Udostępnij
Skomentuj

Mage's Initiation: Reign of the Elements – wymagania sprzętowe

Himalaya Studios opracowuje grę przygodową z systemem rozwoju bohatera, typowym dla produkcji RPG.

Mage's Initiation: Reign of the Element, bo o tej grze mowa, jest tworzona przez twórców Al Emmo and Lost Dutchman’s Mine – przygodówki z 2006 roku, która została ciepło przyjęta przez graczy. Poza wymyślaniem długich tytułów, studio może pochwalić się umiejętną konstrukcją świata oraz przygotowywaniem całkiem ciekawych historii.

Mage's Initiation: Reign of the Elements – informacje ogólne o grze

Warto nadmienić, że gra nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery. Wiemy o niej jednak na tyle dużo, że już teraz możemy zająć się jej przedstawieniem. Gracze mogą liczyć na ciekawą produkcję przygodową, w której spore znaczenie będą miały elementy RPG.

 • Producent – Himalaya Studios
 • Data premiery – nie została jeszcze ogłoszona
 • Tryb gry – single player

Mage's Initiation: Reign of the Elements – fabuła, mechanika, detale

Jak wskazuje tytuł, gra opowie o losach maga, a mówiąc dokładniej, młodego ucznia, który dopiero poznaje tajniki sztuki magicznej. Historia rozgrywa się w świecie Igninor, przygotowanym na modłę średniowieczną.

Nasz bohater, po ukończeniu szkolenia, musi przejść ostateczny test, który potwierdzi (lub nie) jego umiejętności i pozwoli mu stać się pełnoprawnym magiem. Zadanie nie jest jednak łatwe, musi on bowiem zdobyć trzy przedmioty – róg potwora, nienaruszoną skorupę jaja gryfa oraz kosmyk włosów kapłanki, która przed laty została wygnana z królestwa. Jak można się domyślić, podczas realizacji tego dziwacznego zlecenia, mag będzie musiał wykorzystać wiedzę i umiejętności, które kolekcjonował w trakcie swojej edukacji. My zaś poznamy ciekawy, rozległy świat, który w wielu miejscach okaże się bardzo nieprzyjazny. Jak utrzymują twórcy, przygotowali oni wiele ciekawych lokacji, dlatego nie powinniśmy narzekać na nudę.

Podczas gry, zwiedzimy między innymi obszary górskie, lasy i mnóstwo innych miejsc. Jak na grę przygodową przystało, fabułę rozwijamy poprzez rozwiązywanie szeregu zadań logicznych i pomniejszych zagadek. Jak już wspomnieliśmy, w grze bardzo ważny będzie również rozwój naszego bohatera. W trakcie rozgrywki, mag zdobywa nowe umiejętności związane z magią jednego z czterech żywiołów. Co ciekawe, wybór konkretnej ścieżki jest uzależniony od tego, w jaki sposób wykonujemy zadania, a także jak odnosimy się do postaci niezależnych, napotykanych na naszej drodze.

Wszystko to ma sprawić, że gra zaciekawi nas na kilka różnych sposobów. Bardzo interesująco prezentuje się również przygotowywana oprawa graficzna. Nawiązuje ona do tradycyjnych gier przygodowych, które wyróżniały się ręcznie malowanymi lokacjami i modelami postaci. Oczywiście całość ma zostać również dostosowana do nowoczesnych technologii i standardów.

Mage's Initiation: Reign of the Elements – wymagania sprzętowe

Biorąc pod uwagę specyfikę gry, a także jej oprawę, możemy być spokojni o jej obsługę. Nie będzie bowiem potrzebować użycia specjalnie wydajnego sprzętu. Choć oficjalne wymagania nie są jeszcze kompletne, już teraz wskazują na raczej przeciętny sprzęt.

Mage's Initiation: Reign of the Element – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Pentium
 • Karta graficzna: obsługa rozdzielczości 640x400
 • Pamięć RAM: 64 MB
 • Dostępne miejsce na dysku: 2 GB
 • System operacyjny: Windows XP/Vista7/8/10

Mage's Initiation: Reign of the Element – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Pentium
 • Karta graficzna: obsługa rozdzielczości 640x400
 • Pamięć RAM: 128 MB
 • Dostępne miejsce na dysku: 2 GB
 • System operacyjny: Windows XP/Vista7/8/10

Mage's Initiation: Reign of the Element – jaki komputer do gry?

Jak widać, gra będzie mogła zostać uruchomiona na absolutnie każdym sprzęcie, co potwierdza proponowany układ CPU oraz ilość pamięci RAM. Nie powinniśmy mieć problemów z obsługą tytułu na sprzętach biurowych oraz domowych. Wystarczy skupić się na przyzwoitym procesorze, dedykowana karta graficzna nie jest wymagana.

Mage's Initiation: Reign of the Element – jaki laptop do gry?

Biorąc pod uwagę powyższe wymagania, można śmiało stwierdzić, że gra bez problemu zostanie uruchomiona nawet na modelach najtańszych, wyróżniających się mobilnym charakterem lub mocno ograniczonym poborem energii. Podobnie jak w przypadku komputerów stacjonarnych, najważniejszy okaże się procesor, choć nie musi on być wysokich lotów.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:21
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.