Udostępnij
Skomentuj

Nvidia Quadro P620 – wydajność oraz specyfikacja

Nvidia Quadro P620 to karta dedykowana do komputerów stacjonarnych o zastosowaniu domowym i biurowym. Posiada jedynie 2 GB pamięci GDDR5, przez co raczej nie znajdzie się w zastosowaniach komercyjnych.

Nvidia Quadro P620 zbudowana jest na tym samym GPU co GTX 1050 Ti, ale część z jednostek cieniujących została tu zablokowana. Do dyspozycji mamy ich jedynie 512, co jest wystarczające do prostych programów i zadań. Nie powinniśmy mieć również trudności z uruchomieniem nowszych gier, choć na niższych detalach. Nie jest to jednak karta dedykowana grafikom czy profesjonalnym graczom.

Polecane karty graficzne

Nvidia Quadro P620 – specyfikacja

Nvidia Quadro P620 – zastosowanie

Głównym zastosowaniem karty jest użytek domowy i biurowy. Jeśli z komputera korzystamy do przeglądania Internetu czy oglądania filmów lub pracy z pakietami biurowymi, to GPU będzie dla nas idealne – również pod kątem ceny. Licząc się z długim czasem przetwarzania, będziemy w stanie wykonać nawet proste symulacje czy rendering scen 3D.

Nieco gorzej karta radzi sobie w zastosowaniu gamingowym. Z pewnością nie jest ona dedykowana profesjonalnym graczom, jednak jeśli lubimy pograć od czasu do czasu, może spełnić wszystkie nasze oczekiwania. Uruchomimy na niej takie tytuły jak:

  • Battlefield 5,
  • Apex Legends,
  • Assassin’s Creed Odyssey.

Niestety na Metro Exodus karta jest za słaba i nie uruchomimy gry nawet na minimalnych wymaganiach. Z drugiej strony, starsze tytuły – takie jak Wiedźmin 3 – pójdą nawet na średnich ustawieniach.

Nvidia Quadro P620 – wydajność

Porównywanie wydajności Nvidia Quadro P620 stawia przed nami wiele pytań. Z jednej strony, jeśli chcemy porównać jedynie pamięć i liczbę jednostek cieniujących, GPU plasuje się między GTX 650 Ti a Radeonem RX 550. GeForce pochodzi z 2011 roku, więc widzimy, jak niska jest to wydajność.

Z drugiej strony dla Nvidia Quadro P620 benchmark PassMark pokazuje 3669 punktów, co nie jest już tragicznym wynikiem – jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest to karta dla niewymagających użytkowników. Niestety nie dysponujemy testami 3DMark, nie wiemy więc, jak układ sprawuje się w bardziej specjalistycznych warunkach.

Wiemy jednak, że przy pewnych ustępstwach Nvidia Quadro P620 i jej sterowniki obsługują rozdzielczość nawet 1920x1080. Współczynnik TDP wynosi jedynie 40 W, co również mówi nam o tym, że karta sprawdzi się w niewielkich i energooszczędnych komputerach stacjonarnych.

Nvidia Quadro P620 – porównanie z innymi modelami

Skoro P620 pochodzi bezpośrednio od GTX-a, sprawdźmy, jak będzie wyglądał pojedynek Nvidia Quadro P620 vs GTX 1050 i Nvidia Quadro P620 vs 1060. Porównamy również parametry z inną kartą graficzną z serii.

Rzeczywiście, wyniki opisywanej tu karty i GTX 1050 są bardzo zbliżone – z lekką przewagą drugiego z układów. Jednak niewytrawne oko niedostrzeże różnicy między 135 fps a 145 fps. Jednak ciekawie wyszedł pojedynek Nvidia Quadro P620 vs P1000. Wyniki drugiego modelu są prawie identyczne, jak w przypadku GTX 1050, a tym samym nieznacznie lepsze od P620.

Nvidia Quadro P620 – u jakich producentów?

Cena Nvidia Quadro P620 jest zróżnicowana i w dużej mierze zależy od producenta, który tę kartę wypuścił. Musimy szykować się na wydatek między 800, a nawet 1000 złotych. Co ciekawe, P620 oferuje niższą cenę niż P600. Ten chipset znajdziemy u następujących producentów:

  • PNY Technologies NVIDIA Quadro P620,
  • Lenovo NVIDIA Quadro P620,
  • HP Nvidia Quadro P620.

Cena jest atrakcyjna, a wydajność zadowalająca, stąd możemy śmiało polecić ten produkt.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 21:20
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.