Udostępnij
Skomentuj

Jaka deskorolka elektryczna dla dziecka? Która najlepsza?

Deskorolki elektryczne wybierane są jako prezenty dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jaką deskorolkę kupić?

Elektryczne wersje popularnych sprzętów sportowych – roweru, hulajnogi czy też deskorolki, z roku na rok są coraz chętniej wybierane przez użytkowników w różnym wieku. Urządzenia te pozwalają bez większego wysiłku przemieścić się z miejsca na miejsce, stanowią też atrakcyjny gadżet dostarczający wiele frajdy. Deskorolki elektryczne są niewielkie, lekkie, doskonale wyglądają i dostosowują się do ruchów kierującego, bez używania kierownicy oraz pedałów. Pomimo licznych zalet mają też jedną wadę – są drogie i z tego powodu ich zakup powinien być dobrze przemyślany i przeanalizowany pod kątem najważniejszych parametrów. Na co zwrócić uwagę kupując deskorolkę elektryczną dla chłopca lub dziewczynki?

Deskorolka elektryczna dla dzieci – czy warto?

Czym tak właściwie jest deskorolka elektryczna? To niewielkich rozmiarów urządzenie, a właściwie pojazd, wyposażony w dwa kółka oraz silnik (często również dwa silniki). Popularny hoverboard zasilany jest dzięki wbudowanym pojemnym akumulatorom. Sterowanie deskorolką elektryczną dla dzieci odbywa się poprzez nacisk i przechylenie do przodu, do tyłu oraz na boki. Prędkość oraz przyspieszenie zależy od kąta nachylenia podestu, na którym stoi użytkownik. Jazda deskorolką elektryczną nie jest trudna, wymaga jednak opanowania podstawowych ruchów, co może przysporzyć nieco problemów osobom początkującym.

Jak zostało wspomniane wcześniej, deskorolki elektryczne dla dzieci nie należą do najtańszych urządzeń, dlatego przed ich zakupem najlepiej zapoznać się z zaletami i wadami tego rodzaju gadżetów, aby podjąć w pełni świadomą decyzję. Poniżej prezentujemy zestawienie najważniejszych cech deskorolek elektrycznych dla dzieci.

Zalety i wady deskorolek elektrycznych

ZALETY

 • dostępne są w rozmaitych wariantach różniących się między sobą wyglądem, rozmiarem, wielkością kół, maksymalnym obciążeniem, a także zasięgiem i maksymalną prędkością,
 • są lekkie i niewielkie – zajmują mało miejsca i można je łatwo przechowywać oraz przenosić,
 • umożliwiają przemieszczanie się z miejsca na miejsce bez większego wysiłku,
 • mogą z nich korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci,
 • jazda na deskorolce elektrycznej dostarcza sporo frajdy.

WADY

 • nauka jazdy na tego typu urządzeniach może na początku przysporzyć nieco problemów,
 • deskorolki elektryczne są drogie.

Deskorolka elektryczna dla dzieci – w jakim wieku?

Deskorolki elektryczne dla dzieci różną się od modeli dla dorosłych nie tylko rozmiarami, ale również prędkościami, jakie można uzyskać, poruszając się na nich. Jazda na tego typu urządzeniach jest bezpieczna, wymaga jednak nauki i opanowania ruchów. Wielu rodziców zastanawia się, czy deskorolka elektryczna dla 5 latka to dobry pomysł. Wszystko zależy od wybranego urządzenia. Niewielkie gadżety tworzone z myślą o dzieciach będą łatwe do opanowania nawet dla kilkulatka. Ważne, aby na początku jazdy na deskorolce elektrycznej dziecko było pod opieką dorosłych. Nie bez znaczenia jest również dodatkowa ochrona w postaci kasku oraz ochraniaczy na ręce i nogi.

Polecane deskorolski elektryczne

Deskorolki dla dzieci stanowią dla maluchów atrakcyjną rozrywkę – balansowanie na podeście przypomina im grę na konsoli, jest jednak o wiele zdrowsze. Maluchy stojąc na deskorolce elektrycznej, muszą utrzymać równowagę. Zmiana pozycji wiąże się z ciągłym ruchem oraz prostowaniem sylwetki – zabawa na tego typu sprzęcie wspomaga walkę z wadami postawy wśród najmłodszych.

Deskorolka elektryczna dla dziecka – jakie koła?

Wielkość kół wpływa na komfort jazdy na deskorolce elektrycznej dla dzieci, a także na możliwość poruszania się po zróżnicowanym terenie. Im większa średnica kół, tym po trudniejszym podłożu może poruszać się urządzenie. Deskorolki elektryczne dla dzieci wyposażone w kółka o wielkości 6,5 czy też 8″ nadają się głównie do jazdy po płaskiej i równej nawierzchni, takiej jak chodniki, ścieżki i uliczki. Warto jednak pamiętać, że wielkość kół przekłada się również na zwrotność gadżetu – modelami wyposażonymi w duże koła trudniej manewrować. Deskorolki elektryczne dla dzieci wyposażone w koła o średnicy 10″ i więcej będą odpowiednie do jazdy w terenie.

Powinny posiadać one dodatkowo agresywny bieżnik, który zapewni im pożądaną przyczepność. Kupując urządzenie, warto zwrócić uwagę nie tylko na średnicę kół, ale także na ich rodzaj i przyczepność. Opony wykonane z plastiku powodują, że poruszanie się deskorolką elektryczną dla dzieci po śliskich powierzchniach jest bardzo trudne, a czasem niemożliwe. Najlepszym rozwiązaniem są koła wyposażone w gumowe opony, najlepiej z antypoślizgowym bieżnikiem.

Czym kierować się podczas zakupu deskorolki elektrycznej dla dzieci?

Zastosowane w deskorolce elektrycznej dla dzieci koła to niejedyny element, którym warto kierować się podczas zakupu. Jakie jeszcze parametry wziąć pod uwagę?

 • Moc silnika – najprościej mówiąc, określa ona siłę silnika znajdującego się w urządzeniu. Im większa moc, tym deskorolka elektryczna może poruszać się szybciej. Moc odpowiada również za możliwość wjazdu na strome tereny oraz maksymalne obciążenie urządzenia.
 • Zasięg na jednym ładowaniu – czyli maksymalna odległość, jaką można przejechać na w pełni naładowanym akumulatorze. Wpływ na zasięg ma nie tylko pojemność akumulatora, ale także obciążenie i prędkość, z jaką użytkownik się porusza.
 • Maksymalna prędkość – deskorolka elektryczna dla 7 latka czy też deskorolka elektryczna dla 9 latka powinna umożliwiać jazdę z prędkością nie większą niż 20 km/h. Maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć urządzenie, określana jest przez producentów dla jazdy na płaskim terenie. Im bardziej zróżnicowane podłoże, tym z mniejszą prędkością porusza się pojazd.
 • Maksymalne obciążenie – informuje o maksymalnej dopuszczalnej wadze użytkownika. Nie należy przekraczać dozwolonej ładowności, grozi to uszkodzeniem urządzenia, może być też niebezpieczne dla kierującego.
 • Maksymalny kąt nachylenia terenu – oznacza kąt nachylenia, pod jaki urządzenie jest w stanie wjechać. Wpływ na ten parametr ma przede wszystkim moc silnika zastosowanego w deskorolce elektrycznej. Większość oferowanych konstrukcji umożliwia wjazd na wzniesienie o kącie nachylenia 15-30 stopni.
 • Pojemność akumulatora i czas ładowania – im większa pojemność akumulatora, tym dłuższy czas pracy oraz zasięg na jednym ładowaniu. Podczas zakupu warto wziąć pod uwagę również czas potrzebny do pełnego naładowania urządzenia, który może wynosić nawet kilka godzin.
 • Wygląd – deskorolka elektryczna dla dziewczyn będzie różniła się wyglądem od deskorolki elektrycznej dla chłopców. Urządzenia te dostępne są w rozmaitej kolorystyce i stylistyce, każde dziecko powinno więc z łatwością znaleźć model wpisujący się w jego gusta.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:46
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.