Udostępnij
Skomentuj

Jak ustawić oczyszczacz powietrza? Podpowiadamy

Zanieczyszczenia pogarszają jakość powietrza. Odpowiednio ustawiony oczyszczacz skutecznie je usunie.

Odpowiednia lokalizacja oczyszczacza powietrza ma niebagatelny wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie oraz wydajność procesu filtrowania. Warto przemyśleć kwestię ustawienia oczyszczacza jeszcze zanim dokonamy wyboru urządzenia, gdyż różne modele oczyszczaczy mocno różnią się pomiędzy sobą choćby pod względem wielkości.

Polecane oczyszczacze powietrza

Gdzie postawić oczyszczacz w mieszkaniu?

Każdy ceni sobie komfort przebywania we własnym domu, gdzie zawsze panują optymalne warunki, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Niestety czasami coś zakłóca tę harmonię, a nierzadko jest to zanieczyszczone powietrze. Cięższy oddech, bóle głowy, suchość w gardle to niektóre z objawów świadczących o jego gorszej jakości. Chcąc ją poprawić, warto wykorzystać chociażby oczyszczacz powietrza Sharp, który jest dostępny w ofercie Morele. Aby jednak okazał się skuteczny, trzeba najpierw wiedzieć, jak dobrze go ustawić.

Oczyszczacze to urządzenia stworzone do tego, by pomagać w polepszeniu stanu sfery gazowej wewnątrz pomieszczeń. Pojedynczą jednostkę najlepiej jest umieszczać w pokojach najczęściej użytkowanych, czyli na przykład w salonie lub sypialni. Wtedy będzie ona służyć realną pomocą, a Ty odczujesz pozytywne skutki. Mogą to być również miejsca przechodnie, a więc korytarze, chyba że są one zupełnie odizolowane. Pamiętaj, że większość modeli ma charakter mobilny, dlatego w razie czego możesz dowolnie zmieniać lokalizację.

Jak korzystać z oczyszczacza powietrza?

Korzystając z akcesoriów takich jak oczyszczacz powietrza Philips, powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Tylko jeśli ją zapewnisz, kurz i smog zostaną pochłonięte naprawdę efektywnie. Kluczem do sukcesu są stale odsłonięte czerpnie, czyli otwory, przez które przyrząd pobiera substancje go otaczające, a później je wypuszcza. Należy unikać przypadkowego zasłonięcia tych elementów, co często zdarza się, gdy jonizator zostanie postawiony niedbale, na przykład za blisko ściany. Zwróć na to uwagę, bo złe ustawienie potrafi znacząco zmniejszyć jego sprawność.

W kontekście poprawnego używania oczyszczacza pamiętaj też, że co jakiś czas musisz wymienić filtr elektrostatyczny lub węglowy. Zwykle żywotność jednego wkładu to około roku, ale sprawdzaj go częściej. Ponadto sprzęt wypada regularnie czyścić, nie pomijając żadnego komponentu. Podczas demontażu części nie zgub drobnych elementów, gdyż bez nich nawilżacz nie będzie działać. Ostatnia rada dotyczy trybów pracy urządzenia oraz stopnia intensywności. Dobieraj je właściwie do sytuacji tak, aby dana funkcja gwarantowała maksymalną wydajność.

Co warto wiedzieć o oczyszczaczach powietrza?

Wcześniejsze informacje stanowią jedynie część istotnych zagadnień. Warto wspomnieć jeszcze o tym, jak wielofunkcyjne są oczyszczacze powietrza Samsung to jeden z producentów oferujących modele o rozszerzonym zakresie aktywności. Potrafią one nie tylko usuwać z powietrza nieczystości, ale również je nawilżać i chłodzić. Z tego faktu ucieszą się wszyscy alergicy. Poza tym niemal każdy egzemplarz pochodzący od sprawdzonego wytwórcy jest zupełnie cichy, dlatego nie przeszkadza podczas eksploatacji.

W asortymencie sklepu Morele możesz kupić rozmaite oczyszczacze powietrza. Różnią się one pod względem budowy, stąd podział na typ biurowy, a także domowy, przeznaczony do obiektów mieszkalnych. Bogata oferta pozwoli Ci dobrać urządzenie zgodnie z potrzebami. Ich ceny mogą się wahać, ale zarówno tani, jak i drogi artykuł spełni Twoje oczekiwania, ponieważ bazują na tej samej technologii. W razie wątpliwości sprawdź opinie innych klientów lub ranking, w którym wyróżniony będzie najlepszy sprzęt.

Czy zaleca się dostosować oczyszczacz do powierzchni?

Produkty tego typu działają w sposób ekonomiczny, tak jak chociażby oczyszczacz powietrza Xiaomi, co mogłoby sugerować, że specyfika przestrzeni, w jakiej zostaną użyte, nie odgrywa znaczącej roli. W rzeczywistości właściwe dopasowanie oczyszczacza do pomieszczenia jest niezwykle istotne, gdyż wpływa na jego efektywność. Jeżeli dane miejsce to duży i otwarty pokój, lepiej kupować proporcjonalnie większy przyrząd. Wraz z gabarytami wzrastają bowiem możliwości, co wynika z bardziej rozbudowanego systemu wewnątrz obudowy.

Z rozmiarem urządzenia rośnie również cena, a więc może ono kosztować więcej. Skala wydatku nie powinna jednak nic sugerować, bo najważniejsze jest, abyś posiadał dobry sprzęt, tym bardziej jeśli dokucza Ci alergia. Tylko taki będzie w stanie zwalczać zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, a tym samym sprawić, że nie będą one szkodzić. Chcąc go pozyskać, odwiedź stronę Morele, gdzie znajduje się asortyment polecany wymagającym osobom, który sprawdzi się nawet na obszernym metrażu.

Gdzie nie umieszczać oczyszczacza powietrza?

Na koniec warto rozwinąć kwestię umiejscowienia oczyszczacza, ponieważ dla jego użytkownika niezbędna jest też wiedza dotycząca tego, gdzie go nie stawiać. Profesjonalny oczyszczacz powietrza Webber oraz te od innych wytwórców nie mogą poprawnie pracować w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Stanowczo odradza się zatem ich stosowanie w łazienkach, a także kuchniach. Dotyczy to wszystkich takich produktów, włącznie z tymi dostępnymi w sklepie Morele.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:40
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.