wszystko, aby roboty zlikwidować w sposób jak najbardziej widowiskowy. Warto podkreślić, że zmagamy się nie tylko z pojedynczymi przeciwnikami, ale również całymi grupami robotów oraz sporych rozmiarów konstrukcjami, które przybierają formę wielkich mechów, olbrzymich broni etc.

Za niszczenie kolejnych wrogów otrzymujemy nagrodę w postaci waluty, którą następnie możemy wykorzystać do rozbudowy motocykla. W ten sposób może on zyskać lepszą przyczepność, szybciej się poruszać czy też umożliwić wykonywanie rozmaitych akrobacji. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz specyfiki rozgrywki, realizowanej na kolejnych trasach. Warto przy tym podkreślić, że w grze możemy przełączać się między różnymi postaciami – do wyboru mamy w sumie 4 bohaterów. Każdy z nich dysponuje innym sprzętem.

Poziomy można przechodzić na różne sposoby, co także przekłada się na większe urozmaicenie rozgrywki. Jeśli chodzi o oprawę graficzną, mamy tu do czynienia z produkcją 2.5D. Całość została utrzymana w lekko komiksowym stylu – zarówno lokacje, jak i modele robotów oraz maszyn prezentują się bardzo atrakcyjnie. Wrażenie robią także dodatkowe efekty specjalne, w postaci na przykład efektownych wybuchów.

Steel Rats – wymagania sprzętowe

Dobrą informacją dla miłośników podobnych klimatów będzie z pewnością to, że gra nie wymaga użycia specjalnie wydajnego sprzętu. Wszystko to sprawia, że w członków gangu Steel Rats będą mogli wcielić się także posiadacze wiekowych komputerów.

Steel Rats – minimalne wymagania gry

  • Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz/AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
  • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GT 630/AMD Radeon HD 7550 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Dostępne miejsce na dysku: 6 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10

Steel Rats – jaki komputer do gry?

Dzieło polskich deweloperów można uruchomić na praktycznie każdym sprzęcie dostępnym w sklepach. Nie musimy inwestować pokaźnych kwot w maszyny gamingowe. Modele biurowe, a także przystosowane do uniwersalnego użytku domowego również powinny dać sobie radę.

Powinniśmy zadbać o to, aby nasz komputer był wyposażony w procesor co najmniej dwurdzeniowy o taktowaniu w okolicach 3.0 GHz. Do tego warto dodać pamięć RAM typu DDR4 – kości o taktowaniu 2133 MHz okażą się wystarczające. Z obsługą gry powinny poradzić sobie nowsze modele zintegrowanych kart graficznych, jeśli jednak chcemy mieć pewność utrzymania wysokiej liczby fpsów, powinniśmy celować w modele dedykowane z minimum 1 GB pamięci własnej.

Steel Rats – jaki laptop do gry?

W przypadku komputerów przenośnych sytuacja wygląda bardzo podobnie. Jeśli nie zamierzamy grać w najnowsze produkcje typu AAA, nie warto kupować szczególnie drogiej jednostki, wyposażone w podzespoły gamingowe. Dowolny laptop z dwurdzeniowym procesorem, 4 GB RAM i dedykowaną jednostką graficzną okaże się wystarczający.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:39
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.