Udostępnij
Skomentuj

Jakie słuchawki do iPhone 12?

Liczba akcesoriów do iPhone’a przyprawia o zawrót głowy. Jakie słuchawki do modelu Apple warto kupić?

Smartfon iPhone to jeden z flagowych produktów cenionej marki Apple. Już od wielu lat cieszą się popularnością wśród konsumentów na całym świecie. Firma wypuszcza na rynek także sporo akcesoriów do telefonów, które znacznie rozszerzają ich funkcjonalność. Smartfon wyposażony w dobrej klasy słuchawki pozwala słuchać ulubionych utworów muzycznych w każdym miejscu. Jednak czy wszystkie modele oferują dźwięk najwyższej klasy? Czy kształt zakupionego modelu ma wpływ na komfort użytkowania? Takie pytania pojawiają się podczas przeglądania propozycji różnych marek. Dlatego warto zastanowić się, jakie słuchawki pasują do iPhone.

Polecane słuchawki bezprzewodowe Apple

Jakie słuchawki do iPhone 12 wybrać?

Oczywiście najlepsze będą słuchawki do iPhone oryginalne. Są one zaprojektowane tak, by wyglądem idealnie pasowały do smartfona. Nie należy także zapominać, że te produkty wyróżniają się naprawdę wysoką jakością. Cena markowych modeli może jednak mocno nadszarpnąć finanse. W związku z tym dobrym rozwiązaniem okaże się zakup słuchawek innej firmy, kompatybilnych z iPhone’em 12. Apple od początku swojego istnienia stosował niespotykane do tej pory technologie. Dlatego nie wszystkie akcesoria będą działać z ich smartfonami. Tak jest też w przypadku słuchawek.

Wpływa na to kodowanie dźwięku w iPhonie. Określa się je mianem Advanced Audio Coding (AAC). Transmisja za pomocą AAC sprawia, że masz możliwość słuchać muzyki w naprawdę dobrej jakości. Aby użytkownik mógł w pełni korzystać z tych rozwiązań, potrzebne są odpowiednie podzespoły zarówno na poziomie nadajnika (telefonu), jak i odbiornika sygnału (słuchawek). Dlatego podstawowe kryterium, jakim należy kierować się przy wyborze słuchawek do iPhone'a, jest obsługa kodeka AAC. Na niektórych opakowaniach zauważysz nawet specjalne oznaczenie MFI, czyli Made for iPhone.

Ile kosztują słuchawki do iPhone? Ceny nie należą do niskich. Za podstawowy model AirPods trzeba zapłacić kilkaset złotych. Bardziej zaawansowane produkty to koszt blisko 1000 zł. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup tańszych odpowiedników. Wiele innych marek oferuje urządzenia o niższych cenach. Są to sprzęty wysokiej jakości, zapewniające bardzo dobrą transmisję dźwięku.

Czym kierować się, wybierając słuchawki do iPhone 12?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów konstrukcji słuchawek. Różnią się one sposobem nakładania na ucho. Wybór kształtu zależy między innymi od osobistych preferencji oraz od tego, kiedy użytkownik słucha muzyki. Część modeli sprawdzi się podczas podróży lub codziennego domowego użytku, a jeszcze inne nadadzą się do treningów. W niektórych przypadkach idealne okażą się słuchawki do iPhone bezprzewodowe, kiedy indziej kabel nie stanowi żadnego problemu.

Jedne z występujących na rynku sprzętów to słuchawki douszne. Należą do najtańszych produktów, ponieważ nie tłumią odgłosów dochodzących z zewnątrz. Działa to także w drugą stronę. Do postronnych osób może dotrzeć to, co akurat leci w Twoich słuchawkach. Takie podstawowe, zwykłe słuchawki do iPhone, bez żadnych dodatkowych funkcji, są prawdopodobnie najbardziej ekonomicznym wyborem.

Kolejny model to słuchawki douszne do iPhone osadzane w kanale słuchowym użytkownika, co znacznie poprawia ich stabilizację. Takie urządzenie to dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy lubią słuchać muzyki np. podczas treningów. W trakcie wykonywania ćwiczeń najlepsze okażą się douszne słuchawki bezprzewodowe Apple (iPhone’a True Wireless) lub innego producenta. Warunkiem jest oczywiście możliwość dekodowania wspomnianego sygnału AAC.

Trzeci typ to słuchawki nauszne. Wyglądają trochę jak zimowe nauszniki. Są znacznie większe i cięższe od sprzętów dousznych. Mają jednak sporo zalet. Ich budowa sprawia, że nie wypadają z uszu. Wyróżniają się stabilnością niż wcześniej omawiane modele. Składają się nie tylko z elementów doprowadzających dźwięk do uszu, lecz także ze specjalnej opaski. Przy zakupie warto sprawdzić, czy jest ona pokryta cienką warstwą miękkiego materiału lub gąbki. Dzięki temu element ten nie będzie wbijał się w głowę.

Słuchawki nauszne do iPhone wyróżniają się naprawdę dobrą jakością przekazywanego dźwięku. Oferują także wysoki stopień tłumienia hałasów dochodzących z zewnątrz. Dlatego podczas słuchania ulubionych utworów nic nie będzie Ci przeszkadzało. Inne osoby także nie usłyszą żadnych odgłosów, co znacznie wpływa zarówno na Twój komfort, jak i współpasażerów (np. w komunikacji miejskiej).

Najważniejsze cechy słuchawek do iPhone 12

Kształt oraz rodzaj konstrukcji to nie jedyne cechy, jakie wpływają na wybór dobrych słuchawek. Warto kierować się także impedancją, czyli oporem elektrycznym prądu zmiennego, który wyraża się za pomocą skrótów Ohm lub Om. Słuchawki do telefonu nie powinny przekraczać 23 Ohm. Zazwyczaj parametr ten osiąga około 16 Ohm. Im wyższa wartość, tym mniej szumów i zakłóceń doświadcza użytkownik.

Słuchawki do iPhone z kablem lub słuchawki bezprzewodowe mogą mieć różną głośność. Chodzi tu o wartość ciśnienia akustycznego wyemitowanego przez te urządzenia, wyrażaną w decybelach (dB). Parametr ten określa się jako Sound Pressure Level (SPL). Dobry poziom, jaki mogą zaoferować słuchawki, wynosi około 90 dB. Kolejna istotna kwestia to pasmo przenoszenia. Człowiek słyszy w paśmie od 50 do 14 000 Hz (Hertz). Słuchawki najczęściej obsługują przedział od 20 Hz do 16 Hz.

Na niektórych modelach można znaleźć skrót THD (Total Harmonic Distortion). Termin ten oznacza procentową ilość zniekształceń oraz zakłóceń. Dla sprzętu takiego jak słuchawki optymalny współczynnik THD powinien wynosić około 1%. Jeśli szukasz produktu typowo audiofilskiego, lepsze będą produkty z THD na poziomie 0,1%. Oczywiście niski poziom zakłóceń odzwierciedlony jest w cenie sprzętu. Im droższy sprzęt, tym mniej szumów pojawi się podczas słuchania muzyki.

Oprócz parametrów związanych z przesyłaniem dźwięku istotną rolę odgrywa obudowa. Słuchawki muszą być wytrzymałe. Często przewozi się je w torbie lub plecaku. Inne przedmioty mogą uszkodzić delikatne tworzywo, dlatego warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonano konkretny produkt. Solidne surowce oraz wykończenie sprawiają, że słuchawki przetrwają długie lata nawet przy wysokim stopniu eksploatacji.

Dodatkowe funkcje w słuchawkach do iPhone 12

Niektóre modele wyposażono w dodatkowe funkcje. Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem to idealny wybór, które chcą prowadzić rozmowy telefoniczne, wykonując inne czynności. W ten sposób ręce są wolne, więc Ty możesz zrobić sobie herbatę lub zająć się sprzątaniem. Równie dobrym rozwiązanie stanowią słuchawki iPhone bez kabla. Użytkownicy najczęściej stosują je podczas treningów lub jazdy na rowerze. Brak przewodów sprawia, że nie ograniczają ruchów. Jeśli zatem zastanawiasz się, jakie słuchawki Bluetooth do iPhone będą najlepsze, sprawdź wszystkie wcześniej opisane parametry.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:41
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.