Udostępnij
Skomentuj

Mew Genics – wymagania sprzętowe

Edmund McMillen i jego zespół przygotowuje dość specyficzny symulator wiekowej miłośniczki kotów.

W grze wcielimy się w postać starszej kobiety, która odkryła swoją miłość do kotów. W tej ciekawie zapowiadającej się produkcji będziemy musieli między innymi zadbać o to, aby naszym pupilom niczego nie zabrakło.

Mew Genics  - informacje ogólne o grze

Oczywiście rozgrywka nie ogranicza się tylko do tych czynności. Do jej opisu przejdziemy jednak w dalszej części tekstu. Warto podkreślić, że Edmund McMillen w swoim dorobku ma kilka innych ciekawych gier, między innymi platformówkę The End is Nigh oraz logiczną grę Fingered.

 • Producent – Team Meat
 • Data premiery – nie została jeszcze ogłoszona
 • Tryb gry – single player

Mew Genics – fabuła, mechanika, detale

Jak już wspomnieliśmy, naszym zadaniem będzie dbanie o koty, które zostały przygarnięte przez starszą, samotną kobietę. W trakcie rozgrywki musimy skupić się na spełnianiu ich podstawowych potrzeb, a także dbaniu o to, aby czuły się dobrze. Do tego wszystkiego dochodzi możliwość rozmnażania kotów, a także wystawiania ich na różnego rodzaju konkursach.

Gra nie będzie należeć jednak do prostych. Zaimplementowany został w niej bowiem zaawansowany system symulujący zachowanie zwierząt. Mowa tu nie tylko o reagowaniu na brak pożywienia czy też dostępu do wody pitnej, ale również o uwarunkowaniach związanych z rozmnażaniem kotów. Musimy pamiętać między innymi o tym, że potomstwo może odziedziczyć cechy swoich rodziców – zarówno te dobre, jak i złe. Dbać należy również o psychikę kotów. Różnego rodzaju traumy czy też przykre doświadczenia mogą znacząco utrudnić ich rozwój, a nawet doprowadzić do przedwczesnego zgonu.

Ten specyficzny symulator został również przepełniony czarnym humorem, który widoczny jest chociażby w rodzajach chorób, jakie mogą dotknąć naszych pupili (np. kocia odmiana AIDS). Co ważne, ogromny wpływ na „zarządzanie” kocimi bohaterami ma nasz budżet. Każda czynność kosztuje, dlatego w sytuacji, gdy braknie nam funduszy, nasze koty zdechną, na przykład z powodu braku pożywienia. Jeśli nie chcemy, aby spotkał je straszny los, możemy zdecydować się na skorzystanie z usług komór kriogenicznych, które podtrzymają je przy życiu do czasu, gdy odkujemy się finansowo.

Warto pamiętać również o tym, że nasze zachowanie może przykuć uwagę specjalnego oddziału policji zajmującego się losem zwierząt. Jeśli koty będą znajdować się w nienajlepszej kondycji, możemy nawet pójść do więzienia. Wszystko to sprawia, że rozgrywka ma szansę okazać się całkiem rozbudowana i interesująca. Uwagę warto zwrócić również na dwuwymiarową, czarno białą oprawę graficzną, dzięki której wymagania sprzętowe gry nie powinny być zbyt wysokie.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/536967_229598650524301_502272027_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=c63e9acebe7a0648336c9aab05cfeef3&oe=5C6689F5

Mew Genics – wymagania sprzętowe

Obecnie nie znamy jednak żadnych oficjalnych wartości. Możemy więc wyłącznie zabawić się w spekulantów i spróbować przewidzieć, jaki sprzęt będzie potrzebny do obsługi gry. Nic jednak nie wskazuje na to, aby konieczne było skorzystanie z w pełni gamingowego, wydajnego komputera.

Mew Genics – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i3 2.2 GHz
 • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GT 710 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Mew Genics – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5 2.8 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 660 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Mew Genics – jaki komputer do gry?

Chcąc zagwarantować sobie płynną, stabilną rozgrywkę, warto zainwestować w przyzwoity procesor, który będzie wyróżniał się wysoką częstotliwością taktowania (najlepiej w okolicach 3000 MHz). Dodając do tego 8 GB pamięci RAM typu DDR4, możemy mieć pewność, że poziom klatek na sekundę nie będzie podlegał wahaniom. Co natomiast z kartą graficzną? Z obsługą niskich detali najpewniej poradzą sobie nowsze jednostki zintegrowane, natomiast pełna szczegółowość będzie wymagała skorzystania z jednostki dedykowanej.

Mew Genics – jaki laptop do gry?

Sytuacja wygląda podobnie, jak w przypadku komputerów stacjonarnych. Interesować powinien nas przede wszystkim wydajny procesor oraz szybka pamięć RAM. Dedykowana karta graficzna na poziomie jednostki Nvidia GeForce 940MX również załatwi sprawę.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:47
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.