Udostępnij
Skomentuj

Dobre hulajnogi elektryczne. Na co zwrócić uwagę wybierając hulajnogę elektryczną.

Hulajnogi elektryczne stały się niezwykle popularne w ostatnich latach. Ich wszechstronność i przyjazność dla środowiska sprawiają, że są one doskonałym środkiem transportu dla wielu osób. Jeśli zastanawiasz się jaką hulajnogę wybrać to w tym artykule omówimy korzyści wynikające z korzystania z hulajnogi elektrycznej, czynniki, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu oraz najlepszy model dostępny na rynku.

hulajnoga na plażyKorzyści wynikające z korzystania z hulajnogi elektrycznej

Hulajnoga elektryczna oferuje wiele korzyści, zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska. W przeciwieństwie do pojazdów spalinowych, hulajnogi elektryczne nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery. Dzięki temu przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w naszych miastach.

Polecane hulajnogi elektryczne 4Swiss

Kolejną korzyścią jest oszczędność czasu i pieniędzy. Hulajnoga elektryczna pozwala omijać korki i uniknąć problemów z parkowaniem, co jest szczególnie ważne w dużych miastach. Ponadto, koszty eksploatacji hulajnogi elektrycznej są znacznie niższe niż koszty paliwa do tradycyjnych pojazdów.

szybka jazda hulajnogą po chodniku

Czynniki, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru hulajnogi elektrycznej

Przy wyborze hulajnogi elektrycznej istnieje kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę:

 1. Wytrzymała konstrukcja i materiały: Podstawowym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest wytrzymałość i jakość konstrukcji hulajnogi elektrycznej. Hulajnoga powinna być wykonana z solidnych materiałów, które zapewnią jej trwałość i odporność na codzienne użytkowanie oraz warunki atmosferyczne. Hulajnoga elektryczna 4Swiss ma ramę ze stopu magnezu odlewanego ciśnieniowo, dzięki temu jest stabilna, trwała i łatwa w transporcie.
 2. Zasięg i pojemność baterii: Kolejnym kluczowym czynnikiem jest zasięg na jednym ładowaniu, jaki oferuje producent hulajnogi. Hulajnoga elektryczna 4Swiss EX9 ma do 45 km na pojedynczym ładowaniu!
 3. Moc silnika: Moc silnika jest kluczowym aspektem, który wpływa na osiągi hulajnogi elektrycznej. Hulajnoga 4Swiss ma wysokoobrotowy silnik bezszczotkowy 500W, który zapewni moc wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz.
 4. Hamulce i systemy bezpieczeństwa: Bezpieczeństwo podczas jazdy hulajnogą elektryczną jest niezwykle ważne. Hamulce tarczowe w EX9 sterowane są dwoma niezależnymi klamkami hamulcowymi, elektryczny hamulec silnikowy E-ABS oraz tylny hamulec nożny. Wszystko po to, aby skutecznie skrócić drogę hamowania, zapewnić szybką reakcję i gwarancję bezpiecznej jazdy.
 5. Składana konstrukcja: Składane modele pozwalają na łatwe złożenie i zabranie hulajnogi w podróż. Zacisk składania kierownicy powinien być solidny. Bezpieczna i stabilna blokada bezpieczeństwa zapobiega złożeniu się hulajnogi podczas jazdy.

Wybierając hulajnogi elektryczne, warto zwrócić uwagę czym się różnią. Na rynku dostępne są różne modele o różnej specyfikacji. Pamiętaj, że dobrze dobrana i dostosowana do indywidualnych potrzeb hulajnoga zapewni nie tylko przyjemną, ale także bezpieczną i komfortową jazdę, przyspieszając codzienne przemieszczanie się. Zachęcamy do starannego zapoznania się z parametrami technicznymi i opiniami innych użytkowników, aby dokonać mądrego wyboru i cieszyć się pełnymi korzyściami, jakie niesie za sobą użytkowanie hulajnogi elektrycznej.

podest hulajnogi elektrycznej 4swiss

Funkcje bezpieczeństwa warte uwagi w hulajnogach elektrycznych

Podczas wyboru hulajnogi elektrycznej, należy zwrócić uwagę na różne funkcje bezpieczeństwa. Jedną z najważniejszych jest układ hamulcowy, który powinien być łatwy w obsłudze i skuteczny. Ważne jest również, aby hulajnoga była wyposażona w oświetlenie, które zapewni widoczność w nocy.

Hulajnoga EX9 ma potrójny układ hamulcowy. Dzięki nim zahamujesz kiedy wybiegnie Ci pod koła dziecko, pies Pani Joli, inny użytkownik ścieżki rowerowej, albo samochód wyjeżdżający z posesji. Na drodze bezpieczeństwo to podstawa. Koniecznie sprawdź czy hulajnoga wyposażona jest w skuteczne oświetlenie LED oraz światło hamowania. 18,3 cm podest sprawia, że jest naprawdę bardzo komfortowa.

hamulce hulajnogi 4swiss

Najlepsze modele hulajnóg elektrycznych dostępne na rynku

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli hulajnóg elektrycznych. Wśród nich można znaleźć modele o różnych prędkościach, zasięgach i funkcjach. My polecamy model EX9. Jest ona wyposażona w silnik o mocy aż 850 W – mocy szczytowej (500 W mocy znamionowej), który pozwala na prędkość zgodną z przepisami do 20 km h. Jej zasięg na jednym ładowaniu wynosi około 45 km, na hulajnodze elektrycznej dojedziesz wszędzie gdzie będzie potrzeba.

4Swiss EX ma również wiele przydatnych funkcji, takich jak 3 tryby jazdy, system odzyskiwania energii, wzmacniane bezdętkowe opony odporne na nierówności i przebicia. Nic więc dziwnego, że jest to doskonały wybór dla osób, które szukają solidnej i niezawodnej hulajnogi elektrycznej. Warto ją uwzględnić robiąc swój ranking hulajnóg elektrycznych.

hulajnoga na tle awionetki

Wskazówki dotyczące konserwacji i pielęgnacji hulajnogi elektrycznej

Aby utrzymać hulajnogę elektryczną w dobrym stanie, warto przestrzegać kilku prostych wskazówek dotyczących konserwacji i pielęgnacji. Przede wszystkim, należy regularnie sprawdzać stan baterii i ładować ją zgodnie z instrukcjami producenta. Ważne jest również, aby utrzymać czystość hulajnogi, zwłaszcza jeśli korzystasz z niej na mokrej nawierzchni.

Warto również regularnie sprawdzać stan opon i hamulców, aby upewnić się, że działają one prawidłowo. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy z hulajnogą, należy jak najszybciej skontaktować się z serwisem technicznym, aby przeprowadzili niezbędne naprawy. Pamiętaj, że odpowiednia konserwacja i pielęgnacja hulajnogi elektrycznej przedłużą jej żywotność i zapewni bezpieczną jazdę. Firma 4Swiss zapewnia polski serwis w komfortowym systemie “door to door”.

hulajnoga w mieście

Hulajnoga elektryczna a przepisy

Od 20 maja 2021 roku hulajnogi elektryczne są traktowane jako pojazdy w ruchu drogowym, a ich użytkownicy podlegają takim samym przepisom jak kierowcy samochodów, motocykli czy rowerów. Hulajnoga elektryczna to pojazd silnikowy o napędzie elektrycznym, który może poruszać się z prędkością do 20 km h. Ze względu na to nasza hulajnoga ma ograniczenie prędkości. Hulajnoga elektryczna powinna mieć oświetlenie z przodu i z tyłu.

Kilka ważnych zasad, o których warto pamiętać:

 • poruszać się w obrębie drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów,
 • stosować sygnały drogowe,
 • zachować szczególną ostrożność w pobliżu pieszych,
 • nie wjeżdżać na jezdnię, jeśli dopuszczalna prędkość na niej jest wyższa niż 30 km/h,
 • nie przewozić więcej niż jednej osoby,
 • nie przewozić przedmiotów, które utrudniają prowadzenie pojazdu,
 • nie prowadzić pojazdu w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem środków odurzających,
 • nie prowadzić pojazdu bez kasku ochronnego (dla osób w wieku poniżej 18 lat. Warto dodać, że według przepisów Kodeksu drogowego z hulajnogi elektrycznej mogą korzystać dzieci w wieku od 10 lat, pod warunkiem, że posiadają kartę rowerową, kartę motorowerową. Młodsze dzieci mogą uczyć się jeździć pod nadzorem osoby dorosłej w miejscach oznaczonych jako strefa zamieszkania.)

hulajnoga jako środek transportu na wakacjach

Podsumowanie

Hulajnoga elektryczna jest doskonałym środkiem transportu, który oferuje wiele korzyści. Wybór odpowiedniego modelu może być trudny, dlatego warto zwrócić uwagę na takie czynniki, jak prędkość, zasięg, czas ładowania, rodzaj hulajnogi i funkcje bezpieczeństwa. Na rynku dostępne są różne modele. Pamiętaj również o regularnej konserwacji i pielęgnacji hulajnogi, aby utrzymać ją w dobrym stanie i cieszyć się bezpieczną jazdą.

Jeśli szukasz solidnej i niezawodnej hulajnogi elektrycznej, sprawdź model dostępny na naszej stronie internetowej.

wycieczka na hulajnodze 4swiss

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:04
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.