Udostępnij
Skomentuj

Jaki smartband do iPhone kupić? Który łączy się z iOS?

Aby smartband działał poprawienie, musi być kompatybilny z naszym smartfonem.

Smartband dla iPhone’a – jaki model wybrać?

Wybór urządzeń kompatybilnych z iOS-em jest bardzo różnorodny. Najpopularniejszym jest smartband Garmin i Jawbone Up (większość modeli). Z iOS-em działa również przykładowo Huawei Band A2, LAMAX BFit, Razer czy smartbandy marki Sony. Tak jak przy większości nowych inteligentnych urządzeń ważne jest, aby kupować modele, które można aktualizować – inaczej możemy mieć problem ze sparowaniem ich z nowszymi smartfonami. Podsumowując, przy wyborze smartbanda liczy się kompatybilność z iOS jako podstawa, ale o nią nie trudno – o szczegółach zadecydują nasze oczekiwania wobec urządzenia, funkcje, jakie chcemy na nim używać oraz kwota, jaką gotowi jesteśmy wydać na gadżet. A w tych kwestiach modele potrafią znacznie się od siebie różnić.

Polecane smartbandy

Jaki smartband do iPhone’a będzie najlepszy? Co jeszcze jest ważne?

Wybór smartbanda nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać – oprócz tego, że musimy wybrać urządzenie kompatybilne z systemem obsługującym nasz smartfon (iOS albo Android), należy także upewnić się, że opaska będzie działała z interesującymi nas aplikacjami i funkcjami. Na przykład jeden z najpopularniejszych obecnie modeli, smartband Xiaomi Mi band 2, świetnie poradzi sobie z iOS-em, liczeniem kroków, monitorowaniem jakości snu, motywowaniem do ruchu czy powiadamianiem o połączeniach czy wiadomości, ale ciężko sparować go z aplikacją Endomondo, więc nie będzie najlepszą opcją dla amatorów biegania przywiązanych do tej aplikacji.

Warto wiedzieć

Zanim wybierzemy interesujący nas model, warto poczytać opinie o nim innych użytkowników. Urządzenia typu smart stanowią nową technologię, niektóre z nich mogą więc w praktycznym użytkowaniu okazać się awaryjne bądź niekompatybilne z określonymi aplikacjami.

Na jakie funkcje warto postawić, wybierając opaskę monitorującą?

Smartbandy, również te kompatybilne z iOS-em, mają szereg funkcji. Zanim „rzucimy się” ma model, który posiada ich jak najwięcej, warto zastanowić się nad funkcjami, których naprawę potrzebujemy. Im jest ich więcej, tym więcej energii będą pobierać, bo przekładać się może tak na jakość usług, jak i wytrzymałość baterii. Lepiej więc wybrać kilka intersujących nas opcji na dobrym jakościowo smartbandzie, niż kupować tańszy model „do wszystkiego”. Aby ułatwić wybór, zestawiliśmy wszystkie najczęstsze funkcje opasek fitness – zarówno te podstawowe, jak i bardziej zaawansowane:

  • Pulsometr – monitoruje pracę serca użytkownika, pozwalając na dostosowanie wykonywanego treningu do maksymalnych możliwości. Cześć modeli mierzy też ciśnienie tętnicze krwi.
  • Akcelerator/Licznik kroków – dzięki umieszczonemu wewnątrz wahadełku rejestruje nasz ruchu i oblicza wykonane kroki. Tutaj ważna jest nie tylko obecność samego licznika, ale także jakość obsługującej go aplikacji, w zależności od niej liczba kroków może się bowiem różnić. Warto więc sprawdzić, co można zainstalować na wybranej opasce i przeczytać opinie na temat aplikacji.
  • Liczenie spalanych kalorii – aplikacja na podstawie danych zebranych przez moduły opisane wyżej może oszacować ilość spalanych przez nas podczas dziennej aktywności kalorii. Niektóre modele oferują też plany treningowe nastawione na odpowiednie spalanie, inne podają ilość spalania nie w kaloriach, a w gramach.
  • Motywowanie do ruchu – część opasek rejestruje, kiedy zbyt długo pozostajemy w bezruchu, i wówczas informuje nas, że czas się poruszać.
  • Monitorowanie jakości snu – silikonowa opaska zaprojektowana jest przede wszystkim tak, aby była wygodna, dlatego można z nią także spać. Dzięki temu możemy monitorować jakość swojego snu, a także na przykład nastawić budzik.
  • GPS – moduł GPS to domena raczej droższych modeli – niewiele smartbandów go posiada. Pozwala on ustawiać, a także sprawdzać przebyte w ciągu dnia trasy. Przydatne to jest nie tylko podczas biegania, pływania czy jazdy na rowerze dla dorosłych użytkowników, ale także na przykład do monitorowania aktywności dzieci.
  • Obieranie połączeń i wiadomości – opaska sparowana ze smartfonem może nas informować o nadchodzącym połączeniu lub wiadomości, jaka czeka na nas na telefonie. W niektórych modelach działa także z aplikacjami takimi jak Viber, WhatsUp, Messenger czy Gmail. Aby było to możliwe, smartfon musi się jednak znajdować w pobliżu – opcja ta działa bowiem zwykle dzięki połączeniu Bluetooth.
  • Wodoodporność – wiele opasek jest wodoodpornych, dzięki czemu można z nich korzystać w deszczu czy brać lekki prysznic. Nie wszystkie jednak są wodoszczelne oraz odporne na zmiany ciśnienia. Jeśli więc mamy zamiar monitorować za pomocą smartbanda aktywność podczas pływania, musimy zaopatrzyć się w model dedykowany do tego zadania.
Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:44
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.