Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking laptopów do 3500 zł. Top 10 w 2021 roku

Wybór laptopa nie zawsze jest zadaniem łatwym. Publikujemy rankingi laptopów 2021, które mogą to ułatwić.

Wystarczy użyć odpowiednich filtrów w wyszukiwarce produktów, by dojść do wniosku, że praktycznie w każdej kategorii cenowej czeka na nas kilkaset, a czasem nawet kilka tysięcy konfiguracji, zróżnicowanych pod wszystkim względami. Nawet w jednej serii laptopów znaleźć się mogą modele różniące się od siebie w sposób znaczny – mowa tu zarówno o podzespołach, jak i wymiarach, sposobie wykonania czy też dostępnym osprzęcie.

Działa to oczywiście na naszą korzyść, ponieważ pozwala na wybór dokładnie takiego laptopa, którego szukaliśmy. Z drugiej jednak strony, wymaga to od nas intensywnych poszukiwań i porównań oferowanych sprzętów. Chcąc Wam to wszystko ułatwić, przygotowaliśmy specjalny ranking, który wskazuje na najlepsze laptopy w kategorii cenowej do 3500 złotych.

Ranking najlepszych laptopów do 3500 zł

Jest on generowany na podstawie najważniejszych danych sprzedażowych. Oznacza to, że na pierwszych pozycjach znajdą się laptopy, które są obecnie najczęściej wybierane przez klientów sklepu Morele.net.

Dzięki temu, w szybki sposób możemy dowiedzieć się, jakie panują trendy, co oczywiście pozwoli wskazać wszystkie serie urządzeń, na które warto zwrócić uwagę. To jednak nie wszystko, ponieważ publikowane zestawienia są przygotowywane nie tylko dla wszystkich laptopów, ale również dla konkretnych kategorii, składających się na przykład z modeli gamingowych czy też biznesowych. Dlatego też nie musimy przebijać się przez wszystkie oferty, by znaleźć sprzęt dopasowany do naszych potrzeb.

Warto wspomnieć również o tym, że rankingi są regularnie aktualizowane. Zawsze mamy więc dostęp do świeżych danych sprzedażowych, które pozwalają zdecydowanie skrócić proces zakupowy. Do tego dodać możemy również wszelkie opinie klientów, którzy mieli już okazję wypróbować interesujące nas laptopy. Bardzo często wskazują oni na wszystkie najważniejsze wady i zalety sprzętu, dzięki czemu jeszcze przed zakupem wiemy o nim naprawdę sporo.

Ranking laptopów biznesowych

Jak już zostało wspomniane, na stronie publikowane są zestawienia wskazujące na sprzęty z konkretnych kategorii. Jedną z nich tworzą laptopy biznesowe, kierowane do małych i średnich firm, freelancerów, a także profesjonalistów.

W przedziale cenowym do 3500 złotych znajdziemy urządzenia chwalone między innymi za wykorzystanie bardzo wydajnych, niskonapięciowych procesorów, należących do serii Intel Core oraz AMD Ryzen. Miejsca topowe zajmują przede wszystkim modele pracujące na układach najnowszych (np. z ósmej generacji Intela). Daje nam to pewność, że zostały odpowiednio dostosowane do wymagań sprzętowych wszystkich nowych programów. Zarówno tych biurowych, jak i graficznych czy też projektowych.

W zestawieniach obecne są także modele z dedykowanymi kartami graficznymi, jednak w tej kategorii cenowej stanowią one zdecydowaną mniejszość. Dlaczego? Ponieważ w ramach wspomnianego użytku zintegrowanej jednostki GPU zazwyczaj okazują się wystarczające.

Chcąc zakupić dobrej jakości laptopa biznesowego, warto sprawdzić, z jakiego dysku lub dysków twardych korzysta. W rankingach popularności wysoko plasują się przede wszystkim modele z dyskami SSD M.2 PCIe, zapewniają one bowiem bardzo szybkie działanie systemu i skrócenie procesów zapisu i odczytu danych. Do tego można dodać również wzmacniane, solidne obudowy oraz dodatki, na przykład w postaci czytnika linii papilarnych lub podświetlenia klawiatury.

Niezwykle ważnym kryterium wyboru laptopa biznesowego jest również przekątna jego ekranu. Na stronie Morele.net znaleźć można ranking laptopów do 3500 13 cali, a więc urządzeń ultramobilnych, które sprawdzą się przy biurku i w podróży, a także modeli większych – 15-calowych i 17-calowych.

Ranking laptopów dla graczy

Przyjęty budżet otwiera nam drogę również do wielu urządzeń gamingowych. W ich przypadku najważniejsze okaże się oczywiście dopasowanie do wymagań sprzętowych produkcji, które zamierzamy ogrywać.

Jeśli są to najnowsze tytuły z segmentu AAA, koniecznie trzeba szukać laptopów z gamingowymi kartami graficznymi (np. z serii Nvidia GeForce GTX 10) i szybkimi procesorami, najlepiej czterordzeniowymi. Do tego trzeba dodać odpowiednią ilość pamięci RAM (przynajmniej 8 GB). Właśnie takie urządzenia znajdują się na topowych pozycjach w naszych rankingach.

Co więcej, w zestawieniach popularności wysoko plasują się także laptopy wyróżniające się dobrej jakości matrycami, które potęgują wrażenia z gier, a także dysponujące skutecznymi systemami chłodzenia, które z jednej strony utrzymują generowaną temperaturę na znośnym poziomie, a z drugiej pracują stosunkowo cicho. Do tego trzeba dodać również zróżnicowanie pod względem przekątnej ekranu. Interesująco prezentuje się na przykład ranking laptopów do 3500 17 cali. Tak duże urządzenia zapewniają dodatkową przestrzeń roboczą, która w grach okaże się bardzo przydatna.

Ranking laptopów multimedialnych

Na naszej stronie nie mogło zabraknąć również laptopów uniwersalnych, kierowanych przede wszystkim do użytkowników domowych. Urządzenia tego typu zapewnią z jednej strony stabilną obsługę rozmaitych programów multimedialnych, a z drugiej strony wysoki komfort pracy, nauki i rozrywki.

Oczywiście wiele zależy do wybranej konfiguracji, dlatego w rankingach znaleźć można modele dostosowane do wielu zadań. Część z nich została oparta na podzespołach niskonapięciowych, natomiast reszta gwarantuje dodatkową wydajność, która pozwoli na obsługę na przykład nowych gier. Do tego dochodzi wysoka jakość wykonania, skuteczny system chłodzenia, a także doskonałe matryce. Wszystko to znaleźć można w zestawieniach. Podobnie jak w przypadku pozostałych kategorii, nasz wybór może uwzględniać także wielkość ekranu - ranking laptopów do 3500 15 cali zawiera laptopy standardowe, jednak nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zakupić model 17-calowy lub ultramobilnych. Tego typu laptopów jest w tej kategorii naprawdę sporo.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Ekspert Morele | 07:46
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.