Udostępnij
Skomentuj

Jaka myszka do Fortnite?

Fortnite to jedna z najgorętszych gier ostatnich miesięcy. Jaka myszka sprawdzi się w tej grze?

Gra Fortnite cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród graczy. Informacje i materiały na jej temat można znaleźć na wielu stronach i blogach, a streamingi z gry także spotykają się z żywym zainteresowaniem odbiorców. Czy do tej, wizualnie dość niepozornej, gry potrzebujemy drogiej myszki gamingowej? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Polecane myszki gamingowe

Jak wybrać myszkę do Fortnite? Od czego zacząć?

Gra Fortnite jest dostępna na różne platformy, nie tylko PC, ale jest bardzo popularna właśnie pośród graczy komputerowych i stąd też duże zainteresowanie doborem odpowiedniej myszki. Jeśli dysponujemy świetną myszką gamingową, która ma dobre parametry i nie zawodzi nawet w najbardziej dynamicznych grach, to raczej nie musimy myśleć o jej wymianie, by grywać w Fortnite. Jeśli jednak dotychczasowa mysz nie daje rady, przycina lub nie zapewnia dobrej precyzji, to czas rozejrzeć się za nową. Od czego zacząć? Najlepiej od poniższych ustaleń:

 • Jakim budżetem dysponujemy na zakup? To bardzo ważne, by zastanowić się nad tym już na wstępie – oszczędzimy czas szukając produktu o dobrych parametrach w konkretnym przedziale cenowym.
 • Jaki rodzaj myszki preferujemy? Choć większość graczy wybiera myszki gamingowe przewodowe, są też miłośnicy bezprzewodowych myszek gamingowych, którzy wyżej cenią niezależność i swobodę niż idealną precyzję. Sugerowany rodzaj myszki do gier komputerowych typu Fortnite to myszy przewodowe, ale jeśli bardzo nam zależy na modelu bezprzewodowym, to postarajmy się przynajmniej o wybór najlepszego z dostępnych.

By podjąć decyzję o tym, jaka mysz do Fortnite będzie odpowiednia, warto wiedzieć, jakie parametry są kluczowe przy wyborze myszki gamingowej.

Jak wybrać dobrą myszkę gamingową do Fortnite?

Mysz gamingowa do Fortnite sprawdzi się, oczywiście, również w wielu innych grach oraz w codziennym użytkowaniu, o ile dobierzemy ją starannie i na podstawie przemyślanych kryteriów zakupowych. Do najważniejszych kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie, należą:

 • Sposób komunikacji z komputerem – jak już zostało wspomniane, wśród myszek gamingowych dominują modele przewodowe i to nie bez powodu. Mysz przewodowa zapewnia lepszą precyzję działania, nie ma zakłóceń sygnału i działa niezawodnie. Myszka gamingowa bezprzewodowa jest za to odrobinę wygodniejsza w użytku, ale nie zaleca się tego typu urządzeń do dynamicznych gier sieciowych, jak Fortnite.
 • Rodzaj sensora – w myszkach komputerowych spotykane są sensory optyczne (popularniejsze) oraz laserowe. Gracze wyżej cenią modele optyczne.
 • Czułość – ma przełożenie na precyzję działania i komfort podczas rozgrywki. Wybierając myszkę do Fortnite, warto postawić na model o szerokim zakresie czułości – im wyższa górna granica, tym lepiej.
 • Regulacja czułości – nie w każdej grze i nie w każdym zastosowaniu sprawdzi się najwyższa czułość myszki, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany model oferuje możliwość regulacji i czy jest to regulacja skokowa czy też płynna.
 • Liczba przycisków – dodatkowe przyciski do zaprogramowania bardzo przydają się w grach, a szczególnie MMO. Jeśli zaś chodzi o Fortnite, czyli grę multiplayer TPP, dodatkowe przyciski oczywiście się przydadzą, ale nie potrzebujemy ich tak wiele, jak w zaawansowanych strzelankach, gdzie do dyspozycji mamy cały arsenał broni do wyboru. Warto jednak zwrócić uwagę na liczbę i ulokowanie dodatkowych przycisków, gdyż przydają się one niemal w każdej grze, a także w codziennym użytkowaniu komputera.
 • Profil myszymysz komputerowa może mieć profil dedykowany osobom praworęcznym, profil uniwersalny lub dla osób leworęcznych. Warto zwrócić na to uwagę jeszcze przed zakupem.
 • Podświetlenie i design – to kwestie, które również mogą mieć spore znaczenie. Podświetlenie to kwestia estetyki, ale też wygodniejszego korzystania z PC po zmroku, a design urządzeń peryferyjnych ma wpływ na wygląd całego stanowiska komputerowego.
 • Cena – koszt zakupu rzadko bywa obojętny dla kupującego, a myszki gamingowe nie należą do zbyt tanich. Najtańsze modele nie zapewnią tak wysokiego komfortu użytkowania i tak dużej precyzji, jak te ze średniej i wyższej półki.
 • Marka – warto wybierać urządzenia cenionych producentów, którzy oferują sprzęt wysokiej jakości i cieszą się zaufaniem nabywców.

By zadecydować o tym, jaką myszkę do Fortnite wybrać, warto kierować się parametrami technicznymi, ale też zwrócić uwagę na popularność konkretnych urządzeń, bo to kwestia, która często wskazuje najlepsze urządzenia spośród wszystkich.

Polecane myszki gamingowe do Fortnite

Przed zakupem warto jeszcze rzucić okiem na kilka ciekawych myszek, które są szczególnie popularne wśród graczy i to nie tylko tych, którzy grywają w Fortnite.

 • Mysz A4 Tech Bloody V8m (A4TMYS43935) – jedna z najpopularniejszych budżetowych myszek gamingowych. Za niespełna 70 złotych otrzymujemy całkiem niezłą myszkę z sensorem optycznym o czułości w zakresie 100 do 3200 DPI. Liczba przycisków to 8. To budżetowa mysz o podstawowych parametrach, którą można polecić kupującym, którzy nie dysponują wysoką kwotą na zakupy.
 • Mysz MODECOM Volcano GMX4 Plus (M-MC-GMX4-PLUS-100) – kolejna mysz budżetowa, ale o zauważalnie lepszych parametrach. Niewielki wzrost ceny (koszt zakupu tej myszki to około 100 zł) pociągnął za sobą wzrost jakości. Optyczna myszka gamingowa marki MODECOM ma czułość 7200 DPI ze skokową regulacją. Liczba przycisków to 7, co wydaje się wystarczające do gry Fortnite.
 • Mysz Logitech G502 Proteus Spectrum RGB (910-004617) – to już zdecydowanie droższa propozycja, którą można polecić entuzjastom Fortnite i dynamicznych strzelanek. Mysz ma wygodny kształt, czułość do 12000 DPI i płynną regulację czułości. Umieszczono na niej aż 11 przycisków, a dopełnieniem jest designerskie podświetlenie RGB.
 • Mysz Razer Naga Trinity (RZ01-02410100-R3M1) – myszka w tej cenie wydaje się lekką przesadą do gry Fortnite, ale przecież grywać można w różne tytuły, a jest to mysz o wymiennym panelu bocznym, co umożliwia jej idealne dopasowanie do rodzaju gry, w jaką się grywa. Czułość DPI to aż 16000 z płynną regulacją. Optyczny sensor 5G zapewnia wysoką precyzję działania, a podświetlenie RGB decyduje o wizualnej atrakcyjności myszki.
Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:33
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.