Udostępnij
Skomentuj

Jak podkładka pod mysz laserową będzie najlepsza? Którą wybrać?

Jak wybrać podkładkę pod myszkę laserową? Czy podkładka jest potrzebna?

Czy podkładka pod mysz laserową jest niezbędna?

Niektórzy użytkownicy komputerów korzystają z myszy laserowych bez jakichkolwiek podkładek. Inni stosują środki zastępcze typu: kartka papieru i uznają, że zakup podkładki jest absolutnie zbędny. Czy faktycznie?

Polecane podkładki gamingowe

Myszka z dobrym sensorem laserowym nie tylko będzie działała bez podkładki, ale nawet poradzi sobie na niezbyt równej powierzchni, co nie oznacza, że korzystanie z niej w ten sposób będzie wyjątkowo komfortowe. Podkładka nie zawsze wpływa na pracę samego sensora, ale prawie zawsze podnosi komfort użytkowania myszki, a także czyni miejsce pracy bardziej estetycznym.

Co daje podkładka pod mysz laserową?

 • Wyrównuje powierzchnię biurka, niweluje ewentualne nierówności, co przekłada się na lepszy ślizg myszki.
 • Zapewnia komfortową powierzchnię roboczą.
 • Zabezpiecza biurko przed porysowaniem.
 • Sprawia, że przesuwanie myszy po biurku nie jest hałaśliwe.

Najpopularniejsze rodzaje podkładek pod myszki laserowe

Oferta podkładek pod myszki laserowe jest bardzo szeroka i mocno zróżnicowana. Wśród akcesoriów tego typu można znaleźć rozwiązania w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, ale to nie są jedyne różnice. Do najpopularniejszych podkładek pod myszki laserowe należą:

 • Podkładki tekstylne – są podgumowane, co sprawia, że trzymają się na swoim miejscu. Tekstylna powierzchnia zapewnia myszce odpowiednie podłoże do działania. Podkładki tego typu można kupić już za kilkanaście złotych, choć nie są to szczególnie wysokiej klasy egzemplarze. Za solidnie wykonaną podkładkę tekstylną trzeba zapłacić od 30 złotych w górę.
 • Podkładki ergonomiczne – to odrębna kategoria podkładek pod myszki laserowe. Podkładki tego typu są rekomendowane dla użytkowników biurowych, gdyż ich konstrukcja zapewnia wysoki komfort podczas długotrwałej pracy przy komputerze. Podkładka ergonomiczna to podkładka pod mysz i nadgarstek (pod nadgarstkiem jest umieszczony żelowy element, który odciąża go i zapobiega uczuciu dyskomfortu podczas pracy) albo podkładka pod mysz i klawiaturę z żelową częścią przed klawiaturą.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie podkładki pod mysz laserową?

Asortyment podkładek pod myszki laserowe jest na tyle szeroki, że trudno wybrać jedną z nich, która sprawdziłaby się najlepiej. Z tego właśnie względu warto przyjrzeć się ofercie i wybrać podkładkę na podstawie poniższych kryteriów:

 • Rozmiar – podkładki pod myszki laserowe są dostępne w wielu rozmiarach. Popularnością cieszą się zarówno małe egzemplarze, jak i podkładki XXL. Podkładka pod mysz duża jest szczególnie chętnie wybierana przez graczy i przez osoby, które spędzają przed komputerem wiele czasu. Podkładka tego typu daje świetną przestrzeń roboczą oraz chroni powierzchnię biurka.
 • Rodzaj – zastanawiając się nad tym, jaka podkładka pod mysz laserową będzie najlepsza, warto zastanowić się nad tym, jaki rodzaj podkładki sprawdzi się najlepiej. Modele tekstylne są tanie i wygodne w użytkowaniu. Podkładki podświetlane są designerskie, gamingowe i dość kosztowne. Ciekawostką może być również szklana podkładka pod mysz laserową, która wygląda ciekawie, ale może powodować nieprzyjemny pogłos, a w przypadku strącenia z biurka, może ulec uszkodzeniu. Pod laserową myszkę można kupić także podkładki plastikowe, a nawet metalowe – wybór jest ogromny, ale i tak największą popularnością cieszą się egzemplarze materiałowe.
 • Kształt – większość popularnych podkładek pod myszki laserowe ma prostokątny kształt i faktycznie jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie brak jednak podkładek asymetrycznych, okrągłych, obłych i w wielu innych kształtach.
 • Cena – gdy zależy nam na ekstremalnej oszczędności, możemy zastanowić się, jak zrobić podkładkę pod mysz laserową (niektórzy używają w tej roli kartki papieru lub książki w twardej okładce), ale patrząc na ceny najtańszych podkładek pod myszki, można dość do wniosku, że lepszym wyborem będzie zakup gotowego produktu. Najprostsze podkładki tekstylne można kupić już za kilka złotych, ale nie należy się spodziewać wówczas zbyt wysokiej jakości wykonania. Jeśli zaś budżet jest większy, to warto przyjrzeć się podkładkom z obszytymi krawędziami, podkładkom gamingowym, XXL oraz z podświetleniem. Jaka podkładka pod mysz do 30 zł? W tej cenie znajdziemy ogrom podkładek biurowych oraz najprostsze podkładki pod myszki gamingowe. Jaka podkładka pod mysz do 50 zł? W tej cenie kupimy już dobrej klasy podkładkę XXL, a także podkładki wiodących marek.
 • Marka – zastanawiając się nad tym, jaka jest najlepsza podkładka pod mysz laserową, nie można pominąć kwestii tak istotnej, jak renoma producenta. Warto wybierać produkty wiodących marek, gdyż zazwyczaj cechują się one wyższą jakością wykonania. Podkładka Genesis, podkładka Razer albo podkładka pod mysz A4 Tech Bloody to rozsądny wybór pod mysz laserową.
 • Kolor i design – podkładki pod myszki laserowe są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Modele plastikowe i szklane często bywają wzorzyste, a modele tekstylne najczęściej są czarne. Podkładkę warto dobrać do estetyki biurka.

Podkładki pod myszki laserowe nie są niezbędne do tego, by można było korzystać z komputera, ale należy odróżnić korzystanie sporadyczne lub przeglądanie Internetu od wielogodzinnej pracy przy biurku oraz od grania w gry, w których liczy się precyzja. Posiadanie i użytkowanie dobrej podkładki nie jest też obojętne dla komfortu użytkownika, a także dla wytrzymałości samej myszki oraz powierzchni biurka. Nawet niedroga, prosta podkładka zapewni znacznie lepsze warunki do działania niż korzystanie z myszki bezpośrednio na biurku.

Udostępnij
3,9
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:55
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.