Udostępnij
Skomentuj

Jakie wybrać rękawiczki na siłownie? Które będą najlepsze?

Gdy w głowie pojawia się postanowienie, że zaczynamy chodzić na siłownię, trzeba się do tego odpowiednio przygotować.

Jakie rękawice na siłownię uprzyjemnią nam wizytę na siłowni? Jeśli ktoś dopiero rozpoczyna przygodę z aktywnością fizyczną na siłowni, musi się zmierzyć z dość dużą ilością wydatków. Buty, odzież, karnet, odżywki, dieta etc. Między innymi dlatego też wiele osób szuka oszczędności i przekłada niektóre zakupy na bliżej nieokreśloną przyszłość. W tych oszczędnościach bardzo często lądują rękawiczki. Czy słusznie? Czy to faktycznie tak niezbędny dodatek?

Jeśli zamierzamy ćwiczyć tylko i wyłącznie nogi, nie będziemy dotykać atlasu oraz ciężarów, być może rękawiczki okażą się zbędne. Ale jeśli planujemy ćwiczyć intensywnie wszystkie partie ciała, nie będziemy unikać hantli, sztangi i innych sprzętów, być może już po pierwszej wizycie nabawimy się bardzo bolesnych odcisków i zniszczymy dłonie. Czy warto? Odpowiedź nasuwa się sama.

Rękawiczki na siłownię – czy są niezbędne?

Oczywiście, że nie są niezbędne, tak samo jak ochraniacze na nogi u piłkarzy. Nie są wygodne, nie zapewniają komfortu i nie zawsze się przydają, ale wystarczy chwila nieuwagi, aby nabawić się kontuzji, przed którą właśnie takie ochraniacze zabezpieczają. Bez rękawiczek na siłowni też możemy się obejść, ale jeśli zamierzamy ćwiczyć intensywnie, możemy być pewni, że nabawimy się mikrourazów i odcisków. O ile mężczyzna jakoś sobie z tym poradzi, tak kobieta nie będzie zadowolona ze zniszczonych dłoni. By wyeliminować takie sytuacje, niezbędne są zatem dobre, solidnie wykonane rękawice do ćwiczeń.

Warto wiedzieć!

Wielu profesjonalistów korzysta z rękawiczek, które poprawiają nie tylko komfort, ale zapewniają odpowiedni i pewny chwyt sztangi.

Skórzane czy tekstylne? Które lepsze?

Kupując rękawice stajemy przed podstawowym wyborem – skórzane czy tekstylne? Różnice są ogromne i opierają się nie tylko na kwocie zakupu – różnica w cenie jest znacząca – ale również na trwałości, wygodzie itp. Które więc wybrać?

Rękawice tekstylne są idealnym rozwiązaniem dla początkujących osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę na siłowni i nie są pewni, czy po kilku treningach nie zrezygnują. W takim przypadku inwestycja w droższe rękawice skórzane może być po prostu nieopłacalna. Rękawice tekstylne nie są trwałe i niektóre tańsze modele wytrzymają zaledwie kilka intensywnych treningów. Są również mniej komfortowe, gdyż sztuczny materiał nie pozwala skórze oddychać, nie przepuszcza powietrza i nie absorbuje potu. Mimo to ich cena sprawia, że bez wahania możemy kupić takie rękawice na próbę by potem zdecydować, czy chcemy kontynuować treningi oraz czy zakupić droższe rękawice skórzane.

Rękawice skórzane natomiast oferują o wiele wyższą odporność. Solidne modele są w stanie wytrzymać nawet kilka lat treningów. Co więcej, po jakimś czasie są jeszcze wygodniejsze gdyż „układają” się na dłoni zapamiętując jej kształt. Zaawansowane modele mają oddychającą tkaninę, która jest miękka i komfortowa, dzięki czemu trening jest o wiele bardziej przyjemny. Minusem jest oczywiście cena, ale w ogólnym rozrachunku taka inwestycja jest w pełni opłacalna.

Zalety i wady rękawiczek tekstylianych

ZALETY

 • Niska cena zakupu.
 • Lekkie.
 • Dla początkujących.

WADY

 • Niska wytrzymałość.
 • Słaby komfort.
 • Nie przepuszcza powietrza.
 • Nie pochłania potu.

Zalety i wady rękawiczek skórzane

ZALETY

 • Bardzo komfortowe.
 • Wysoka wytrzymałość.
 • Przepuszczają powietrze.
 • Pochłaniają pot.

WADY

 • Wysoka cena zakupu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oczywiście rozmiar! Rękawiczki na siłownie muszą być dobrze dopasowane do użytkownika. Nie mogą być ani za ciasne, ani za luźne – w obu przypadkach może dojść do nieprzyjemnych sytuacji takich jak odciski, a w skrajnych przypadkach do kontuzji, gdy np. w luźnej rękawiczce wypadnie nam sztanga. Ciasna rękawiczka może również ograniczać przepływ krwi, co może doprowadzić do drętwienia dłoni w trakcie ćwiczeń.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:41
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.