Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Sekiro: Shadows Die Twice – wymagania sprzętowe

Twórcy Dark Souls i Bloodborne przygotowują nową grę. Czym będzie Sekiro? Jakiego sprzętu wymaga do obsługi?

Studio FromSoftware zdążyło zaskarbić serca milionów graczy na całym świecie. Wszystko dzięki doskonałej serii gier Dark Souls, które wyróżniały się ciekawą mechaniką i piekielnym poziomem trudności. To samo można powiedzieć o Bloodborne, a więc kolejnej perełce w portfolio firmy. Podobną drogą pójść ma ich najnowsze dzieło.

Sekiro: Shadows Die Twice – ogólne informacje o grze

Studio postawiło tym razem na grę przygodową, która jednak ma wyróżniać się kilkoma elementami znanymi z ich poprzednich produkcji. Mowa tu przede wszystkim o systemie walk oraz możliwości eksploracji bardzo zróżnicowanych poziomów.

 • Producent – FromSoftware
 • Wydawca – Activision Blizzard
 • Data premiery – 22 marca 2019 roku
 • Tryb gry – single player

Sekiro: Shadows Die Twice – fabuła, mechanika, detale

Twórcy jednocześnie utrzymują, że starają się odejść od wielu mechanik stworzonych na potrzeby wspomnianych produkcji i przygotować coś nowego. Sekiro przeniesie nas do XV-wiecznej, feudalnej Japonii – będzie to jednak jej alternatywna wersja, przepełniona akcentami nadprzyrodzonymi.

Gracze pokierują losami wojownika, tak zwanego jednorękiego wilka (Sekiro). Jego głównym zadaniem będzie uchronienie swojego pana przed śmiercią. Fabuła skupiać się będzie również na samym wojowniku, który w przeszłości został porwany i stracił rękę. Została ona zastąpiona specjalną protezą o magicznych właściwościach. Co ciekawe, Sekiro nie może umrzeć, dopóki nie zapewni swojemu panu bezpieczeństwa, dopiero po wypełnieniu tego zadania jego dusza będzie mogła zaznać spokoju.

Jak utrzymuje studio FromSoftware, ich nowa gra ma stawiać na skradanie się i eliminację przeciwników z ukrycia. Z drugiej strony, bezpośrednie starcia z przeciwnikami mają być jeszcze efektowniejsze i krwawsze. Dobrą informacją dla graczy niezaznajomionych specjalnie z serią Dark Souls będzie zapewne to, że Sekiro: Shadows Die Twice ma być nieco mnie wymagające, co oczywiście nie znaczy, że wszystko pójdzie nam gładki o bez problemów.

Twórcy położyli spory nacisk także na przygotowanie ciekawych lokacji, zwiedzanie których ma być dla nas samą przyjemnością. Jak już wspomnieliśmy, Sekiro nie może umrzeć. Jeśli więc zostaniemy pokonani, nasz bohater od razu powróci do życia. W trakcie rozgrywki, nasz bohater zyskuje nowe umiejętności, z których będziemy mogli skorzystać w trakcie walki oraz eksploracji. W grze nie zabraknie efektownych starć z wieloma pomniejszymi wrogami, a także walk z potężnymi bossami.

https://images.morele.net/news/2020/01/11668/11668_2175427854890057_9a5e400335_b.jpg

Sekiro: Shadows Die Twice – wymagania sprzętowe

Do premiery gry zostało nieco ponad 5 miesięcy, jednak nadal nie poznaliśmy żadnych oficjalnych danych o sprzęcie, który pozwoli na stabilną, płynną rozgrywkę na niskich i wysokich detalach graficznych. W sieci pojawiły się jednak pierwsze spekulacje, które tworzone są na podstawie opublikowanych materiałów z gry i wymagań produkcji podobnych (np. NiOh). Dzięki temu możemy opracować potencjalne wymagania.

Sekiro: Shadows Die Twice – potencjalne minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5 3.3 GHz
 • Karta graficzna: 3 GB, Nvidia GeForce GT 780 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Sekiro: Shadows Die Twice – potencjalne rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i7 3.5 GHz
 • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GTX 970 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Sekiro: Shadows Die Twice – jaki komputer do gry?

Biorąc pod uwagę materiały filmowe pokazujące rozgrywkę, możemy być pewni, że nowa gra twórców Dark Souls prezentować się będzie bardzo dobrze, co oczywiście wymusi na nas skorzystanie z wydajnego sprzętu. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na kartę graficzną – oficjalne wymagania mogą być nawet większe od tego, co zostało przedstawione wyżej, dlatego dobrym wyborem okażę się zakup maszyny z jednostką na poziomie modeli Nvidia GeForce GTX 10 lub najlepszych karta AMD Radeon RX. Do tego należy dodać czterordzeniowy procesor.

Sekiro: Shadows Die Twice - jaki laptop do gry?

Chcąc zapewnić sobie obsługę gry na wysokich detalach graficznych, warto celować w sprzęty wyposażony w nowe układy Intela ósmej generacji (np. i7-8750H) oraz karty graficzne z wysokiej półki jakościowej. Dobrym wyborem okażę się na przykład jednostka Nvidia GeForce GTX 1070.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:54
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.