Ekspert Morele | 04:26
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Nvidia Quadro P2000 – wydajność oraz specyfikacja

Nvidia Quadro P2000 to układ wypuszczony na rynek w pierwszym kwartale 2017 roku. Charakteryzuje się 5 GB pamięci GDDR5 i wysoką liczbą jednostek cieniujących. Swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim w użytku domowym i komercyjnym. Nieco gorzej radzi sobie z grami.

Architektura Pascal 16 nm w połączeniu z 5 GB pamięci GDDR5 i przepustowością 140,2 GB/s sprawia, że Nvidia Quadro P2000 jest kartą dedykowaną do komputerów stacjonarnych, od których wymaga się nieco więcej niż od przeciętnego sprzętu o zastosowaniu domowym. Taktowanie może osiągać w trybie turbo nawet 1480 MHz.

Nvidia Quadro P2000

Nvidia Quadro P2000 – specyfikacja

Nvidia Quadro P2000 – zastosowanie

Najlepsze osiągi Nvidia Quadro P2000 widzimy przy zastosowaniach domowych i biurowych. Według UserBenchmark w tym zastosowaniu uzyskuje wskaźnik 101%. Nieco gorzej, ale równie dobrze sprawuje się w Workstation – przy przeprowadzaniu analiz, renderowaniu scen czy konwersji wideo. Tutaj układ osiąga 67% według benchmarku.

Gorzej Nvidia Quadro P2000 sprawuje się przy grach komputerowych – tutaj możemy liczyć na przeciętny wskaźnik 56%. Oznacza to, że bez większych trudności pogramy w najnowsze tytuły na minimalnych czy średnich ustawieniach, ale jakość ultra czy 4K nie będzie już możliwa do osiągnięcia. Wśród tytułów, w które pogramy, znajdują się bez wątpienia:

  • Apex Legends,
  • Metro Exodus,
  • Assassin’s Creed Odyssey,
  • Shadow of the Tomb Raider.

W każdym z tych tytułów maksimum to wymagania średnie, a w przypadku Metro Exodus – minimalne. Układ będzie więc przyzwoitym rozwiązaniem, jeśli czasem lubimy sobie pograć, ale może być niewystarczający dla profesjonalnych graczy.

Nvidia Quadro P2000 – wydajność

Pod względem wydaności Nvidia Quadro P2000 znajduje się na 75 miejscu z ponad 1000 zgromadzonych w bazie Technical City kart graficznych. Analizując ilość pamięci i jednostek cieniujących wydajność układu leży gdzieś między GTX 1650 a GTX 970.

Bardzo dobre wyniki Nvidia Quadro P2000 uzyskuje w benchmarku 3DMark Ice Storm GPU – ponad 350 tysięcy. Innym, wyróżniającym się wynikiem jest Vantage Performance. W rankingu PassMark z kolei GPU osiąga 8466 punktów.

Współczynnik TDP wynosi już 75 W, co sprawia, że możemy oczekiwać więcej od tej karty. Maksymalna rozdzielczość również jest większa niż w przypadku niższych numerów serii Quadro. Tutaj wynosi ona 1920x1080 bez żadnych spadków wydajności, a czasem nawet będzie to 2560x1440.

Nvidia Quadro P2000 – porównanie z innymi modelami

GPU takie jak P2000 trzeba porównywać z innymi, potężnymi kartami. Sprawdźmy, jak będzie wyglądać pojedynek Nvidia Quadro P2000 vs GTX 1050 Ti, który jest dalekim kuzynem opisywanego tu układu. Spójrzmy także, jak zaprezentują się inne, znane GT-y.

Porównanie Nvidia Quadro P2000 vs Nvidia GTX 1060 pokazuje, jak bardzo podobne są te dwa układy. Czasami lepsze jest Quadro, czasem GTX. 3DMark wskazuje jako zwycięzcę 1060, acz bardzo nieznacznie. Z drugiej strony mamy Nvidia Quadro P2000 vs Nvidia GTX 1080, gdzie widzimy, jaki skok technologiczny nastąpił i jak powinna wyglądać karta graficzna dla profesjonalnych graczy.

Nvidia Quadro P2000 – u jakich producentów?

Nvidia Quadro P2000 to cena nieco poniżej 2 tysięcy złotych, choć w zależności od producenta znajdziemy tam również kartę w cenie 2700 złotych. Z racji popularności układu, na rynku jest dostępnych wiele modeli z chipsetem Nvidia Quadro P2000, różniących się jedynie sterownikami. Są to:

Udostępnij
2,8
2 oceny
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Kto pisze na bezwartościowe teksty? Karta Quadro przy zastosowaniach domowych lub biurowych? Co to w ogóle jest UserBenchark? Przecież to jest profesjonalna karta do zastosowań w systemach CAD. Do testowania tego typu profesjoalnego sprzętu służy odpowiednie oprogramowanie, które testuje osiągi kart Quadro w oprogramowaniu takim jak CATIA, SOLIDWORKS itp. Nikt nie kupuje prądożernej karty pracy MS Word.
Ludzie, miejście proszę trochę powagi i jeśli chcecie pisać merytoryczne teksty, to zatrudnijcie kogoś, kto się na tym chociaż trochę na tym zna.