Udostępnij
Skomentuj

Police Simulator 18 – wymagania sprzętowe

Moda na symulatory wraca. Kolejnym przedstawicielem tego gatunku jest gra Police Simulator 18.

Na rynku pojawi się w październiku 2018 roku. Za jej przygotowanie odpowiadają studia Bigmoon Entertainment oraz Astragon Entertainment. Szczególnie interesująco prezentuje się portfolio tej drugiej firmy. Ma ona bowiem na swoim koncie między innymi symulatory strażaka, a także kierowcy autobusu i ciężarówki.

Polecane komputery gamingowe

Police Simulator 18 – ogólne informacje o grze

Jak sama nazwa wskazuje, w grze wcielimy się w postać policjanta. Rozgrywka odbywa się w fikcyjnym amerykańskim mieście. Na graczy czekają zarówno standardowe, drobne sprawy, jak i poważne przestępstwa i pościgi za bandytami.

  • Producent – Bigmoon Entertainment
  • Wydawca – Astragon Entertainment
  • Data premiery – październik 2018 roku
  • Tryb gry – single player i multiplayer

Police Simulator 18 – fabuła, mechanika, detale

Na wstępie warto podkreślić, że do czynienia mamy z grą wyróżniającą się bardzo dużym światem o otwartej strukturze. Przemierzać możemy go zarówno za sprawą pieszego patrolu, jak i za sterami radiowozów. Warto podkreślić, że twórcy postawili na ich realne odwzorowanie, dlatego powinny zachowywać się podobnie do prawdziwych policyjnych pojazdów. Do tego dochodzi także typowe wyposażenie służb policyjnych, a więc kajdanki, pałki czy też rozmaite bronie.

Rozgrywka ma mieć charakter niezwykle zróżnicowany. Oczywiście założenia są proste – naszym zadaniem będzie ściganie przestępców, jednak zgłaszane sprawy nie dotyczą wyłącznie kradzieży czy też drobnych wykroczeń, ale również bardzo poważnych przestępstw. Jako policjanci, będziemy brać udział w pościgach, a nawet strzelaninach.

Biorąc pod uwagę podejście twórców do próby odwzorowania codziennego życia policjantów, liczyć możemy na bardzo dynamiczną rozgrywkę, pełną wydarzeń, z którymi mamy do czynienia wyłącznie za sprawą filmów akcji. Ze względu na fakt, iż za przygotowanie gry odpowiadają specjaliści od symulatorów, nie powinniśmy martwić się niedociągnięciami lub przekłamaniami w rozgrywce.

Police Simulator 18 – wymagania sprzętowe

Gra została przygotowana na silniku Unreal Engine 4. Jak widać na pierwszych materiałach filmowych, prezentuje się ona bardzo przyzwoicie. Wrażenie robi przede wszystkim sposób przedstawienia dużego, amerykańskiego miasta i tętniącego w nim życia. Gra wyróżnia się także realistyczną fizyką i systemem zniszczeń. Obecnie nie znamy jeszcze oficjalnych wymagań gry, jednak możemy przypuszczać, iż będą one prezentowały się podobnie do innych nowych gier PC tego typu.

Police Simulator 18 – przypuszczalne minimalne wymagania gry

Police Simulator 18 – przypuszczalne rekomendowane wymagania gry

  • Procesor: Intel Core i5 3.5 GHz
  • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GTX 970 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10

Police Simulator 18 – jaki komputer do gry?

Omawiana gra tworzona jest ze spory rozmachem, co widać na publikowanych materiałów. Wszystko to sprawia, że do jej obsługi będziemy zapewne potrzebowali bardzo solidnego sprzętu. Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na kartę graficzną – jednostki dysponujące mniej niż 2 GB pamięci nie powinny zagwarantować stabilnej rozgrywki, nawet na niskich detalach graficznych.

Do tego należy dodać procesor (najlepiej czterordzeniowy), którego taktowanie przekroczy granicę 3000 MHz. Jeżeli chodzi natomiast o pamięć RAM, bardzo dobrze sprawdzą się kości typu DDR4. Konfiguracje wyposażone w tego typu podzespoły kosztują od 2500 złotych wzwyż.

Police Simulator 18 – jaki laptop do gry?

Chcąc mieć pewność, że symulator policjanta będzie funkcjonował na odpowiednim poziomie, powinniśmy zainwestować w laptopa dysponującego gamingową kartą graficzną i szybkim procesorem – na przykład na poziomie układów Intela siódmej lub ósmej generacji oraz modeli AMD Ryzen. Taki sprzęt zakupimy za około 3000 złotych.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:33
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.