Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Scythe: Digital Edition – wymagania sprzętowe

Analizujemy wymagania komputerowej wersji gry planszowej Scythe. Jakiego sprzętu potrzebujemy do jej obsługi?

Popularna planszówka została opracowana w oparciu o uniwersum 1920+, wykreowanego przez artystę Jakuba Różalskiego. Warto podkreślić, że ta sama tematyka wykorzystywana jest przez twórców gry strategicznej Iron Harvest, która ma pojawić się w 2019 roku.

Scythe: Digital Edition – informacje ogólne o grze

Za przygotowanie omawianej produkcji odpowiada polskie studio The Knights of Unity. Graczy zachęcić ma rozbudowana rozgrywka, a także przyjemna dla oka oprawa graficzna. Zaletą tytułu jest również jego niska cena.

  • Producent – The Knights of Unity
  • Wydawca – Asmodee Digital
  • Data premiery – 5 września 2018 roku
  • Tryb gry – single player i multiplayer

Scythe: Digital Edition – fabuła, mechanika, detale

Wspomniane uniwersum 1920+ opiera się na alternatywnej historii tego okresu. W wykreowanym świecie o sile wojska decydują przede wszystkim ogromne mechy, które pełnią funkcję śmiercionośnej broni.

W Scythe: Digital Edition gracz wciela się w dowódcę wojsk, a jego zadaniem jest oczywiście pokonanie przeciwników, co ma zapewnić mu panowanie nad ziemiami Europy Wschodniej. Po wyborze frakcji i specjalnych umiejętności, rozpoczynamy grę z zestawem przydzielonych nam surowców oraz parametrów. Będziemy musieli zrobić wszystko, aby zwiększyć swoją siłę i umiejętności, a także pokonać rywali.

Cała rozgrywka odbywa się na kolorowej mapie składającej się z heksagonalnych pól. Są one częścią zajmowanego przez nas terytorium, na którym możemy wznosić budynki i umocnienia, rekrutować jednostki walczące, przydzielać zadania pracownikom czy też korzystać ze wspomnianych mechów.

Jak utrzymują twórcy, o sukcesie lub porażce w Scythe ma decydować nasza strategia. Każda decyzja wpływa na sytuację na polu bitwy, dlatego nie powinniśmy liczyć na łut szczęścia. Element losowości w grze zostać ograniczony do minimum i dotyczy wyłącznie specjalnych kart, które dobierane są właśnie losowo. Wszystko to sprawia, że rozgrywka ma być skomplikowana i umożliwiać odnalezienie różnych sposobów na odniesienie ostatecznego zwycięstwa.

Warto podkreślić, że w Scythe: Digital Edition możemy grać w pojedynkę przeciwko sztucznej inteligencji lub w trybie multiplayer, w ramach którego zmierzymy się z żywymi graczami.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14713708_611699072325496_7174155926516262170_n.png?_nc_cat=110&oh=0a90aa703fece07860d7c3ab15a8b9ba&oe=5C5109F7

Scythe: Digital Edition – wymagania sprzętowe

O atrakcyjności opisanego tytułu ma zadecydować nie tylko zaawansowana rozgrywka, ale również bardzo przyjemna oprawa graficzna, pełna ilustracji przygotowanych przez Jakuba Różalskiego. Do tego dochodzi klimatyczny soundtrack. Ze względu na fakt, iż mamy do czynienia z grą planszową, jej wymagania sprzętowe nie są specjalnie wysokie. Dzięki temu swoich sił spróbować możemy wielu graczy, nie tylko ci dysponujący potężnymi maszynami gamingowym.

Scythe: Digital Edition – minimalne wymagania gry

  • Procesor: Dual Core 3.0 GHz
  • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GTX 460 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Dostępne miejsce na dysku – 2 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10

Scythe: Digital Edition – jaki komputer do gry?

Z obsługą tytułu poradzą sobie nawet maszyny dysponujące wyłącznie zintegrowanymi jednostkami graficznymi. Większą uwagę warto zwrócić na układ CPU – absolutnym minimum jest procesor dwurdzeniowy, choć oczywiście na większą płynność mogą liczyć posiadacze procesorów czterordzeniowych i lepszych. Zwłaszcza w ramach rozgrywki multiplayer. Do tego wszystkiego warto dodać co najmniej 4 GB pamięci RAM typu DDR4. Taki komputer nie powinien kosztować więcej niż 2 tysiące złotych.

Scythe: Digital Edition – jaki laptop do gry?

Także urządzenia przenośne nie muszą należeć do najwyższej półki jakościowej i cenowej. Z grą poradzą sobie bowiem modele typowo domowe i biznesowe, korzystające z procesorów niskonapięciowych. Problemy pojawią się dopiero wtedy, gdy nasz sprzęt jest mocno wiekowy, przez co nie będzie w stanie zagwarantować stabilnej rozgrywki na zadowalającym poziomie. Jeżeli zamierzamy grać przez sieć, powinniśmy zadbać o co najmniej przyzwoitą prędkość łącza.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:29
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.