Udostępnij
Skomentuj

SCUM – wymagania sprzętowe. Jaki komputer kupić do uruchomienia gry?

Od końca sierpnia 2018 tego roku gracze mogą wypróbować nową wieloosobową grę akcji SCUM. Jaki sprzęt jest potrzebny?

Scum to produkcja, która ma stanowić połączenie kilku gatunków. Jest to bowiem sandbox z elementami survivalu, horroru i typowych gier akcji. Całość została przedstawiona w perspektywie trzeciej osoby (TPP). Smaczku dodaje fakt, iż produkcja stawia przede wszystkim na tryb multiplayer. Zapraszamy na nasz poradnik o SCUM.

Polecane karty graficzne

SCUM – ogólne informacje o grze

Sprawdźmy wymagania sprzętowe SCUM. Warto podkreślić, że gra wyróżnia się atrakcyjną, realistyczną oprawą graficzną. Wrażenie robią zwłaszcza widoki, które możemy zaobserwować na wyspie. Wszystko to wymaga oczywiście dysponowania odpowiednim sprzętem.

  • Producent – Gamepires
  • Wydawca – Devolver Digital
  • Data premiery – jeszcze nie została ogłoszona (wczesny dostęp od 29 sierpnia 2018 roku)
  • Tryb gry – single player i multiplayer

Gra pojawiła się na komputerach osobistych. Na ewentualne informacje dotyczące premiery SCUM na PlayStation lub Xbox musimy jeszcze poczekać.

SCUM – fabuła, mechanika, detale

Na wstępie warto podkreślić, że SCUM oferuje mocno nietypową rozgrywkę, przepełnioną wieloma elementami znanymi z innych gatunków gier PC. Co jednak najważniejsze, zabawa ma być dynamiczna i niezwykle angażująca, co akurat nie powinno dziwić, mając na uwadze to, kto tworzy grę.

Fabuła jest mocno zakręcona. Zepsuty świat medialny, mając na uwadze żądania swoich widzów, postanawia zorganizować rozgrywki, jakiej do tej pory nie było. Telewizja TEC1 postanawia wyprodukować show o nazwie SCUM, w ramach którego więźniowie mają walczyć o życie, jednocześnie starając się przekonać do siebie widzów i sponsorów.

Nasza „przygoda” rozpoczyna się przy okazji drugiego sezonu widowiska, które przeniesione zostało na rozległą wyspę Bagne de Cayenne. Na niezwykle rozległym terenie przyjdzie nam zmierzyć się z wszelkimi przeciwnościami losu, próbując utrzymać swoją postać przy życiu.

Pod względem rozgrywki, SCUM mocno przypomina publikowane obecnie na potęgę survivale, w których naszym zadaniem jest uporanie się z codziennymi zagrożeniami, w postaci na przykład zmiennych warunków atmosferycznych czy też doskwierającego głodu. To jednak nie wszystko, ponieważ podczas gry musimy nie tylko zadbać o jedzenie czy schronienie, ale również o ciągły rozwój umiejętności umożliwiających przetrwanie. Mowa tu chociażby o umiejętnej obsłudze broni.

Jeżeli jednocześnie przekonamy do siebie widzów, możemy uzyskać cenne prezenty w postaci przydatnych przedmiotów lub opcję wskrzeszenia w przypadku śmierci. Co równie ważne, cały czas musimy zmagać się z atakami… zombie, które zechce pozbawić nas życia. Jak już wspomnieliśmy, SCUM stawia przede wszystkim na sieciową rozgrywkę w multiplayerze, choć twórcy przygotowali również tryb dla pojedynczego gracza.

SCUM – wymagania sprzętowe

Dzięki temu, że gra znajduje się obecnie we wczesnym dostępie, możemy poznać jej tajniki. Warto podkreślić, że SCUM wyróżnia się atrakcyjną, realistyczną oprawą graficzną. Wrażenie robią zwłaszcza widoki, które możemy zaobserwować na wyspie. Wszystko to wymaga oczywiście dysponowania odpowiednim sprzętem.

SCUM – minimalne wymagania gry

  • Procesor: Intel Core i5-4430 3 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz
  • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 960/AMD Radeon R7 370 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Dostępne miejsce na dysku – 20 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

SCUM – rekomendowane wymagania gry

Wymagania sprzętowe nie są najniższe, lecz dostosowane do możliwości większości komputerów, które kupujemy z myślą o grach. Do uruchomienia SCUMa z powodzeniem wystarczy procesor Intel Core i5 o taktowaniu wyższym niż 3 GHz. Najlepszym wyborem będzie karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1060 oraz pamięć RAM 8 GB.

SCUM – jaki komputer do gry?

Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z grą wymagającą naprawdę solidnego sprzętu, zwłaszcza po uruchomieniu wysokich detali graficznych. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na karty graficzne – postawić należy na jednostki typowo gamingowe. Do tego warto dołożyć czterordzeniowy procesor i pamięć RAM typu DDR4. Takie zestawy zakupimy za 3 tysiące złotych wzwyż.

SCUM – jaki laptop do gry?

W tym przypadku sprawa wygląda podobnie. Dobrym wyborem okażą się laptopy z procesorami HQ lub dysponującymi odblokowanymi mnożnikami. Szczególnie polecane są układy Intela ósmej generacji oraz modele AMD Ryzen. Jeżeli chodzi o karty graficzne, obsługę wysokich detali graficznych zapewnią jednostki z serii GeForce GTX 10 i najlepsze modele AMD Radeon RX. Aby spełnić rekomendowane wymagania sprzętowe SCUM, musimy przeznaczyć na zakup laptopa stosunkowo dużą kwotę.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:14
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.