Udostępnij
Skomentuj

MSI GT76 Titan - wydajność oraz specyfikacja

Już niedługo do sprzedaży trafi nowy flagowiec MSI. Czy jest na co czekać?

Premiera laptopa GT76 Titan ma mieć miejsce na przełomie czerwca i lipca. Sprzęt jest następcą modelu MSI GT75 Titan. Producent zdecydował się między innymi na znaczącą zmianę designu urządzenia, a także na wykorzystanie procesora z serii Intel Core i9.

MSI GT76 Titan – dane techniczne oraz cena

To oczywiście nie wszystko, ponieważ najnowszy laptop od tego uznanego producenta ma zagwarantować doskonałą wydajność i pewną obsługę wszystkich nowych gier z segmentu AAA. Jak można się było spodziewać, najmocniejsze konfiguracje będą bardzo drogie.

MSI GT76 Titan – dostępne konfiguracje

Jak na flagowy sprzęt przystało, na rynek zostaną wypuszczone niezwykle wydajne konfiguracje, które zapewnią obsługę wszystkich gier na wysokich detalach graficznych. Wszystko to sprawia, że zakup laptopa MSI GT76 Titan okaże się inwestycją na lata.

Uwagę należy zwrócić między innymi na procesor, który został wybrany do urządzenia. Mowa bowiem o ośmiordzeniowym i szesnastowątkowym układzie Intel Core i9-9900K. Jego bazowe taktowanie wynosi 3600 MHz, jednak w trybie turbo może zostać podbite aż do poziomu 5000 MHz. Co więcej, procesor dysponuje odblokowanym mnożnikiem, dlatego też możemy go jeszcze podkręcić, uzyskując tym samym parametry gwarantujące ogromną wydajność.

Zobacz MSI GT76 Titan

Uzupełnieniem specyfikacji omawianego układu CPU będzie 16 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu oraz współczynnik TDP wynoszący aż 95 W. Wszystko to sprawia, że wymaga on użycia bardzo wydajnego systemu chłodzenia, do którego dojdziemy jednak w dalszej części tekstu. Wykonany w procesie technologicznym 14++ procesor gwarantuje doskonałą wydajność, dzięki której żadna gra przez najbliższe kilka lat nie będzie dla niego wyzwaniem. Potwierdzają to zresztą fantastyczne wyniki uzyskiwane w testach diagnostycznych. W programie Cinebench R15 procesor ten otrzymał średnią na poziomie 212 punktów w trybie jednowątkowym i aż 1968 punktów w trybie wielowątkowym. Do czynienia mamy z jednym z najwydajniejszych układów CPU dostępnych na rynku.

To jednak nie koniec dobrych informacji dla wszystkich zainteresowanych kupnem laptopa MSI GT76 Titan. W najmocniejszych jego konfiguracjach montowana jest bowiem super karta graficzna Nvidia GeForce RTX 2080. Jest ona wyjątkowa z kilku względów. Wspomnieć należy między innymi o tym, że obsługuje ona technologię Ray Tracingu, która sprawia, że światło i efekt świetlne generowane w grach znacznie bardziej realistyczne, dzięki czemu nowe produkcje mogą wyglądać jeszcze lepiej. Do tego dochodzi oczywiście również doskonała wręcz wydajność. Jest ona zapewniana przez 8 GB pamięci typu GDDR6 oraz bardzo wysokie taktowanie. Architektura Turing gwarantuje przy tym uzyskanie wysokiej efektywności energetycznej. Każda nowa gra zostanie uruchomiona na najwyższych deltach graficznych.

Specyfikacja MSI GT76 wskazuje również na kartę Nvidia GeForce RTX 2070, którą znajdziemy w nieco tańszych konfiguracjach. Ona również korzysta z 8 GB pamięci GDDR6, jednak wyróżnia się trochę niższym taktowaniem. Różnice nie są duże, dlatego nadal mamy do czynienia z niezwykle wydajną kartą, która zapewni obsługę wszystkich nowych gier.

Producent zdecydował się na pamięci RAM typu DDR4 (taktowanie 2666 MHz). Co ważne, laptop będzie w stanie obsłużyć kości o maksymalnej pojemności nawet 128 GB. Na sporą swobodę wyboru możemy liczyć także w przypadku dysków twardych. W slocie 2,5 cala znajdzie się dysk HDD lub SSD, jednak dołożyć możemy do nich nawet 3 dyski typu M.2, z interfejsem PCIe. Dzięki nim działanie systemu operacyjnego zostanie w sposób znaczący przyspieszone. To samo tyczy się procesów zapisu i odczytu danych.

MSI GT76 Titan – wygląd

Jak już zostało wspomniane, laptop doczekał się znacznych zmian designu w porównaniu z modelem poprzednim. Producent ograniczył czerwone wstawki na rzecz srebrnego aluminium. Całość prezentuje się naprawdę solidnie. Laptop jest duży i ciężki, jednak nikt chyba nie oczekuje, by urządzenia z takimi podzespołami miały mobilny charakter.

Stabilną pracę i utrzymywanie generowanych temperatur na akceptowalnym poziomie zapewnia zaawansowany system chłodzenia, składający się z aż czterech wentylatorów i 11 ciepłowodów. Co ciekawe, aż trzy wentylatory chłodzą procesor, a tylko jeden kartę graficzną.

Na uwagę zasługuje także zestaw zamontowanych portów. Do dyspozycji otrzymujemy aż 5 portów USB (w tym 1 typu C), złącze Thunderbolt, mini DisplayPort, HDMI, dwa gniazda audio i czytnik kart pamięci. Wszystko to okaże się oczywiście niezwykle przydatne podczas użytkowania sprzętu.

MSI GT76 Titan – matryca

Omawiane laptopy będą sprzedawane w dwóch wersjach. Pierwsza zostanie wyposażona w 17-calową matrycę UHD 4K, która została wykonana w technologii IPS. Bardzo wysoką jakość obrazu zapewnia między innymi 100-procentowe pokrycie przestrzeni barw Adobe RGB. Pozostałe parametry również stoją na bardzo wysokim poziomie.

Druga wersja korzysta natomiast z 17-calowej matrycy Full HD IPS. W tym przypadku uwagę zwraca odświeżanie na poziomie 144 MHz. Warto podkreślić, że obie matryce dysponują matową powłoką, dlatego promienie słoneczne padające na ekran nie obniżają znacząco widoczności generowanych treści. Wszystko to gwarantuje doskonały wręcz komfort grania.

MSI GT76 Titan – klawiatura i touchpad

Poprzedni model laptopa, a więc GT75 wyróżniał się mechaniczną klawiaturą, która była ceniona przez graczy. Tym razem jednak producent zdecydował się na wykorzystanie standardowej klawiatury pracującej w oparciu o przełączniki nożycowe. Co jednak istotne, jakość jej wykonania (została przygotowania we współpracy ze SteelSeries) sprawia, że gracze nie powinni narzekać.

To samo tyczy się zresztą touchpada, który został wyposażony w dwa zewnętrzne przyciski. Zarówno jego wymiary, jak i właściwości ślizgowe stoją na wysokim poziomie.

MSI GT76 Titan – wydajność

Jak już wspominaliśmy, podzespoły montowane w laptopach z tej serii zapewnią obsługę najnowszych gier przez najbliższe kilka lat. Jak pokazują wyniki testów wydajnościowych, procesor Intel Core i9-9900K doskonale sprawdzi się nie tylko podczas obsługi gier, ale również najbardziej rozbudowanych programów profesjonalnych.

Z kartą graficzną Nvidia GeForce RTX 2080 jest podobnie. W programie 3DMark Performance GPU uzyskała ona średni wynik na poziomie 34963 punkty, natomiast w 3DMark Ice Storm Unlimited Graphics zatrzymał się on na 439340. Są to wręcz perfekcyjne rezultaty.

MSI GT76 Titan – wady i zalety

Na pierwszym miejscu po stronie zalet musi znaleźć się ogromna wydajność oferowanych konfiguracji. Jest ona gwarantowana przez wielordzeniowy procesor Intela i najlepszą kartę GeForce RTX, która poza niesamowitymi osiągami, zapewnia obsługę technologii Ray Tracingu.

Na tym oczywiście plusy tej serii się nie kończą. Wspomnieć należy również o odmienionej, bardzo atrakcyjnej obudowie. Użyte materiały sprawiają, że jest ona nie tylko ładna, ale również niezwykle wytrzymała. Do tego wszystkiego dodać możemy również bardzo wysokiej jakości matryce, dobrze przygotowaną klawiaturę oraz szeroki zestaw portów.

Minusem będą oczywiście strasznie wysokie ceny laptopów. Najdroższe modele mogą kosztować nawet ponad 20 tysięcy złotych, podczas gdy te standardowe grubo ponad 10 tysięcy.

ZALETY

  • Ogromna wydajność
  • Bardzo wydajny procesor z odblokowanym mnożnikiem
  • Karta graficzna obsługująca technologię Ray Tracingu
  • Wysokiej klasy matryce
  • Nowoczesna, wytrzymała obudowa
  • Bogaty zestaw portów

WADY

  • Bardzo wysokie ceny laptopów

MSI GT76 Titan – podsumowanie, czy warto?

Nowy flagowiec MSI zapowiada się naprawdę dobrze. Nowoczesne podzespoły zapewniają niespotykaną do tej pory wydajność, dzięki której przez najbliższe kilka lat nie będziemy musieli spoglądać na wymagania sprzętowe nowych gier. Wszystko to sprawia, że na serię warto zwrócić uwagę, nawet pomimo bardzo wysokich cen poszczególnych konfiguracji.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 20:29
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.