Udostępnij
Skomentuj

Nvidia Quadro P2000 – wydajność oraz specyfikacja

Nvidia Quadro P2000 to układ wypuszczony na rynek w pierwszym kwartale 2017 roku. Charakteryzuje się 5 GB pamięci GDDR5 i wysoką liczbą jednostek cieniujących. Swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim w użytku domowym i komercyjnym. Nieco gorzej radzi sobie z grami.

Architektura Pascal 16 nm w połączeniu z 5 GB pamięci GDDR5 i przepustowością 140,2 GB/s sprawia, że Nvidia Quadro P2000 jest kartą dedykowaną do komputerów stacjonarnych, od których wymaga się nieco więcej niż od przeciętnego sprzętu o zastosowaniu domowym. Taktowanie może osiągać w trybie turbo nawet 1480 MHz.

Polecane karty graficzne

Nvidia Quadro P2000 – specyfikacja

Nvidia Quadro P2000 – zastosowanie

Najlepsze osiągi Nvidia Quadro P2000 widzimy przy zastosowaniach domowych i biurowych. Według UserBenchmark w tym zastosowaniu uzyskuje wskaźnik 101%. Nieco gorzej, ale równie dobrze sprawuje się w Workstation – przy przeprowadzaniu analiz, renderowaniu scen czy konwersji wideo. Tutaj układ osiąga 67% według benchmarku.

Gorzej Nvidia Quadro P2000 sprawuje się przy grach komputerowych – tutaj możemy liczyć na przeciętny wskaźnik 56%. Oznacza to, że bez większych trudności pogramy w najnowsze tytuły na minimalnych czy średnich ustawieniach, ale jakość ultra czy 4K nie będzie już możliwa do osiągnięcia. Wśród tytułów, w które pogramy, znajdują się bez wątpienia:

  • Apex Legends,
  • Metro Exodus,
  • Assassin’s Creed Odyssey,
  • Shadow of the Tomb Raider.

W każdym z tych tytułów maksimum to wymagania średnie, a w przypadku Metro Exodus – minimalne. Układ będzie więc przyzwoitym rozwiązaniem, jeśli czasem lubimy sobie pograć, ale może być niewystarczający dla profesjonalnych graczy.

Nvidia Quadro P2000 – wydajność

Pod względem wydaności Nvidia Quadro P2000 znajduje się na 75 miejscu z ponad 1000 zgromadzonych w bazie Technical City kart graficznych. Analizując ilość pamięci i jednostek cieniujących wydajność układu leży gdzieś między GTX 1650 a GTX 970.

Bardzo dobre wyniki Nvidia Quadro P2000 uzyskuje w benchmarku 3DMark Ice Storm GPU – ponad 350 tysięcy. Innym, wyróżniającym się wynikiem jest Vantage Performance. W rankingu PassMark z kolei GPU osiąga 8466 punktów.

Współczynnik TDP wynosi już 75 W, co sprawia, że możemy oczekiwać więcej od tej karty. Maksymalna rozdzielczość również jest większa niż w przypadku niższych numerów serii Quadro. Tutaj wynosi ona 1920x1080 bez żadnych spadków wydajności, a czasem nawet będzie to 2560x1440.

Nvidia Quadro P2000 – porównanie z innymi modelami

GPU takie jak P2000 trzeba porównywać z innymi, potężnymi kartami. Sprawdźmy, jak będzie wyglądać pojedynek Nvidia Quadro P2000 vs GTX 1050 Ti, który jest dalekim kuzynem opisywanego tu układu. Spójrzmy także, jak zaprezentują się inne, znane GT-y.

Porównanie Nvidia Quadro P2000 vs NVIDIA GeForce GTX 1060 pokazuje, jak bardzo podobne są te dwa układy. Czasami lepsze jest Quadro, czasem GTX. 3DMark wskazuje jako zwycięzcę 1060, acz bardzo nieznacznie. Z drugiej strony mamy Nvidia Quadro P2000 vs Nvidia GTX 1080, gdzie widzimy, jaki skok technologiczny nastąpił i jak powinna wyglądać karta graficzna dla profesjonalnych graczy.

Nvidia Quadro P2000 – u jakich producentów?

Nvidia Quadro P2000 to cena nieco poniżej 2 tysięcy złotych, choć w zależności od producenta znajdziemy tam również kartę w cenie 2700 złotych. Z racji popularności układu, na rynku jest dostępnych wiele modeli z chipsetem Nvidia Quadro P2000, różniących się jedynie sterownikami. Są to:

  • PNY Technologies NVIDIA Quadro P2000,
  • Fujitsu NVIDIA Quadro P2000,
  • HP NVIDIA Quadro P2000,
  • Lenovo NVIDIA Quadro P2000.
Udostępnij
2,2
3 oceny
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Kto pisze na bezwartościowe teksty? Karta Quadro przy zastosowaniach domowych lub biurowych? Co to w ogóle jest UserBenchark? Przecież to jest profesjonalna karta do zastosowań w systemach CAD. Do testowania tego typu profesjoalnego sprzętu służy odpowiednie oprogramowanie, które testuje osiągi kart Quadro w oprogramowaniu takim jak CATIA, SOLIDWORKS itp. Nikt nie kupuje prądożernej karty pracy MS Word.
Ludzie, miejście proszę trochę powagi i jeśli chcecie pisać merytoryczne teksty, to zatrudnijcie kogoś, kto się na tym chociaż trochę na tym zna.
Dokładnie tak.
Specjalista Morele | 09:59
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.