Udostępnij
Skomentuj

Gry do 70 zł na PC – top 10 najlepszych gier

Budżet w kwocie 70 złotych pozwala na wybór gier spośród kilku tysięcy dostępnych ofert. Na co się zdecydować?

W jaki sposób dokonywać zakupu takich dzieł? Najlepiej posługując się specjalnymi rankingami.

Jakie fajne gry do 70 zł wybrać?

Odpowiedź na to pytanie często jest niezwykle trudna. Co roku na rynku pojawia się kilkaset nowych gier komputerowych – zarówno tych AAA, a więc przygotowywanych przez największe studia, jak i należących do gatunku produkcji niezależnych.

Najczęściej wybierane gry do 70 zł

Obserwując branżowe media, łatwo można dojść do wniosku, że ogranie wszystkich tytułów wartych uwagi jest praktycznie niemożliwe. Wymaga to od nas przeprowadzania selekcji i wybierania gier, które rzeczywiście nas interesują, dzięki czemu zagwarantują wiele godzin pasjonującej rozgrywki. 

Jak wybrać gry na PC do 70 zł?

Mowa tutaj o zestawieniach, które wskazują na gry cieszące się największą popularnością wśród graczy. W serwisie Morele.net generowane są one automatycznie, na podstawie szczegółowych danych sprzedażowych.

Dlaczego takie rankingi okażą się pomocne? Z kilku powodów. Przede wszystkim pozwalają zaznajomić się z obecnymi trendami – ich analiza to najlepszy sposób, by sprawdzić, co znajduje się obecnie na topie. Dzięki takim rankingom możemy mieć również pewność, że gry znajdujące się na pierwszych pozycjach rzeczywiście zasługują na zainteresowanie. Skoro bowiem są przez dłuższy czas kupowane przez sporą grupę graczy, mają do zaoferowania coś ciekawego – innowacyjne mechaniki, porywającą fabułę, dynamiczną akcję, przyjemny gameplay etc.

Wśród pozycji zamieszczonych w rankingu znajdziemy gry należące do różnych kategorii- strategiczne, zręcznościowe, wyścigi fabularne, czy gry na komputer dla dziewczyn.

Rankingi uwalniają nas również od żmudnego procesu poszukiwania interesujących gier. Co ważne, w sklepie Morele.net znaleźć można osobne zestawienia dla gier pudełkowych oraz rozprowadzanych drogą cyfrową. Podział ten jest bardzo ważny, ponieważ obie kategorie różnią się cenami, a także dostępnością gier.

Dużą zaletą rankingu jest również to, że jest on przejrzysty i czytelny dla wszystkich użytkowników, nawet tych, którzy nie są zorientowani w tematyce gier komputerowych, a chcą kupić je nap. W formie prezentu. Sugerując się informacjami zawartymi w zestawieniu z pewnością wybiorą pozycje warte uwagi.

Ranking gier na PC do 70 zł – wersje pudełkowe

Siedemdziesiąt złotych to wystarczająca kwota, by uzyskać dostęp do grubo ponad 100 ciekawych produkcji. Mowa tutaj o grach wszystkich gatunków. Ich wybór jest kuszący przede wszystkim ze względu na możliwości uzyskania fizycznego nośnika oraz pudełka, które często jest prawdziwą ozdobą gamingowych półek i szaf.

Wielu producentów postanawia również dołączyć do płyty cienką książeczkę zawierającą instrukcję do gry lub poradnik. W bardziej rozbudowanych wersjach liczyć możemy też na mapę, bestiariusz lub ścieżkę dźwiękową.

Wracając jednak do samych gier, w katalogu znajdują się między innymi interesujące gry strategiczne na PC. Takie tytuły jak Warhammer 40 000: Dawn of War III czy też Civilization: Beyond Earth przyciągają do ekranu monitora na długie godziny. To oczywiście nie wszystko – w rankingu znaleźć można także gry akcji, symulacje czy chociażby produkcje przygotowane na podstawie popularnych filmów lub bajek. Analizując powyższe informacje z łatwością dojdziemy do wniosku, że z sklepie internetowym Morele.net znajdziemy naprawdę duży wybór fajnych gier do 70 zł.

Ranking gier na PC do 70 zł – wersje cyfrowe

Ze względu na niższe ceny, gier rozprowadzanych drogą cyfrową jest znacznie więcej w przyjętym przedziale cenowym. Zyskujemy bowiem dostęp do ponad 2900 pozycji. W katalogu znajdują się zarówno gry mocno wiekowe (np. Gothic, GTA III, Europa Universalis III), jak i produkcje, które stosunkowo niedawno były recenzowane przez wszystkie portale branżowe (np. Tyranny, Dishonored 2).

Warto podkreślić, że dysponując budżetem w wysokości 70 złotych, zakupić można gry za każdej kategorii wiekowej. W rankingu znaleźć mogą się więc tytuły tylko dla dorosłych (głównie gry horror i krwawe gry akcji na PC), dla młodzieży (produkcje RPG, przygodówki) oraz dla dzieci, z oznaczeniami PEGI 7 i PEGI 3.

Co znajdziemy w rankingu gier do 70 zł na PC?

Warto podkreślić, że dysponując budżetem w wysokości 70 złotych, zakupić można gry za każdej kategorii wiekowej. W rankingu znaleźć mogą się więc tytuły:

  • przeznaczone dla dorosłych- kategoria +18, do której należą np. horrory i krwawe gry akcji
  • dla młodzieży - produkcje RPG, gry sportowe, wyścigi samochodowe, czy popularne gry przygodówki
  • dla dzieci w  różnym wieku z oznaczeniami PEGI 7 i PEGI 3
  • Gry na komputer dla dziewczyn typu THE SIMS

Poszczególne pozycje są zróżnicowane również pod względem dostępnych trybów gry, liczby graczy, którzy mogą cieszyć się rozgrywką oraz wersji językowych. Niezależnie od tego, jaki gatunek nas interesuje, powinniśmy dokładnie przeanalizować publikowane zestawienia. Jeśli znajdą się w nim gry zgodne z naszymi upodobaniami, możemy zaznajomić się z ich opisem oraz opiniami pozostałych graczy, którzy chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Wszystko to pozwoli dokonać właściwego wyboru.

Dzięki tak dużemu zróżnicowaniu i naprawdę sporej liczbie fajnych gier do 70 zł każdy użytkownik znajdzie tytuł, który będzie odpowiadał jego zainteresowaniom i preferencjom.

 
Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:38
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.