Udostępnij
Skomentuj

Jaka ładowarka indukcyjna do Samsung S8 ? Którą wybrać?

Ładowanie indukcyjne z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Jaką ładowarkę indukcyjną do Samsunga S8 kupić?

Polecane ładowarki indukcyjne

Trudno wyobrazić sobie dziś świat bez technologi bezprzewodowej. Urządzenia komunikujące się ze sobą za pomocą fal radiowych, podczerwieni czy standardu Bluetooth na stałe zagościły w domach, szkołach, firmach czy sklepach. Bezprzewodowe słuchawki, myszki i klawiatury to synonim wygody i mobilności. Producenci, podążając za trendem, proponują klientom coraz nowsze i ciekawsze rozwiązania. Jednym z nich jest możliwość bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych. Ładowarki indukcyjne są komfortowe w użytkowaniu i pozwalają na jednoczesne ładowanie kilku urządzeń. Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując ładowarkę indukcyjną do Samsunga S8? Podpowiadamy poniżej.

Ładowarka indukcyjna Samsung S8 Plus – jak działa?

Na początku warto wyjaśnić, czym w ogóle jest ładowarka indukcyjna. To niewielkie akcesorium, które dzięki zjawisku indukcji elektromagnetycznej jest w stanie naładować akumulatory popularnych urządzeń mobilnych. Aby proces ładowania mógł dojść do skutku, zarówno ładowarka, jak i smartfon lub tablet muszą być wyposażone w specjalne cewki, za pomocą których wytwarzane jest pole elektromagnetyczne.

Jak działa ładowarka indukcyjna? Po podłączeniu ładowarki do źródła zasilania – gniazdka elektrycznego, portu USB, a nawet zapalniczki samochodowej, znajdująca się w niej cewka zaczyna wytwarzać własne pole elektromagnetyczne. Wskutek tego procesu w niewielkiej odległości od ładowarki gromadzą się ładunki elektryczne. Cewka znajdująca się w urządzeniu mobilnym wykorzystując zjawisko indukcji elektromagnetycznej, pozyskuje energię z wytworzonego pola magnetycznego, a ta z kolei zamieniana jest w prąd ładujący akumulator urządzenia.

Nowoczesne tablety oraz smartfony np. Samsung S8 wyposażone zostały we wspomniane cewki, dzięki czemu można ładować je za pomocą bezprzewodowych akcesoriów. Niestety starsze smartfony nie są kompatybilne – brak w nich wspomnianej cewki odbiorczej. Czy właściciel modelu smartfona sprzed kilku lat stoi na straconej pozycji? Zdecydowanie nie! W sprzedaży dostępne są specjalne nakładki, które mocuje się do „pleców” telefonu lub tableta i w ten sposób uzyskuje możliwość ładowania indukcyjnego.

Czy warto kupić ładowarkę indukcyjną do Samsunga S8?

Ładowanie indukcyjne to sposób na szybkie i bezproblemowe naładowanie urządzenia mobilnego. Wiele osób zastanawia się jednak nad sensem zakupu tego typu ładowarki do swojego smartfona, obawiając się o stan baterii urządzenia. W internecie funkcjonuje kilka mitów na temat bezprzewodowego ładowania, które skutecznie odstraszają użytkowników. Zarówno najnowsze modele telefonów marek Samsung, jak i Apple są w pełni zgodne ze standardem QI i można je bez obaw ładować w sposób bezprzewodowy.

Czy warto zatem kupić ładowarkę indukcyjną do Samsunga S8 Plus? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie indywidualnie. Aby ułatwić podjęcie decyzji o zakupie, w poniższej tabeli zebraliśmy najważniejsze cechy ładowarek indukcyjnych.

Zalety i wady ładowarek indukcyjnych

Zalety

 • są to urządzenie wygodne w użytkowaniu – telefon czy tablet wystarczy położyć na ładowarce, nie ma tutaj konieczności podpinania kabli,
 • w razie potrzeby ładujące się urządzenie mobilne można łatwo ściągnąć z podstawki, nie martwiąc się, że pospiesznie wypinany przewód ze złącza uszkodzi styki,
 • nowoczesne ładowarki indukcyjne pozwalają na jednoczesne ładowanie kilku urządzeń,
 • doskonale sprawdzają się w czasie podróży,
 • ładowarki indukcyjne wyróżnia niebanalny design, urządzenia te prezentują się atrakcyjnie w każdym wnętrzu i często służą również jako dekoracja biurka.

Wady

 • największą wadą ładowarek indukcyjnych jest długi czas ładowania, choć niektóre modele wyposażone są w systemy szybkiego ładowania, dzięki którym znacznie ulega on skróceniu,
 • sprawność ładowarek indukcyjnych nie należy do optymalnych, warto wiedzieć, iż około 20% energii czerpanej przez ładowarkę podłączoną do gniazdka elektrycznego jest marnowane,
 • ładowany telefon powinien być umieszczony jak najbliżej cewki nadawczej, w przeciwnym razie czas ładowania może się wydłużyć,
 • na rynku dostępnych jest wiele modeli wątpliwej jakości, które nie są w stanie naładować w 100% pojemnych akumulatorów, w jakie wyposażone są nowoczesne urządzenia mobilne.

Jaka ładowarka indukcyjna Samsung S8? Czym kierować się podczas zakupu?

Decydując się na zakup ładowarki indukcyjnej do Samsung S8, warto przeprowadzić gruntowny research i wybrać akcesorium, które cieszy się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Na rynku dostępne są zarówno dedykowane ładowarki producentów smartfonów, jak i urządzenia pochodzące z ofert innych cenionych marek. Poszczególne modele różnią się między sobą materiałem, z jakiego są wykonane, gabarytami, wielkością powierzchni aktywnej, a także natężeniem prądu ładowania.

 • Kompatybilność – jak zostało już wspomniane, ładowarki dostępne są jako akcesoria dedykowane konkretnym modelom telefonów, jak i urządzenia uniwersalne. Przed zakupem ładowarki indukcyjnej do Samsunga S8/S8+ warto zaczerpnąć informacji, czy dane urządzenie będzie współpracowało z telefonem. Istotna jest tutaj zgodność podkładki ładującej ze standardem Qi, w który wyposażone są urządzenia marki Samsung.
 • Natężenie prądu i napięcie ładowania – to parametry mające zasadnicze znaczenie dla szybkości ładowania urządzeń mobilnych. Dobrej jakości ładowarki indukcyjne do Samsunga S8 charakteryzują się napięciem na poziomie 5-9 V i natężeniem 1,8-2 A.
 • Sygnalizacja stanu ładowania – może odbywać się za pomocą wyświetlacza LCD lub diod zmieniających kolor w zależności od poziomu naładowania akumulatora danego urządzenia.
 • Rozmiar powierzchni aktywnej – nie zawsze powierzchnia ładowania jest równa powierzchni całej ładowarki. Kupując ładowarkę indukcyjną do Samsunga S8, który nie jest urządzeniem niewielkich rozmiarów, warto zwrócić uwagę na wielkość powierzchni aktywnej. Znacznie mają również gabaryty samej ładowarki np. w przypadku modeli samochodowych, które muszą stabilnie podtrzymywać smartfon w czasie jazdy.
 • Kształt i design ładowarki – oferowane przez producentów ładowarki indukcyjne różnią się także kształtami. Najpopularniejszą grupę stanowią płaskie i okrągłe podkładki, na których kładzie się telefon. Niektóre modele wyposażone są także w wygodną podstawkę, która pozwala regulować kąt położenia telefonu. Jak zostało wspomniane wcześniej, większość ładowarek indukcyjnych wyróżnia się niesztampowym designem, który doskonale wpisuje się w aranżacje salonów, gabinetów i biur. Kupując ładowarkę indukcyjną do Samsunga S8, warto dopasować ją kolorystycznie do stylistyki posiadanego telefonu.
 • Materiał wykonania – ma znaczenie nie tylko dla wyglądu ładowarki, ale także dla jej wytrzymałości. Akcesorium powinno być wyprodukowane z dobrych jakościowo materiałów, które odporne są na zarysowania, a także uszkodzenia mechaniczne. Ładowarki stojące na biurku narażone są na upadki, co w przypadku plastiku wątpliwej jakości grozi ich uszkodzeniem. Dobrą praktyką producentów jest stosowanie warstwy antypoślizgowej, która zabezpiecza telefon przed przesuwaniem się po powierzchni podkładki. Szczególną uwagę na materiał wykonania należy zwrócić w przypadku ładowarek samochodowych, które narażone są na wstrząsy wynikające z nierówności jezdni.
 • Cena – ładowarki indukcyjne do Samsunga S8/S8+ oferowane są zarówno jako tanie i zarazem niezbyt wydajne modele, jak i drogie dedykowane rozwiązania. Za modele pochodzące z oferty marki Samsung zapłacić trzeba 150-250 zł, z kolei dobrej jakości uniwersalne ładowarki indukcyjne kosztują 70-200 zł.
 • Producent – to jeden z ważniejszych czynników, którego nie można bagatelizować, kupując ładowarkę bezprzewodową do Samsunga S8. Zakup podkładki ładującej warto poprzedzić analizą dostępnych rozwiązań pod kątem opinii użytkowników oraz niezależnych ekspertów. Nabycie ładowarki wątpliwej jakości marki może przysporzyć wiele problemów, a nie o to przecież chodzi. Kupując akcesorium znanego i cenionego producenta, można mieć pewność, że wybiera się sprzęt niezawodny, wytrzymały i kompatybilny z posiadanym telefonem komórkowym.

Ładowarka indukcyjna Samsung Galaxy S8 – polecane modele

Znając najważniejsze parametry ładowarek indukcyjnych Samsung S8/S8+, można zacząć szukać konkretnego produktu. Aby ułatwić zakup, poniżej prezentujemy dwa modele ładowarek do wspomnianego smartfona, chętnie wybierane przez naszych klientów.

 • Ładowarka Samsung Black EP-PG950BB – to rozwiązanie dedykowane Samsungowi S8/S8+, a także Note 8, które może działać w dwóch ustawieniach: jako podstawka oraz stojak. Możliwość ustawienia smartfona pionowo to ukłon w stronę osób, które nawet w czasie ładowania chcą korzystać z funkcji telefonu. Prezentowana ładowarka indukcyjna wyposażona została przez producenta w technologię Fast Charge znacznie skracającą czas ładowania urządzeń.
 • Ładowarka Trust Ultrafast Wireless Charger CITO15 – kosztuje niewiele ponad 120 zł i wyróżnia się niebanalną minimalistyczną stylistyką, która doskonale współgra z nowoczesnymi salonami, biurami oraz gabinetami. Ładowarka marki Trust działa ze wszystkimi smartfonami z obsługą Qi, a więc również z Samsungiem S8 oraz S8+. Wyposażona jest w technologię szybkiego ładowania – dla telefonów marki Samsung dostępny jest tryb 10 W. Na pokładzie Trust Ultrafast Wireless Charger CITO15 nie mogło zabraknąć również miejsca dla LED-owych wskaźników ładowania oraz inteligentnego systemu FOD wykrywającego obce obiekty na podstawce.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:48
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.