Udostępnij
Skomentuj

Jakie kolumny do 2000 zł? Ranking najlepszych kolumn głośnikowych

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze jakościowych kolumn do domowego systemu audio.

Ranking kolumn głośnikowych do 2000 zł 2023

Kolumny głośnikowe do 2000 złotych są dostępne w sprzedaży w dużej liczbie i w tej kwocie można już wybierać spośród jakościowych modeli. W wymienionej cenie znajdziesz urządzenia podłogowe, które z dużym uproszczeniem traktuje się jako te lepsze od ich odpowiednika na podstawce. Jednak budżet nie powinien być jedynym kryterium przy doborze odpowiedniego sprzętu. Większe znaczenie ma dopasowanie go odpowiednio do pomieszczenia i celu, w którym ma być używany.

Kolumny podstawkowe do 2000 lepiej sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, z powierzchnią poniżej 20 metrów kwadratowych. Dzięki mniejszym gabarytom bez trudu umieścisz je na półce bądź w wyżej położonym miejscu, bez potrzeby zajmowania podłogi. Kolumny B&W dopasujesz do swojego wnętrza. Duży wybór modeli o stonowanej stylistyce w bardzo klasycznej obudowie pozwoli na dopasowanie ich do większości pomieszczeń. Znaczna część tego typu urządzeń jest łatwo przenośnych i dwudrożnych, czyli jeden głośnik przenosi wysokie, drugi nisko-średnie tonacje.

Polecane kolumny głośnikowe do 2000 zł

Głośniki Denon cechuje wyśmienita jakość dźwięku oraz wykonania. W proponowanej cenie nabędziesz wygodne, bezprzewodowe odtwarzacze dźwięku z wbudowanym wzmacniaczem. Jeśli zależy Ci na dobrym dźwięku, a nie masz pomieszczeń o dużych wolnych przestrzeniach, ten kompaktowy sprzęt sprawdzi się doskonale. Dzięki połączeniu za pomocą Bluetootha możesz sparować ze sobą kilka urządzeń w różnych pokojach.

Głośniki Kruger&Matz to rekomendowana pozycja w kategorii kolumny podłogowe do 2000 złotych. Cena ta wystarczy na zakup jednej kolumny stereo. W celu uzyskania głębokiego dźwięku warto kupić dwa głośniki stojące. Dzięki trójdrożnej konstrukcji z impedancją 4 ohm wrażenia akustyczne są zadowalające nawet dla wymagających melomanów. Zastosowanie znajdą w dużym salonie jako sprzęt do odtwarzania dźwięków zarówno podczas oglądania telewizji, jak i podczas większej imprezy, gdzie duża skuteczność powyżej 90 dB zapewni mocne brzmienie.

Na co zwrócić uwagę wybierając kolumny głośnikowe do 2000 zł?

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytania, w jakim celu będziesz korzystać z nagłośnienia i w jak dużym pomieszczeniu zamierzasz je ustawić. Kolumny podstawkowe do 2000 złotych sprawdzą się w mniejszych mieszkaniach i pomieszczeniach o powierzchni poniżej 20 metrów kwadratowych. Głośniki stojące to propozycja dobra, jeśli dysponujesz większą wolną przestrzenią. Najpopularniejsza ich obudowa to tak zwany bas-refleks. Pozwala na rozciągniecie pasma do dołu, wymaga jednak odpowiedniej wolnej przestrzeni dookoła sprzętu.

Zbyt bliska odległość od ścian powoduje nieprzyjemne dla ucha podbicie. Kolumna głośnikowa podłogowa waży dużo więcej niż umieszczona na podstawce. Należy ustawić ją w taki sposób, aby nie przeszkadzała w swobodnym poruszaniu się po mieszkaniu, szczególnie jeśli są w nim małe dzieci. W przypadku mieszkania z młodszymi domownikami lepiej zaopatrzyć się w urządzenia z maskownicami, aby ich ciekawość świata odkrywanego poprzez dotyk nie spowodowała uszkodzenia membrany.

Kolumny pasywne nie mają wbudowanego wzmacniacza. Tym różnią się od aktywnych, które dodatkowo często umożliwiają regulację głośności oraz możliwość łączności bezprzewodowej. Kolejnym ich atutem jest to, że producent zadbał już o ich prawidłowe zestrojenie. Używane są zazwyczaj przez profesjonalistów. Spora część użytkowników kupuje jednak głośniki pasywne i do nich dobiera inne elementy. W zestawie do nagłośnienia najważniejsze są części wytwarzające dźwięk, a pozostałe urządzenia można odpowiednio do nich dopasować.

Skuteczność mierzona w decybelach to istotny parametr, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie kolumny do 2000 złotych. Podaje on dane dotyczące przetwarzania energii elektrycznej na akustyczną. To wynik pomiaru z jednego metra od źródła dźwięku przy wyjściowej mocy 1 W. Ilość Watów ma znaczenie dla amplitunera i wzmacniacza, natomiast dla urządzenia emitującego głos ważniejsza jest impedancja mierzona w ohmach. Decyduje o dopasowaniu sprzętu grającego do wzmacniacza. W proponowanym budżecie sprzęt w większości ma od 4 do 8 ohmów.

Jakie kolumny do 2000 zł kupić?

To, jakie głośniki wybierzesz, zależy w dużym stopniu od tego, jaką przestrzeń chcesz wypełnić dźwiękiem. Kolumny stereo do 2000 złotych, minimum 2,5-drożne zapewnią głęboką akustykę. Wiele z podstawkowych urządzeń zawiera więcej niż dwa głośniki odpowiadające za różne wysokości tonacji. Zatem ilość wolnego miejsca w mieszkaniu nie ogranicza Twojej możliwości delektowania się dobrymi brzmieniami. W przypadku kolumn stawianych na podłodze dobrze zakupić takie z cokołami stabilizującymi bądź wkręcanymi nóżkami, które zabezpieczą przed upadkiem.

Jedna pionowa konstrukcja potrafi ważyć ponad 20 kilogramów, zatem w razie przewrócenia się może wyrządzić szkody. Maskownica głośnika to kolejny element, który przyda się do zabezpieczenia przed uszkodzeniem. Dwie podłogowe kolumny Magnat kupisz w tytułowym budżecie. Mają głośność 92 dB, w zupełności wystarczającą do wypełnienia dźwiękiem większości pomieszczeń w domu. Odpowiada ona poziomowi hałasu sportowego auta przejeżdżającego obok z dużą prędkością. Efektywność w okolicy 90 dB to dobry kompromis pomiędzy szerokim pasmem a głośnością.

Kolumny pasywne mieszczą się w proponowanym zakresie cenowym. W większości przypadków harmonijną współpracę zapewni amplituner o średniej mocy. Na pewno taki zestaw wystarczy do odpowiedniego nagłośnienia w mieszkaniu. Należy pamiętać o tym, że same głośniki do kolumny to najważniejszy element w całej konfiguracji. Jeśli masz ograniczone miejsce, lepiej wybierz kompaktowe urządzenia podstawkowe, gdzie powietrze z tunelu rezonansowego wychodzi przodem bądź w inny sposób niż z tyłu. Głośnik-kolumna najczęściej będzie miał bas-refleks.

Im szersze pasmo przenoszenia, tym lepiej. Kolumny do 2000 złotych będą miały zakres zaczynający się w okolicy 20 Hz, dający niskie brzmienie. Różnice pojawiają się przy górnych wartościach, które najczęściej wynoszą do 20-30 kHz. Tutaj należy zwrócić uwagę na tolerancję pomiaru mającą bezpośrednio wpływ na górne liczby. Warto zweryfikować opcje połączenia głośników pomiędzy sobą i rozbudowy systemu nagłośnieniowego. Kolumny bezprzewodowe współpracujące przy użyciu Bluetootha są wygodnym rozwiązaniem.

Kolumny podłogowe czy podstawkowe do 2000 zł — które wybrać?

Nie każdemu spodobają się ciężkie i wielkie głośniki kolumny bez względu na zajmowane miejsce w pomieszczeniu, gdzie będą używane. Jeśli poszukujesz solidnego sprzętu do odtwarzania dźwięków na co dzień, a przy tym nie jesteś melomanem, to kolumny podstawkowe mogą spełnić Twoje oczekiwania. Produkowane są przez tych samych renomowanych producentów co ich podłogowe odpowiedniki. W prosty sposób podłączysz je do zestawu kina domowego tożsamej firmy oraz ulokujesz tam, gdzie akurat ich brakuje dla lepszej akustyki.

Kolumny podłogowe to wariant droższy, zabierający więcej miejsca i potrzebujący wolnej przestrzeni dookoła. Jeśli jednak zostaną spełnione wymienione warunki, to w zamian otrzymasz głęboki dźwięk rozchodzący się po całym pomieszczeniu. Urządzenia pionowo stojące na podłodze mają większe możliwości, co doskonale widać przy porównaniu parametrów takich jak pasmo przenoszenia, skuteczność oraz moc wyjściowa z ich kompaktowymi odpowiednikami.

Poza klasycznymi kształtami urządzeń odtwarzających dźwięk można nabyć takie, które wyróżniają się niebanalnym designem, co może mieć ostateczny wpływ na wybór dla niezdecydowanych. Nie każdy kupuje sprzęt po analizie parametrów, szczególnie gdy szuka rzeczy ładnych, które są po prostu dobrze widoczne. Warto kupować sprzęt uznanych marek, taki jak głośniki Yamaha.

Dobrej jakości dźwięk rozchodzący się po całym mieszkaniu może umilić niejeden wieczór. Warto zatem zainwestować w dobrej jakości kolumny, by móc się nim cieszyć.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:28
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.