Udostępnij
Skomentuj

MSI GT62VR 7RD (Dominator) - recenzja, dane techniczne, czy warto?

Przedstawiamy laptopy od MSI z serii Dominator. Co potrafią? Czy są warte zakupu?

Spis treści:

 1. MSI GT62VR 7RD (Dominator) – dane techniczne oraz cena
 2. MSI GT62VR 7RD (Dominator) – dostępne konfiguracje
 3. MSI GT62VR 7RD (Dominator) – wygląd
 4. MSI GT62VR 7RD (Dominator) – wydajność
 5. MSI GT62VR 7RD (Dominator) – matryca
 6. MSI GT62VR 7RD (Dominator) – klawiatura i touchpad
 7. MSI GT62VR 7RD (Dominator) – wady i zalety
 8. MSI GT62VR 7RD (Dominator) – podsumowanie, czy warto kupić?

MSI GT62VR 7RD to seria urządzeń gamingowych, które z założenia mają pozwolić na wydajną obsługę wszystkich nowych gier komputerowych. Zapewnić ma to między innymi karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1060.

MSI GT62VR 7RD (Dominator) - dane techniczne oraz cena

Dostępna jest ona w każdej konfiguracji technicznej, podobnie jak procesor Intel Core i7-7700HQ. Producent pozwala dobrać do tego pamięć RAM oraz wybrany model dysku twardego. Wszystko to ma tworzyć prawdziwą maszynę do gier.

Specyfikacja techniczna najmocniejszej konfiguracji

 • Procesor – Intel Core i7-7700HQ
 • Układ graficzny – Nvidia GeForce GTX 1060 + jednostka zintegrowana
 • Pamięć – DDR4-2133, 64 GB (maksymalnie 64 GB)
 • Matryca – IPS, 15,6 cali Full HD (1920x1080)
 • Nośnik danych – do 1 TB HDD, do 512 GB SSD lub do 1 TB HDD+256 GB SSD
 • Porty - 3xUSB 3.0, 1xUSB typu C, 1xUSB 2.0, 1xHDMI, 1xMini DisplayPort, gniazdo słuchawkowe, gniazdo mikrofonowe, RJ-45, czytnik kart pamięci
 • Łączność – karta sieciowa 10/100/1000 Mb/s, Bluetooth, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac
 • Gabaryty - wysokość: 3,9 cm, szerokość: 39 cm, głębokość: 26,6 cm, waga: 2,94 kg
 • Multimedia - touchpad, klawiatura wyspowa, zintegrowana karta dźwiękowa, głośniki stereo HD Audio, wbudowany mikrofon, kamera 1080p, podświetlana klawiatura
 • Bateria - litowo-jonowa, 75 Wh
 • Zastosowanie – laptop do gier, multimedialny
 • Cena – od 5700 złotych do 8000 złotych

MSI GT62VR 7RD (Dominator) – dostępne konfiguracje

W przypadku dwóch najważniejszych podzespołów (procesor i karta graficzna), każda dostępna na rynku konfiguracja prezentuje się tak sama. Wybór padł na bardzo popularną jednostkę Nvidia GeForce GTX 1060, która dysponuje 6 GB pamięci GDDR5. Już samo to wskazuje, że laptopy MSI GT62VR 7RD przygotowane zostały do pracy na najwyższych obrotach. Karta wyróżnia się również wysokim taktowaniem – zarówno pamięci (8000 MHz), jak i rdzenia (1506-1708 MHz).

Efektem tego jest możliwość obsługi wszystkich dostępnych na rynku gier, oczywiście na najwyższych detalach graficznych. Firma MSI zadbało także o to, aby podczas korzystania z laptopów nie dochodziło do zjawiska wąskiego gardła, które polega na spowalnianiu jednostki GPU przez zbyt słaby procesor. Dzięki zamontowaniu układu Intel Core i7-7700HQ taki problem nie występuje.

Jest to czterordzeniowy i ośmiowątkowy procesor, który przygotowany został przede wszystkim do pracy wielowątkowej. Potwierdza to zresztą jego taktowanie, które w trybie bazowym wynosi 2800 MHz, jednak w trybie turbo dochodzi do poziomu aż 3800 MHz. Wysoka jakość w nowych grach gwarantowana.

Analizując zmieniające się wymagania sprzętowe gier, łatwo dojść do wniosku, że pamięci RAM nigdy dość. Z podobnego założenia wychodzi producent serii GT62VR 7RD, dlatego w laptopach znajdują się aż 4 sloty na pamięć RAM. Mogą być w nich montowane kości DDR4 o łącznej pojemności 64 GB.  Jeśli więc zakupicie wersję laptopa ze zbyt małą ilością RAM, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby dokupić kolejne kości.

Elementem, na który warto zwrócić uwagę jest także dysk twardy. Obecnie mamy 3 możliwości wyboru. Modele tańsze korzystają wyłącznie z dysku HDD, natomiast te droższe mogą być wyposażone w modele półprzewodnikowe lub w dwa dyski – jeden HDD i drugi SSD ze złączem M.2 i interfejsem PCI-Express. Takie połączenie gwarantuje nie tylko pojemną przestrzeń dyskową, ale również znaczne przyspieszenie pracy komputera. Uzupełnieniem specyfikacji laptopów MSI GT62VR 7RD jest rozbudowany zestaw złączy, w którym znajdziemy między innymi 3 porty USB 3.0 i jeden Mini DisplayPort.

MSI GT62VR 7RD (Dominator) – wygląd

Pierwsze wrażenie, jakie wywołują urządzenia z przedstawianej serii, to fakt, iż są one bardzo masywne, co zresztą potwierdzają wymiary i waga sprzętu (prawie 3 kilogramy). Trudno więc liczyć na to, że dobrze sprawi się on w podróży. MSI GT62VR 7RD to przede wszystkim laptopy do użytku stacjonarnego.

Jeżeli chodzi o sam design, możemy mówić tu o typowym, gamingowym stylu. Czarna obudowa urozmaicona została czerwonymi wstawkami oraz kolorowym podświetleniem klawiatury. Najważniejszą kwestią jest jednak wytrzymałość obudowy. Została ona wykona z tworzyw sztucznych i aluminium, dlatego pod tym względem spisuje się bardzo dobrze. Konstrukcja jest bardzo solidna – jej wadą jest wysoka podatność na zabrudzenia, zwłaszcza odciski palców.

Wysoko należy ocenić również wykonanie zawiasów. Gwarantują one bardzo dobrą stabilizację ekranu. Kolejną mocną strona obudowy jest łatwy dostęp do głównych podzespołów. Wystarczy odkręcić kilka śrubek.

MSI GT62VR 7RD (Dominator) – wydajność

Przechodzimy do kwestii najważniejszej, a więc możliwości dostępnych na rynku konfiguracji sprzętowych. Te natomiast są naprawdę duże, co potwierdzają rezultaty osiągane przez podzespoły w testach wydajnościowych.

Procesor Intel Core i7-7700HQ w programie Cinebench R15 w różnych konfiguracjach uzyskiwał średnio 159 punktów w trybie jednowątkowym i aż 734 punktów w trybie wielowątkowym. Bardzo dobrze sprawdza się również karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1060 – na platformie 3DMark Ice Storm Extreme Graphics uzyskuje średnio 165874 punktów.

Dodając do tego co najmniej 12 GB pamięci RAM, otrzymujemy maszynę, która jest w stanie poradzić sobie z każdą nową grą. Takie tytuły jak Far Cry 5, Kingdom Come: Deliverance czy Star Wars Battlefront 2 bez problemu mogą być uruchamiane na najwyższych detalach graficznych. MSI należy pochwalić również za zastosowany system chłodzenia, który utrzymuje generowane temperatury na względnie niskim poziomie.

MSI GT62VR 7RD (Dominator) – matryca

Wszystkie laptopy z serii GT62VR 7RD zostały wyposażone w 15-calową matrycę typu IPS, obsługująca rozdzielczość Full HD. Zapewnia ona więcej niż przyzwoitą jakość generowanego obrazu, z czego powinna być zadowolona większość graczy. Do tego należy dodać matowa powłokę, dzięki której padające zza okien promienie słoneczne nie powinny znacząco obniżyć widoczności treści wyświetlanych na ekranie.

MSI GT62VR 7RD (Dominator) – klawiatura i touchpad

Kolorowe podświetlenie klawiatury pozwala na wielogodzinne sesje nocne. Samo jej wykonanie należy ocenić wysoko. Klawisze charakteryzują się przyjemnym skokiem, a materiał, z którego zostały przygotowane sprawia, że ich długotrwała obsługa nie będzie męcząca. Zastrzeżeń nie można mieć również do pracy gładzika.

MSI GT62VR 7RD (Dominator) – wady i zalety

Seria Dominator najlepiej sprawdza się podczas realizacji zadań, do których została stworzona, a więc obsługi gier. Zastosowane podzespoły gwarantują stabilną rozgrywkę w przypadku większości gier, dlatego gracze z przedstawionych konfiguracji powinni być jak najbardziej zadowoleni.

Po stronie zalet należy zapisać również wysokiej jakości obudowę, matryce oraz bogaty zestaw złączy. Należy jednak zdać sobie sprawę, że za laptop tej klasy trzeba sporo zapłacić.

MSI GT62VR 7RD (Dominator) – podsumowanie, czy warto kupić?

MSI od wielu lat przygotowuje prawdziwie gamingowy sprzęt, którego wydajność gwarantuje radość z najnowszych produkcji typu AAA. Nie inaczej jest w przypadku serii GT62VR 7RD. Wszystko to sprawia, że jest ona godna polecenia.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:04
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.