Udostępnij
Skomentuj

Ranking poziomych rowerów treningowych – TOP 10

Rowerki treningowe poziomie znacznie obniżają obciążenie kręgosłupa. Sprawdź najpopularniejsze modele.

Ze względu na specyficzną konstrukcję, sprzęty tego typu zalecane są osobom zmagającym się ze schorzeniami kręgosłupa. Duże siodełko z oparciem i drążkami, niska wysokość, pedały ustawione w przedniej częściej – wszystko to sprawia, że podczas ćwiczeń przyjmujemy wygodną, półleżącą pozycję. Dzięki niej kręgosłup jest znacznie mniej obciążany. Nie oznacza to oczywiście, że każdy model poziomy jest wart polecenia. Z tego też względu przygotowaliśmy dla Was zestawienie popularności oferowanych modeli.

Najczęściej kupowane rowery stacjonarne poziome – ranking TOP 10

Okażą się one niezwykle pomocne w poszukiwaniu odpowiedzi, jaki rower stacjonarny poziomy wybrać. Ranking generowany jest bowiem na podstawie danych sprzedażowych. Oznacza to, że na czołowych miejscach znajdziecie modele, które przekonały największą liczbę klientów sklepu Morele.net.

Kluczowe jest w tym przypadku słowo „przekonały”. Wpływ na miejsce w rankingu ma bowiem wiele kwestii. Każdy z nas jest inny, dlatego producenci muszą starać się, by dotrzeć do jak największej grupy potencjalnych odbiorców. To zaś oznacza, że powinni przyłożyć się do swojej pracy. Biorąc to pod uwagę, rowery treningowe poziome w zestawieniach mogą pojawić się z powodu:

 • dobrego stosunku jakości do ceny,
 • wielu funkcji dodatkowych,
 • wysokiej jakości wykonania,
 • wygodnej obsługi,
 • wielu możliwości regulacji.

Oczywiście znaczenie mogą mieć także niskie ceny. Należy jednak pamiętać o tym, że tego typu „zachęty” działają wyłącznie w krótkim okresie. Jeśli bowiem rower treningowy jest wykonany źle i nie pozwala na zbyt dużo, nie będzie on kupowany przez dużą liczbę kupujących. Decydujące będą tu opinie. Rowery stacjonarne często są oceniane przez konsumentów. Negatywne komentarze prędzej czy później wpłyną na sprzedaż.

Ranking popularności rowerów stacjonarnych poziomych umożliwia szybkie zorientowanie się w obecnych trendach zakupowych. Dzięki temu możemy na przykład zawęzić ostateczną listą sprzętów, spośród których dokonamy wyboru jednego modelu. Analizy takich rankingów można traktować jako sposób na potwierdzenie jakości i popularności interesujących nas sprzętów.

Warto przy tym zaznaczyć, że zestawienia TOP 10 w Morele.net są aktualizowane na bieżąco. Zawsze możecie więc skorzystać ze świeżych danych, które pomogą Wam w podjęciu właściwej decyzji.

Najczęściej wybierane poziome rowery treningowe

Poziome rowery treningowe – na co zwrócić uwagę?

Rankingi popularności biorą pod uwagę wszystkie sprzęty dostępne w ofercie. Zarówno te tanie, jak i drogie. Najważniejszym wyznacznikiem staje się bowiem liczba zakupionych egzemplarzy.

Podczas analizy takich list warto więc wiedzieć, co trzeba sprawdzić, by odpowiednio porównać jeden rower z drugim. W przypadku rowerów treningowych poziomych, znaczenie mają następujące kwestie.

 • Mechanizm oporu – decyduje on o tym, jak „zatrzymywane” jest zamontowane koło zamachowe. Na niskiej półce cenowej znajdziemy przeważnie rowery poziome mechaniczne – obciążenie jest generowane przez hamulec z paskami klinowymi. Biorąc pod uwagę podstawowy, lekki trening, takie rozwiązanie zdaje egzamin. Przy okazji nie musimy martwić się skomplikowaną obsługa sprzętu. Gorzej wygląda to jednak wówczas, gdy istotna stanie się dla nas precyzyjna regulacja obciążenia. Jej zakres nie jest szeroki, dlatego osobom bardziej zaawansowanym, rowery mechaniczne wydadzą się niewystarczające.

Zdecydowanie lepiej regulacja wygląda w magnetycznych rowerach poziomych. W konstrukcji tych urządzeń pojawiają się specjalne mechanizmy, na których osadzone zostały magnesy. Im bliżej koła zamachowego się znajdują, tym obciążenie jest większe. Dzięki temu zakres dostosowywania intensywności będzie w ich przypadku większy.

Jeszcze dokładniej działania to w rowerach elektromagnetycznych. Użycie elektromagnesów sprawia, że maszyna pozostawia nam sporą swobodę w zmienianiu natężenia ćwiczeń. Co ważne, zarówno rowery elektromagnetyczne, jak i magnetyczne mogą być sterowane elektronicznie, czyli przez komputer, a nie przez pokrętło.

 • Parametry techniczne – mowa tu głównie o wadze koła zamachowego, która wpływa na maksymalne obciążenie, jakie jest w stanie wygenerować sprzęt, a także wymiarach i wadze urządzeniach. Nie bez znaczenia będzie też jakość jego wykonania. Warto celować modele, które powstały po użyciu wzmacnianych materiałów, bardzo wytrzymałych pod względem mechanicznym.
 • Funkcje – kwestia równie ważna, co zastosowany mechanizm oporu. To funkcje w dużej mierze wpływają bowiem na komfort ćwiczeń. Często rozszerzają możliwości sprzętu i sprawić, że chętniej będziemy wracać do treningu.

Producenci poziomych rowerów treningowych przeważnie skupiają się na funkcjach pomiarowych. Pozwalają one na szybką analizę uzyskiwanych osiągów. Na wyświetlaczu prezentowany będzie więc czas treningu, przebyty dystans, prędkość czy spalone kalorie. Do tego dodać można też funkcje związane z łącznością bezprzewodową – dzięki niej zesparujemy rower treningowy ze smartfonem bądź tabletem.

Kolejna funkcja dotyczy wgranych programów treningowych. Uławiają one określenie celu (np. ilości spalonych kalorii), niektóre z nich automatycznie dostosowują też parametry przyrządu do naszego poziomu zaawansowania.

Popularni producenci poziomych rowerów stacjonarnych

Zestawienia sprzedażowe to narzędzia, dzięki którym jesteśmy w stanie określić, jakie firmy cieszą się uznaniem wśród klientów. Będzie to kolejna gwarancja jakości oraz zachęta do podjęcia określonych decyzji konsumenckich. Poniżej przedstawiamy ranking, który dobrze ukazuje sytuację panującą w kategorii rowerów poziomych.

 • Rowery stacjonarne Ziproproducent oferuje wiele maszyn domowych, głównie rowerów stacjonarnych magnetycznych. Sprzęty chwalone są za wysoką jakość wykonania i dostęp do wielu funkcji dodatkowych. Powinny spełnić wymagania sporej grupy użytkowników.
 • Rowery stacjonarne HMSbędą to zarówno rowery domowe, jak i pół-komercyjne, a więc takie, które możemy znaleźć również w klubach fitness. Przekłada się to na obecność wygodnych mechanizmów regulacji obciążenia.
 • Rowery stacjonarne Kettlerkolejna grupa urządzeń, które często znajdują się w rankingach popularności. Dobry stosunek jakości do ceny sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Firmy wskazane wyżej nie są oczywiście jedynymi, które przygotowują tego typu urządzenia. Klienci często decydują się także na rowery vidaXL, Nautilus, NORDICTRACK oraz SCHWINN. Jeśli chodzi o zakres cenowy, najtańsze rowery stacjonarne poziome zakupić można za około 700 złotych, natomiast te najdroższe za grubo ponad 4 tysiące złotych.

Dla kogo poziome rowery treningowe? Kto powinien skorzystać?

Specyficzna konstrukcja rowerów poziomych sprawia, że są one przystosowane do potrzeb znacznie większej grupy użytkowników niż standardowe modele pionowe. Najważniejsza jest tu oczywiście pozycja, jaką przyjmujemy podczas ćwiczeń. Dzięki niej, zarówno kręgosłup, jak i kości oraz stawy są obciążane w znacznie mniejszym stopniu. Rowery treningowe Zipro powinny więc zainteresować osoby:

 • z dysfunkcjami ruchu,
 • powracające po poważnych urazach,
 • starsze,
 • z dużą nadwagą.

Niezależnie od potrzeb i wymagań osoby ćwiczącej, warto celować w modele wyróżniające się wysoką jakością wykonania oraz odpowiednio dobranymi parametrami i funkcjami. W poszukiwaniach pomocne okażą się nasze rankingi popularności.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:19
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.