Udostępnij
Skomentuj

Jaki oczyszczacz z nawilżaczem powietrza wybrać?

Jakość powietrza wpływa na Twoje samopoczucie. Zadbaj o nie, stosując oczyszczacz powietrza z nawilżaczem.

Powietrze w domu, mieszkaniu lub biurze, a szczególnie w dużych miastach, miewa kiepską jakość. Obecne są w nim zanieczyszczenia, pył, smog i alergeny, a często również poziom wilgotności jest zbyt niski. Wszystkie te kwestie mają wpływ na samopoczucie i zdrowie osób przebywających w pomieszczeniu, dlatego też warto wziąć pod uwagę filtrację i nawilżanie powietrza. By osiągnąć ten efekt, można zdecydować się na nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza.

Polecane oczyszczacze powietrza

Dobry oczyszczacz z nawilżaczem powietrza – czyli jaki?

Istnieje wiele powodów, dla których oczyszczacz powietrza powinien znaleźć się w Twoim domu. To, czym oddychamy, wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Niestety, coraz częściej słyszymy komunikaty o złym stanie powietrza, szczególnie w dużych miastach. Wpływają na to obecne w nim zanieczyszczenia, smog i alergeny, a także zbyt niski poziom wilgotności. Aby chronić zdrowie swoje i swoich bliskich, warto wziąć pod uwagę odpowiednią filtrację i nawilżanie powietrza. Dobrym rozwiązaniem jest oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na dwa osobne sprzęty i kupić oddzielnie oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Wielu producentów wychodzi takim problemom naprzeciw oferując urządzenia 2w1. Według rankingów wśród najpopularniejszych są między innymi: oczyszczacz powietrza Sharp, oczyszczacze powietrza Samsung czy oczyszczacz powietrza Webber.

Jeśli stoisz przed wyborem, jakie urządzenie kupić, pamiętaj, że ma ono zagwarantować Ci efektywną ochronę przed zanieczyszczeniami – zwalczać drobnoustroje, smog czy kurz znajdujące się w powietrzu. Dobrej jakości oczyszczacz z nawilżaczem powinien więc posiadać wydajny filtr. To właśnie filtr przesądza o skuteczności urządzenia. Profesjonalne oczyszczacze powietrza są wyposażone w filtry cząsteczkowe powietrza HEPA, które mogą wychwycić do 99% unoszących się w powietrzu zanieczyszczeń. Dodatkowo oczyszczacz powinien mieć dobry stosunek wydajności do ceny oraz zapewniać łatwą eksploatację. Ekonomicznym rozwiązaniem jest na przykład oczyszczacz powietrza Xiaomi.

Jak działa oczyszczacz powietrza z nawilżaczem?

W większości modeli nawilżacz powietrza z oczyszczaczem działa w podobny sposób – opiera się na systemie filtracji. Skuteczność tych urządzeń wynika z efektywnej pracy filtra i wentylatora. Włączony wentylator wprawia w ruch powietrze, które w ten sposób trafia do urządzenia. Następnie jest filtrowane i odprowadzane w oczyszczonej postaci z powrotem na zewnątrz. Pomimo że posiadają podobny schemat pracy, modele oczyszczaczy różnią się jednak pod kątem wydajności i sposobu radzenia sobie z różnymi rodzajami zanieczyszczeń.

Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania dodatkowo zawiera system nawilżania powietrza, który może wykorzystywać parę wodną, ultradźwięki lub metodę ewaporacji. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest nawilżacz ewaporacyjny, który zaciąga powietrze z otoczenia, nawilża je i następnie uwalnia w postaci chłodnej, orzeźwiającej mgiełki. Z tego powodu doskonale sprawdza się również latem. Przykładem może być oczyszczacz powietrza Phillips.

Jakie funkcje powinien oferować nawilżacz powietrza z oczyszczaczem?

Domowy oczyszczacz powietrza z nawilżaczem pełni dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze usuwa z powietrza drobne zanieczyszczenia, a po drugie podnosi poziom wilgotności powietrza. Najważniejsze parametry, jakimi należy się kierować przy wyborze oczyszczacza to jego wydajność (wyrażana w metrach sześciennych na godzinę), która pokazuje, ile urządzenie jest w stanie przefiltrować powietrza w danym czasie, a także zasięg działania, sposób filtracji oraz sposób nawilżania. Najczęściej polecane urządzenia posiadają wielostopniową technologię oczyszczania, która łączy różnego rodzaju filtry.

Wśród dodatkowych opcji urządzenia znajduje się jonizacja. Oczyszczacz powietrza z jonizacją docenią przede wszystkim alergicy. Bardzo przydatną funkcją jest również higrometr, który kontroluje poziom wilgotności w pomieszczeniu. Wysokie opinie otrzymują również oczyszczacze, które pracują w trybie nocnym (cicho i ekonomicznie), oraz takie urządzenia, które można obsługiwać zdalnie za pomocą pilota lub smartfona. Taką opcję oferuje na przykład oczyszczacz powietrza Dyson.

Dlaczego warto filtrować i nawilżać powietrze oczyszczaczem jednocześnie?

Powietrze, jakim oddychamy, często jest zanieczyszczone i pozbawione wilgotności. To wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. W pomieszczeniu, w którym występuje suche powietrze, możemy czuć się osłabieni, mieć trudności z koncentracją, zasypianiem oraz odczuwać konsekwencje zdrowotne, takie jak przesuszone spojówki, podrażnione gardło czy sucha skóra.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem, czyli urządzenie 2w1, to rozwiązanie wielofunkcyjne i pozwala znacznie zaoszczędzić miejsce. Taki sprzęt poleca się osobom, które poszukują oczyszczacza do małego pomieszczenia. Na przykład w pokoju dziecięcym lub w sypialni może być trudno zmieścić osobno nawilżacz i oczyszczacz. Duża wydajność nawilżacza to także ważna zaleta. Dzięki niej jest on w stanie szybko i skutecznie nawilżyć powietrze. Oczyszczacz z nawilżaczem znacznie poprawi Twój komfort życia.

Udostępnij
4,2
5 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:28
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.