Udostępnij
Skomentuj

Jak zwiększyć zasięg hulajnogi elektrycznej? 5 zasad ekonomicznej jazdy e-hulajnogą.

Regularnie podróżujesz za pomocą elektrycznej hulajnogi, jednak zasięgi, które oferuje Twój sprzęt, nie są takie, jakich oczekujesz? Być może problem wcale nie leży w samym urządzeniu, a w tym, jak podchodzisz do jego eksploatacji.

Sprawdź ten artykuł i przekonaj się, jak za pomocą 5 prostych czynności możesz oszczędzać baterię w hulajnodze, a co za tym idzie – pokonywać znacznie więcej kilometrów.

Polecane hulajnogi elektryczne 4Swiss

Od czego zależy zasięg elektrycznej hulajnogi?

Ostateczny rezultat (czytaj: to, ile kilometrów uda Ci się przejechać na 1 ładowaniu hulajnogi), zależy od kilku istotnych czynników.

Ważnym elementem jest oczywiście specyfika samego sprzętu, czyli jaką pojemność ma bateria, a zwłaszcza – jak dużym “apetytem” na prąd cechuje się sama hulajnoga. Następnie liczą się również warunki, w których jej używasz (pogoda, temperatura), technika jazdy (prędkość i sposób jej rozwijania), a na końcu – także jak obchodzisz się z elektrycznym pojazdem, gdy akurat nim nie jeździsz (ładowanie i przechowywanie).

Jak oszczędzać baterię w hulajnodze, aby poprawić jej wydajność?

Załóżmy, że posiadasz już e-hulajnogę, jednak odległości, które dzięki niej pokonujesz, nie do końca Cię satysfakcjonują. Co możesz zrobić, aby wydłużyć jej zasięg o kilka, a być może kilkanaście kilometrów kilometrów? Sprawdź 5 złotych zasad, które przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie! Oto one:

#1 Używaj w odpowiednich warunkach

Hulajnoga elektryczna, jak wiele innych urządzeń elektrycznych, niezbyt lubi funkcjonowanie w zbyt niskich oraz zbyt wysokich temperaturach.

Jeśli planujesz podróżowanie tym sprzętem, gdy wskazania termometrów oscylują w granicach 0 stopni Celsjusza – musisz przygotować się na to, że wydajność Twojego pojazdu może drastycznie spaść – i to nawet o kilkadziesiąt procent. To samo dotyczy bardzo wysokich temperatur (powyżej 25 stopni Celsjusza), w których to elektryczny sprzęt może się po prostu przegrzać.

chłopak na hulajnodze elektrycznej

#2 Podróżuj z optymalną prędkością

Jazdę e-hulajnogą można przyrównać do kierowania samochodem. Im dynamiczniejsza i bardziej nieregularna, tym naturalnie będzie kosztowała więcej paliwa (tzn. energii).

Jeśli chcesz pokonywać większe odległości – pochyl się nad kulturą jazdy i nie traktuj elektrycznej hulajnogi jak bolidu formuły 1. Ogranicz jazdę z maksymalną prędkością i dodatkowo staraj się utrzymywać stałą prędkość (bez tzw. “szarpania” i dociskania gazu tylko po to, aby za kilkanaście metrów mocno hamować).

#3 Ładuj zgodnie z zasadami i dobrymi praktykami

Liczy się nie tylko “jak” i “kiedy” jeździsz, ale również, w jaki sposób podchodzisz do ładowania baterii znajdującej się w Twojej hulajnodze.

Aby odwdzięczyła się maksymalną wydajnością, a co za tym idzie – pozwalała pokonywać maksymalnie długie dystanse – pamiętaj o dwóch kluczowych elementach:

  • Po pierwsze – nie doprowadzaj do całkowitego rozładowania baterii. Jeśli zrobisz to kilkukrotnie – istnieje duże ryzyko, że akumulator w Twojej hulajnodze bezpowrotnie straci swoją pierwotną pojemność.
  • Po drugie – ładuj do pełna i ani jednego procenta więcej. Nie pozostawiaj hulajnogi podłączonej do gniazdka dłużej niż musisz. Gdy wskaźnik osiągnie 100% – od razu ją odłącz.
  • jazda hulajnogą po chodniku

#4 Zadbaj o konserwację i zabezpieczenia

Jeżeli wykorzystujesz hulajnogę tylko przez określony czas (np. sezon wiosenno-letni) – pamiętaj, aby pozostałą część roku spędzała w odpowiednich warunkach. Za takie można uznać suche oraz chłodne pomieszczenia, w których panuje stała temperatura i nie ma wilgoci.

#5 BONUS: zamontuj dodatkowe źródło zasilania

Zastosowanie wyżej wymienionych metod pozwoli Ci zwiększyć zasięgowy potencjał Twojej hulajnogi o kilka, a być może nawet kilkanaście kilometrów. Jeśli uznasz, że to dla Ciebie nadal za mało – pamiętaj, że zasięg może być jeszcze większy, jeśli zdecydujesz się na zakup hulajnogi wyposażonej w opcję szybkiej i wygodnej wymiany baterii.

para z hulajnogą elektryczną

Optymalizacja zasięgu hulajnogi elektrycznej: jak dłużej jeździć na jednym ładowaniu?

Dłuższa i ekonomiczna jazda na hulajnodze 4Swiss? Jak widzisz – wystarczy tylko kilka prostych działań, które Ci to umożliwią!

W pierwszej kolejności musisz korzystać z niej w odpowiednich warunkach i podróżować z optymalną prędkością. Liczy się również to, w jaki sposób ładujesz, a także przechowujesz Twój sprzęt.

Jeśli pomimo trzymania się tych zasad uznasz, że obecna wydajność baterii w Twojej hulajnodze Ci nie wystarcza – rozważ montaż dodatkowego akumulatora zewnętrznego, który wydłuży Twoje podróże nawet o kilkadziesiąt kilometrów (i to na 1 ładowaniu!).

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:30
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.