Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaka myszka gamingowa Razer?

Marka Razer specjalizuje się w rozwiązaniach gamingowych. Jak wybrać myszkę marki Razer? Czy warto?

Czy warto kupić mysz komputerową marki Razer?

Jeśli kierowalibyśmy się wyłącznie ceną, to produkty marki Razer omijalibyśmy szerokim łukiem – nie są tanie. Jednak nie są to propozycje do użytku biurowego, ale rozwiązania dedykowane głównie graczom. Czy myszki dla graczy Razer są godne uwagi? Ich popularność oraz parametry mówią, że tak i to z wielu powodów:

 • Myszki Razera cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników, co przekłada się na ich szeroką dostępność oraz wiele materiałów na ich temat. Bez problemu znajdziemy ogrom recenzji, ocen i testów w konkretnych grach, co naprawdę może ułatwić wybór myszki gamingowej.
 • Myki marki Razer mają charakterystyczny design, co nie jest bez znaczenia dla osób, które cenią gamingową, dynamiczną i wyrazistą estetykę.
 • Myszki marki Razer mają dobre parametry – są precyzyjne, czułe, wygodne w użytkowaniu i dostępne w wielu różnych wariantach, by każdy mógł dobrać preferowany model dla siebie.

Decyzja o tym, czy myszka komputerowa Razer to dobra inwestycja, powinna być uzależniona od wielu kwestii, a jedną z najważniejszych bywa cena.

Polecane myszy dla graczy Razer

Jak wybrać mysz do komputera Razer? Od czego zacząć?

By wybrać dobrą mysz komputerową tego producenta, warto już na wstępie określić kilka kwestii:

 • Jaki jest budżet na zakupy – myszki komputerowe Razer nie są tanie. Jeśli kupowalibyśmy mysz wyłącznie do sporadycznego użytku albo do pracy w biurze, to niekoniecznie warto sięgać akurat po produkt tej marki. Jeśli natomiast ma to być myszka do gier, to zdecydowanie warto wziąć pod uwagę urządzenia marki Razer, ale najlepiej od razu ustalić, czy budżet na zakupy wynosi 200, 500 czy ponad 1000 złotych, bo ceny myszek tej marki są bardzo mocno zróżnicowane.
 • Czy szukamy myszki o jakichś konkretnych cechach i parametrach – to może być chęć posiadania myszki gamingowej bezprzewodowej albo myszki z określonym kolorem podświetlenia. Warto przemyśleć od razu te kwestie, które są zachcianką i priorytetem kupującego i skupić się na modelach, które odpowiadają tym kryteriom.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze myszki Razer?

Mysz komputerowa Razer, jak i mysz każdej innej marki, może mieć lepsze lub gorsze parametry działania. Nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości urządzenia i dlatego warto zwracać uwagę na detale techniczne, jak:

 • Sposób komunikacji z komputerem – wśród myszek Razer dominują urządzenia przewodowe, ale są też wysokiej klasy myszki bezprzewodowe tego producenta, choć ich cena również jest wysoka.
 • Rodzaj sensora – w większości modeli jest to sensor optyczny, który świetnie sprawdza się na podkładkach i w grach, gdzie wymagana jest precyzja oraz płynna praca. Sensor laserowy nie jest preferowany przez graczy, ale w myszkach do ogólnego użytku może spisywać się bardzo dobrze.
 • Liczba przycisków – jeśli wybrana mysz ma służyć do pracy, to liczba przycisków nie musi być ekstremalnie wysoka, ale w grach przydadzą się te dodatkowe przyciski, a szczególnie, gdy mowa o dynamicznych strzelankach.
 • Profil myszki – wśród myszek marki Razer znajdziemy głównie urządzenia uniwersalne oraz dla osób praworęcznych.
 • Czułość i regulacja – warto zwrócić uwagę na to, jaki jest poziom czułości myszki. Warto wybrać model o wysokim DPI z komfortową regulacją (skokową lub płynną).
 • Podświetlenie – standard, jeśli chodzi o myszki gamingowe. W przypadku urządzeń marki Razer mamy do dyspozycji zarówno modele z jednolitym podświetleniem, jak również myszki z podświetleniem RGB.

Myszka Razer do gier to uzasadniony wybór, gdy zwracamy uwagę na jakość, ale też na renomę producenta oraz na design urządzeń. Warto też zwracać uwagę na popularność konkretnych modeli myszek oraz na opinie o nich, bo recenzje wystawione przez realnych użytkowników to bardzo cenne źródło informacji o produkcie i o tym, jak spisuje się w praktyce.

Popularne myszki Razer

Jeśli trudno nam się zdecydować, którą myszkę komputerową tej marki wybrać, przyjrzyjmy się bliżej popularnym modelom:

 • Mysz Razer DeathAdder Elite (RZ01-02010100-R3G1) – jedna z tańszych myszek komputerowych tego producenta (koszt zakupu to około 270 złotych). W tej cenie otrzymujemy designerską myszkę gamingową Razer, która posiada wysokiej klasy sensor optyczny o czułości 16000 DPI. Myszkę wyposażono w klawisze z mechanicznymi przełącznikami oraz podświetlenie Razer Chroma.
 • Mysz Razer Lancehead Tournament Edition (RZ01-02130100-R3G1) – to myszka, która pod względem designu przypomina klasyczną mysz komputerową, ale to tylko pozory. Optyczny sensor zapewnia czułość 16000 DPI. Mysz posiada 9 przycisków i wysoką częstotliwość odświeżania pozycji. Uzupełnieniem jest wyraziste podświetlenie RGB.
 • Mysz Razer Naga Trinity (RZ01-02410100-R3M1) – to interesująca myszka gamingowa dla najbardziej wymagających. Cena to około 430 złotych, ale za to zyskujemy myszkę z wymiennym panelem bocznym (można dopasować jego wariant do sposobu użytkowania komputera). Wysokiej klasy sensor optyczny 5G zapewnia czułość na poziomie 16000 DPI. Myszka może dysponować nawet 19 przyciskami (w zależności od wybranego panelu bocznego), dlatego świetnie sprawdza się w grach MOBA i MMO.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Ekspert Morele | 22:29
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.