Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Reigns: Game of Thrones – wymagania sprzętowe

Studio Nerial przygotowało kolejną odsłonę gry stanowiącej połączenie przygodówki z elementami roguelike.

Tym razem producenci zdecydowali się przenieść historię do uniwersum znanego z serialu HBO Gra o Tron. Całość powstawała we współpracy ze stacją telewizyjną. Co ważne, gra utrzymuje styl i mechanikę znaną z poprzednich części.

Reigns: Game of Thrones – informacje ogólne o grze

Warto w tym miejscu podkreślić, że w grze pojawi się wiele postaci znanych z książek i serialu. Mowa tu między innymi o Daenerys Targaryen oraz Tyrionie Lannisterze. Całość ma stanowić połączenie gry przygodowej z mechanikami znanymi z produkcji typu roguelike, a także elementami logicznymi.

  • Producent – Nerial
  • Wydawca – Devolver Digital
  • Data premiery – 18 października 2018 roku
  • Tryb gry – single player

Reigns: Game of Thrones – fabuła, mechanika, detale

Rozgrywka wydaje się bardzo ciekawa, gdyż pozwala sprawdzić, co stałoby się, gdyby na żelaznym tronie zasiedli kolejni bohaterowie serialu. Możemy więc przekonać się, jak wyglądałyby rządy Jona Snowa, Tyriona czy Daenerys.

To jednak nie wszystko, ponieważ podczas realizacji kolejnych scenariuszy naszym zadaniem będzie podejmowanie wielu kluczowych decyzji, związanych między innymi z wypowiadaniem wojny, reagowaniem na zmieniającą się sytuację w królestwie czy też karaniem osób, które ośmieliły się nam sprzeciwić. Poza tego typu mniej lub bardziej znaczącymi sprawami, gra będzie wymagała od nas prowadzenia działań wojennych, dbania o ekonomię czy też politykę społeczną.

Wzorem poprzednich gier z serii Reigns, każde działanie podejmowane jest za sprawą kart, które zostały opisane stosownie do sytuacji. Przesuwając je w wybranym kierunku, podejmujemy określone decyzje. Największym atutem gry jest fakt, że nasze wybory mają rzeczywiste przełożenie na prezentowaną sytuację. Wszystkie decyzje są zapamiętywane, dlatego może być pewni, że będą miały one określone konsekwencje. W ten sposób możemy doprowadzić do sytuacji kryzysowej, od rozwiązania której będzie zależał los całego królestwa.

Biorąc to wszystko pod uwagę, gra pozwala wcielić w życie wiele alternatywnych scenariuszy, które kończą się zagładą świata ludzi lub pokonaniem białych wędrowców. Należy pamiętać, że wybór postaci, która zasiądzie na żelaznym tronie, ma wpływ na prowadzoną historię i rodzaj dylematów, przed którymi przyjdzie nam stanąć.

Całość została utrzymana w mocno komiksowej oprawie graficznej, która znana jest z poprzednich odsłon serii. Wpłynęło to oczywiście na wymagania sprzętowe, o czym jednak za chwilę. Gra wydaje się atrakcyjne ze względu na bardzo niską cenę oraz fakt opracowania jej na licencji serialu, dzięki czemu posługuje się ona postaciami i wydarzeniami, które są znane z hitu stacji HBO.

Reigns: Game of Thrones – wymagania sprzętowe

Przygotowana szata graficzna jest bardzo przyjemna dla oka – zarówno karty, jak i tła prezentują wysoki poziom. Co jednak istotne, gra nie wymaga użycia specjalnie wydajnego sprzętu. Wynika to oczywiście ze specyfiki rozgrywki.

Reigns: Game of Thrones – minimalne wymagania gry

  • Procesor: Intel Pentium D 830 3.0 GHz
  • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GT 610 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 1 GB
  • Dostępne miejsce na dysku: 500 MB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10

Reigns: Game of Thrones – jaki komputer do gry?

Jak widać, dzieło studia Nerial może zostać uruchomione na praktycznie każdej konfiguracji sprzętowej. Chcąc cieszyć się płynną, stabilną rozgrywką, wystarczy postawić na urządzenie z dwurdzeniowym procesorem, 1 GB pamięci RAM i niemal każdą kartą graficzną. Z obsługą gry poradzą sobie nawet jednostki zintegrowane.

Reigns: Game of Thrones – jaki laptop do gry?

Chcąc pokierować losami Westeros, nie musimy wydawać sporych sum na super wydajne konfiguracje. Grę uruchomimy bowiem na tanich modelach domowych i biurowych. Podobnie jak w przypadku komputerów stacjonarnych, istotny okaże się procesor dysponujący dwoma fizycznymi rdzeniami. Warto zauważyć, że gra zajmuje bardzo mało miejsca na dysku twardym.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:19
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.