Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaki smartband do Endomondo wybrać? Który z nich jest najlepszy?

Nie każdy smartband jest kompatybilny z Endomondo. Pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego modelu smartbanda.

Jaki smartband będzie do tego najlepszy? Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze opaski sportowej do monitorowania aktywności ciała? W tym poradniku przedstawimy wszystkie szczegóły na temat popularnych opasek do monitorowania aktywności.

Jaki smartband do Endomondo?

Opaska sportowa działa prawidłowo, jeśli jest dopasowana do smartfona swojego użytkownika. Choć z Endomondo można korzystać bezpośrednio z telefonu, a lekki smartband ma mniej funkcji, często wybierany jest jako alternatywa ze względu znacznie podwyższony komfort użytkowania. Na opaskę nie musimy (a nawet nie mamy po co) patrzeć, nie rozprasza nas i – co najważniejsze – to gadżet odzieżowy, czyli taki, do jakiego nie potrzeba dodatkowej kieszeni czy plecaka – nosimy go na sobie.

Polecane Smartbandy

Smartband z pomiarem aktywności – jakie funkcje są najważniejsze?

Najprostsza opaska będzie liczyła kalorie, kroki i dystans. Aby była trwała, dobrze wybrać smartband wodoodporny, z którego będziemy mogli korzystać także podczas deszczu czy w kąpieli. Jakie jeszcze funkcje i cechy opaski monitorującej są istotne?

Smartband MyKronoz Zefit4

 • Smartband z licznikiem kalorii – to podstawowa funkcja; smartband szacuje ilość spalanych podczas treningu na podstawie zbieranych danych. Na urządzeniu, w niektórych, możemy także ustawiać swoje cele – liczbę kalorii, jakich chcemy się pozbyć podczas treningu.
 • Smartband z pulsometrem – mierzenie pulsu pozwala nam ustawiania zaawansowanych planów treningowych. Optyczny miernik na ręce sprawia, że możemy ułożyć i monitorować plan ćwiczeń indywidualnie, z dopasowaniem do naszych preferencji i kondycji.
 • Smartband z Buletooth – jest szczególnie istotny, jeśli chcemy łączyć się z Endomondo lub z telefonem w ogóle. Dzięki tej opcji opaska może na bieżąco przesyłać dane do komputera czy telefonu, ale też na przykład poinformować nad o nadchodzącym połączeniu czy wiadomości, jaka przyszła na telefon.
 • Sterowanie głosowe – może okazać się bardzo przydatne podczas treningu; nie zawsze łatwo jest w biegu manualnie, szczególnie na dotykowym wyświetlaczu, dokonywać zmian w ustawieniach. Sterowanie głosowe uwolni nas od tego problemu.
 • Smartband z krokomierzem – choć wyposażenie w krokomierz z należy do standardu jeśli chodzi o opaski fitness, warto wiedzieć, że zaawansowanie tej funkcji znacznie różni się w zależności od parametrów danego modelu.
 • Smartband z GPSem – pozwala zapisywać naszą trasę (także na aplikacji Endomondo!), a także sprawia, że czujemy się bezpieczniej. Warto kupić model, który poradzi sobie z systemem GPS – słabsze egzemplarze, mimo że czasem wyposażone w moduł GPS, mogą sobie słabo radzić z jego obsługą, przez co smartband będzie wolniej i mniej płynnie chodził.
 • Smartband z pulsoksymetrem – mierząc poziom natlenienia krwi w organizmie, co szczególnie może zainteresować biegaczy trenujących na świeżym powietrzu.
 • Inne liczniki – rynek smartbandów jest dosyć szeroki. Możemy znaleźć modele liczące nie tylko nasze kroki, ale ilość pięter, jakie przeszliśmy po schodach (prawdziwych czy na siłowni), powtórzeń danego ćwiczenia czy aktywności, okrążeń czy przebytych kilometrów.

Warto wiedzieć!

Producenci elektroniki, chcąc promować określone produkty, często „parują” niektóre urządzenia. Przykładowo opaskę fit Samsung można sparować tylko z niektórymi modelami telefonu. Natomiast smartband Xiaomi współpracuje zarówno z systemem Android, jak i iOS. Przy zakupie opaski należy koniecznie sprawdzić obsługiwane urządzenia.

Smartband damski a smartband męski – jaka jest różnica?

Większość opasek jest uniwersalna – producenci nie określają płci użytkownika, zatem tak kobiety, jak mężczyźni mogą korzystać z tej samej puli wyboru. Starając się dobrać najlepszy model dla siebie, skupmy się na własnych oczekiwaniach i guście. Ważne w zależności od budowy anatomicznej mogą okazać się dla nas także:

 • Regulacja rozmiaru – szczególnie osoby z bardzo wąskim albo szerokim nadgarstkiem powinny przed zakupem sprawdzić, czy dany model będzie pasował na ich dłoń. Nie wszystkie smartbandy są bowiem wyposażone w regulację wielkości paska.
 • Design – na rynku dominują proste, czarne, klasyczne modele smartbandów, jednak niektórzy producenci wypuszczają także bardziej fantazyjne wzory. Jeśli wybierzemy model z wymienialnym paskiem, możemy kolor opaski co jakiś czas zmieniać.
 • Wymienialność pasków – smartband to urządzenie, jakie zwykle nosimy przy sobie przez całe dnia, tygodnie czy miesiące. Niektórzy nie zdejmują swoich modeli nawet podczas snu czy prysznica. Tym samym paski na ręce mogą ulegać obtarciom i zniszczeniom. Im bardziej trwały i elastyczny materiał, tym później się to stanie, jednak przy intensywnym użytkowaniu w każdym wypadku warto upewnić się, czy w razie czego będziemy mogli wymienić pasek na nowy bez konieczności kupowania nowego smartbanda.

To tylko niektóre z wielu atrakcyjnych smartbandów, jakie znajdziesz na stronie naszego sklepu. Warto bliżej zapoznać się z ofertą.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Smartbandy - Smartwatche - Zegarki sportowe

Udostępnij
3,5
5 ocen
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (2)

"Wybierzmy taki smartband, na jakim można używać tej aplikacji – będzie do na przykład smartband Xiaomi Miband 2 czy smartband huawei z łącznością bluetooth, kompatybilny z telefonem tejże marki. "

W jaki sposób można połączyć smartband huawei pro 2 z endomondo?
Podpinam się pod pytanie Konrada.
Specjalista Morele | 12:28
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.