Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Rolki czy rower - co daje lepsze efekty?

Jednym z dylematów, jakie pojawiają się przy wyborze aktywnego spędzania czasu, jest pytanie o rolki i rower.

Obie formy mają bardzo wiele korzyści i umożliwiają przyjemne spędzenie czasu. Dzięki nim możemy również spędzić czas z rodziną, organizując weekendowy wypad. Co zatem wybrać ? Która opcja dostarcza więcej radości dzieciom i będzie bardziej komfortowa dla rodziców ? Jakie są plusy i minusy obu rozwiązań ? Odpowiedzi na te i inne pytania w dalszej części tekstu.

Rolki - jak zacząć?

Aby rozpocząć jeżdżenie na rolkach, będziemy potrzebowali kilku akcesoriów. Pierwszym z nich są oczywiście rolki. Najtańsze modele kupimy można już za ok. 100zł i wystarczą nam do rekreacyjnej jazdy. Jeśli w miarę upływu czasu ten sposób przypadnie nam do gustu, możemy, wymienić je na droższy i bardziej profesjonalny model. Najbardziej zaawansowaną opcją jest złożenie rolek samodzielnie lub ich modyfikacja. Osobno możemy kupić zarówno kółka czy szyny i dostosować je do swoich potrzeb.

Zestawem, o którym koniecznie musimy pamiętać — są ochraniacze na kolana, oraz łokcie i kask. Choć rolki są bardzo bezpiecznym sportem, czasami może zdarzyć się wywrotka. Gdy będziemy odpowiednio zabezpieczeni, cała sytuacja skończy się tylko na śmiechu. Najtańsze zestawy kosztują podobne co same rolki, ale dają bardzo dobrą ochronę.

Korzyści z jazdy na rolkach

Jeżdżenie na rolkach niesie ze sobą wiele korzyści. Pierwszą i nich jest atrakcyjna forma aktywności fizycznej. To doskonały sposób na zmianę monotonnych treningów przyjemne spędzanie czasu i dbanie o własne ciało. Intensywna jazda na rolkach pozwala w ciągu godziny spalić nawet 800 kalorii. Ten rodzaj sportu jest również efektywny ze względu na to, iż trenujemy mięśnie nóg i pleców. Regularne nawet najmniej intensywne wypady na rolki pozwolą też utrzymać dobrą formę fizyczną.

Polecane rolki

Rower - o czym pamiętać?

Pierwszym elementem, o jaki musimy się postarać to rower. Jeśli nie mamy wolnego roweru, możemy go kupić w atrakcyjnej cenie. Zakup nowego modelu — mniej zaawansowanego to koszt ok. 500zł. Wydatek ten będzie jednak najlepszą inwestycją. Rower przetrwa kilka sezonów i da nam wiele korzyści.

Elementem, o którym również należy pamiętać to kask. Przejmuje on w wypadku uderzenia całą siłę na siebie i chroni naszą głowę. Nawet w trakcie krótkiego przejażdżek powinniśmy go używać i dbać, aby dzieci od najmłodszych lat wyrabiali ten prawidłowy nawyk.

Strój, jaki potrzebujemy do jazdy rowerowej, może być sportowy lub pożyczony z siłowni — termoaktywny. Druga opcja będzie szczególnie przydatna, jeśli planujemy bardziej profesjonalne sesje.

Dla kogo rower?

Jazda na rowerze niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla osób, które chcą tylko utrzymywać dobrą formę, jak i profesjonalistów, którzy liczą na trenowanie mięśni i osiąganie wyników sportowych. Regularnie jeżdżąc na rowerze, poprawiamy ogólną wydolność organizmu, i efektywnej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Nawet krótka przejażdżka rekreacyjna dotlenia nas i wzrusza.

Rower jest również doskonały, jeśli trenujemy profesjonalnie i chcemy zmienić typ treningu. W takim wypadku przydatny będzie system mierzenia tętna czy licznik spalonych kalorii. Planując długie trasy, możemy spalić wiele kalorii, wytrenować mięśnie nóg i kręgosłupa czy poprawić wydolność organizmu.

Polecane rowery

Rolki czy rower - co warto wybrać?

Oba rozwiązania są bardzo dobrym sposobem na spędzanie aktywnie czasu. Wybór rolek może okazać nieco tańszy i zagwarantować więcej emocji. Zdecydowanie sprawdzi się u osób spontanicznych i lubiących eksperymentować z różnymi dziedzinami sportu. Zachęcający jest również brak wysokich wymagań sprawnościowych czy niski koszt sprzętu.

Jazda na rowerze będzie idealnym sposobem dla osób, które szukają bardziej zaawansowanego technicznie sportu dającym większe możliwości treningowe oraz osób, które mniej wymagają po treningach i chcą tylko spędzić aktywnie czas oraz utrzymać dobrą kondycję. Niezależnie od dokonanego wyboru każda forma będzie bardzo korzystna dla naszego ciała i umysłu, pozwalając przyjemnie i efektywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:23
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.