Udostępnij
Skomentuj

Jaka ładowarka indukcyjna do Samsung S9? Polecane modele

Zjawisko indukcji elektromagnetycznej pozwala bezprzewodowo dostarczyć energię do akumulatora. Jaką ładowarkę indukcyjną do Samsung S9 kupić?

Ładowarki indukcyjne budzą coraz większe zainteresowanie wśród użytkowników smartfonów. Możliwość bezprzewodowego naładowania telefonu, tableta czy smartwatcha to wygoda użytkowania, brak plączących się kabli oraz znacznie większa swoboda. Ładowarki indukcyjne oferowane są przez producentów w rozmaitych kształtach, a design tego rodzaju akcesoriów zasługuje na pochwałę. Z możliwości bezprzewodowego ładowania mogą korzystać smartfony spełniające określone standardy, a najpopularniejszy z nich stanowi specyfikacja Qi, z którą zgodne są np. flagowce Samsunga. Poszukując ładowarki indykcyjnej do Samsunga S9, warto zwrócić również uwagę na materiał, z jakiego została wyprodukowana, natężenie prądu ładowania oraz rozmiar powierzchni aktywnej.

Jak działa ładowarka indukcyjna?

Zasada działania ładowarek indukcyjnych opiera się na zjawisku indukcji elektromagnetycznej. Te niewielkich rozmiarów urządzenia umożliwiają bezprzewodowe zasilanie baterii telefonu komórkowego oraz tableta. Aby możliwe było ładowanie bezprzewodowe zarówno ładowarka, jak i urządzenie mobilne musi być zgodne z takim samym standardem. W większości nowoczesnych urządzeń jest to międzynarodowa specyfikacja Qi opracowana przez konsorcjum WPC zrzeszające wiodących producentów akcesoriów mobilnych.

Jak zostało już wspomniane, ładowanie bezprzewodowe opiera się na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. W ładowarce znajduje się długi zwinięty drut tzw. cewka nadawcza, z kolei w telefonie – cewka odbiorcza. Po podłączeniu ładowarki do źródła zasilania wokół cewki nadawczej w chwili przepływu prądu przemiennego utworzone zostaje pole elektromagnetyczne. Pod wpływem działania wygenerowanego pola w cewce odbiorczej w smartfonie powstaje prąd zasilający baterię. Aby ładowanie bezprzewodowe mogło dojść do skutku, cewka odbiorcza musi znajdować się w zasięgu pola elektromagnetycznego, a więc telefon musi zostać umieszczony w niewielkiej odległości od przestrzeni aktywnej zasilacza, co w praktyce wiąże się najczęściej z położeniem smartfona na ładowarce.

Ładowarka bezprzewodowa Galaxy S9 – dla kogo?

Praktyczne ładowarki indukcyjne wykorzystuje się nie tylko w domach czy biurach, w sprzedaży dostępne są również modele dedykowane ładowaniu urządzeń mobilnych w samochodach. Są to akcesoria mające postać uchwytów przytwierdzanych na desce rozdzielczej lub kratce nawiewu w samochodzie, mogą także być mocowane do przedniej szyby. Telefon umieszcza się tutaj w ramionach uchwytu, a ładowarkę podłącza do zapalniczki samochodowej lub portu USB. O zakupie tego typu ładowarki bezprzewodowej do Samsunga S9 powinny pomyśleć osoby często podróżujące samochodem, a w szczególności zawodowi kierowcy, którzy nierzadko spędzają za kierownicą nawet kilkadziesiąt godzin tygodniowo.

Ładowarki indukcyjne można śmiało wykorzystać również w pracy biurowej. Urządzenia te często pełnią funkcję designerskiej podstawki na telefon, a ładowanie jest tutaj „pozytywnym skutkiem ubocznym”. Znaczna część oferowanych przez producentów ładowarek bezprzewodowych umożliwia ustawienie kąta nachylenia telefonu, co dodatkowo ułatwia użytkowanie smartfona w czasie ładowania.

Polecane ładowarki indukcyjne

Ładowarka indukcyjna Samsung S9 Plus – czy warto?

Zastanawiając się nad zakupem ładowarki indukcyjnej Samsung S9, warto zawczasu poznać wszystkie zalety oraz wady tego rozwiązania. Niewątpliwie ładowanie bezprzewodowe daje większą swobodę, jest wygodniejsze i nie wiąże się z rozplątywaniem i podpinaniem przewodów do telefonu. Częste wkładanie i wyjmowanie kabla zazwyczaj prowadzi do uszkodzenia portów oraz styków, tym bardziej, jeśli robione jest to w pośpiechu i bez należytej ostrożności. Ładowanie indukcyjne sprowadza się do podłączenia ładowarki do źródła zasilania, a następnie umieszczenia telefonu na przestrzeni aktywnej akcesorium. W razie potrzeby smartfon można w każdej chwili zdjąć z ładowarki, a po skończonej rozmowie odłożyć go z powrotem na miejsce.

Nowoczesne ładowarki indukcyjne do Samsunga S9 i S9+ pozwalają na ładowanie kilku urządzeń jednocześnie. W przypadku tradycyjnych rozwiązań trzeba by było zająć kilka gniazdek elektrycznych, co jest nie tylko małe wygodne, ale i często niemożliwe z powodu niewystarczającej ich ilości.

Jednoczesne ładowanie kilku urządzeń jest wygodne, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że znacznie wydłuży to czas potrzebny do pełnego naładowania baterii telefonu, smartwatcha i innych akcesoriów „podpiętych” do ładowarki indukcyjnej. Co więcej, nawet ładowanie pojedynczego urządzenia np. smartfona ładowarką bezprzewodową trwa dłużej – nierzadko zajmuje to 3 godziny. Do pełnego naładowania akumulatora telefonu tradycyjną ładowarką potrzeba około 1,5 godziny. Niektóre nowsze modele podstawek indukcyjnych do Samsunga S9 wyposażone są technologię Quick/Fast Charge, która skraca czas ładowania.

Również sprawność ładowarek indukcyjnych nie należy do ich mocnych stron. Podczas ładowania około 20% czerpanej z gniazdka elektrycznego energii jest marnowane. Co więcej, na rynku dostępnych jest wiele słabej jakości modeli, które wykazują się jeszcze niższą sprawnością, a dodatkowo nie są w stanie w pełni naładować mocniejszych akumulatorów takich smartfonów jak choćby Samsung Galaxy S9.

Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując ładowarkę indukcyjną Samsung S9?

Oferta ładowarek indukcyjnych do Samsunga S9 jest dość szeroka. Pośród dostępnych rozwiązań znaleźć można zarówno modele dedykowane wspomnianemu smartfonowi (są to ładowarki z oferty marki Samsung), jak i akcesoria uniwersalne. Niezależnie od tego, czy zakup dotyczy ładowarki dedykowanej, czy uniwersalnej, warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry, jakimi powinno charakteryzować się dobrej jakości akcesorium do ładowania telefonu.

Czym kierować się podczas zakupu ładowarki bezprzewodowej Samsung S9?

  • Kompatybilnością – przed zakupem ładowarki bezprzewodowej do swojego smartfona należy sprawdzić, czy urządzenie jest w stanie współpracować z konkretnym modelem. Jeśli ładowarka oznaczona jest jako uniwersalna, warto sprawdzić, w jakim standardzie pracuje. Zazwyczaj jest to popularna specyfikacja Qi, która umożliwia ładowanie najpopularniejszych smartfonów Samsung, Apple, LG czy Motorola.
  • Oferowanym natężeniem prądu i napięciem ładowania – zarówno natężenie prądu, jak i napięcie ładowania to parametry mające zasadnicze znaczenie dla szybkości ładowania urządzeń mobilnych. Dobrej jakości ładowarki bezprzewodowe do Samsunga S9 wyróżniają się napięciem ładowania na poziomie 5-9 V oraz natężeniem prądu 1-2 A.
  • Kształtem i designem ładowarki – ładowarki indukcyjne różnią się między sobą także kształtem oraz wielkością. Najpopularniejszą grupę stanowią okrągłe i płaskie podkładki. Wygodniejsze w użytkowaniu i zapewniające lepszy dostęp do smartfona są niewątpliwie ładowarki w formie podstawki, gdzie telefon ustawia się pod kątem.
  • Materiałem, z jakiego ładowarka została wykonana – dobrej jakości ładowarka indukcyjna do Samsunga S9/S9+ powinna być solidna i wytrzymała. Materiał wykonania nie może być słabym i tanim plastikiem, który podczas użytkowania zacznie pękać. Szczególną uwagę należy zwrócić na ładowarki bezprzewodowe samochodowe, które muszą utrzymać telefon w czasie jazdy, a jak wiadomo, sytuacje na drodze nierzadko wymagają gwałtownego hamowania, nie bez znaczenia są także ubytki w asfalcie i powodowane nimi wstrząsy. W przypadku ładowarek indukcyjnych na biurko dobrą praktyką jest stosowanie warstwy antypoślizgowej, która zmniejsza ryzyko upadku telefonu.
  • Dodatkowymi funkcjami – np. w postaci sygnalizacji stanu naładowania, która może odbywać się za pomocą wyświetlacza LCD lub kolorowych diod.

Ładowarka bezprzewodowa Galaxy S9 – cena

Ile kosztuje dobrej jakości ładowarka indukcyjna do Samsunga Galaxy S9? Za dedykowane modele pochodzące z oferty marki Samsung zapłacić trzeba około 150 zł. Zdecydowanie tańsze rozwiązania stanowią uniwersalne ładowarki indukcyjne, które kupić można już za kilkadziesiąt zł. Decydując się na modele uniwersalne, należy wybierać sprzęt z ofert cenionych i sprawdzonych producentów. Tanie, ale i mało wydajne ładowarki bezprzewodowe producentów o wątpliwej reputacji mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Jaka ładowarka indukcyjna Samsung S9+? Polecane modele

Poniżej prezentujemy dwa modele ładowarek indukcyjnych do Samsung S9/S9+, które doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.

  • Ładowarka Samsung indukcyjna, Czarna (EP-PN920BBEGWW) – jest ro rozwiązanie dedykowane smartfonom i urządzeniom z oferty marki Samsung. Prezentowana ładowarka umożliwia szybkie ładowanie umieszczonego na niej telefonu, a poziom naładowania baterii sygnalizowany jest przez kolorowe diody LED – niebieską w czasie ładowania i zieloną po jego zakończeniu. Indukcyjna ładowarka Samsung do Galaxy S9 wyróżnia się niebanalnym designem, dzięki czemu może pełnić również funkcję atrakcyjnej dekoracji mieszkania czy biura.
  • Ładowarka ADATA Bezprzewodowa CW0100 – jest to model uniwersalny oferowany w przystępnej cenie, w sklepie Morele.net kosztuje niecałe 90 zł i dostępny jest w dwóch kolorach – białym oraz czarnym. Ładowarka ADATA CW0100 posiada certyfikat zgodności ze standardem Qi, wyposażona została również w funkcję szybkiego ładowania o mocy do 10 W. Na uwagę zasługuje także minimalistyczny i elegancki wygląd podkładki, której grubość wynosi zaledwie 7,5 mm.
Udostępnij
2,2
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:51
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.