Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Invizimals - karty do gry. Jak grać? Jak skanować? Zasady gry

Karty Invizimals to karty kolekcjonerskie, które dają dzieciom możliwość gry na planszy lub w wirtualnej rzeczywistości.

Czym jest Invizimals?

Są to fantastyczne postacie, które pojawiały się w różnych grach na konsole Sony. Każdy stwór posiada określone magiczne umiejętności. Jego moce mogą ewoluować w trakcie rozgrywki. Kartami można grać na planszy. Specjalne kody znajdujące się na odwrocie kart można zeskanować smartfonem i dzięki aplikacji przenieść grę do wirtualnego świata.

Karty Invizimals - dostępne talie

Cała seria Invizimals liczy ponad 400 kart. Dzieci mogą skompletować wszystkie karty kupując różne talie. Karty Invizimals Nowa Drużyna są kontynuacją popularnej i znanej wcześniej serii kart, w której grało się kartami Invizimali, Łowców, Wektorów, Środowiska i Tarcz. Nowa Drużyna poszerzona została o dodatkowe karty i nowe środowiska. Do wyboru są między innymi talie:

  • Nowa Drużyna Talia Dżungla Pustynia.
  • Nowa Drużyna Talia Lód Ogień.
  • Nowa Drużyna Talia Metal Powietrze.
  • Nowa Drużyna Talia Ocean Skały.

Popularne zestawy kart Invuzimals

Zestawy zawierają po 54 karty, 1 kartę specjalną z limitowanej edycji, plansze do gry oraz instrukcję z zasadami gry wraz z lista kontrolną.

Dostępne są też zestawy kart na blistrze. Znajdują się w nich saszetki z kartami (przeważnie 5 saszetek po 6 kart) z dodatkową jedną kartą z edycji limitowanej.

Jak grać w Invizimals? Zasady gry

Do rozgrywki niezbędne będzie co najmniej 50 kart i 3 karty tarczy. Mając gotową talię, można od razu rozpocząć grę. Jeśli kompletuje się talię samodzielnie, to trzeba zwrócić uwagę, by połowa kart była kartami Invizimali w fazie PUP. Do gry można użyć planszy, jednak nie jest ona niezbędna. Na każdej karcie znajduje się obrazek stwora, jego imię oraz informacje dotyczące jego mocy:

  • Wskaźnik rzadkości: metalowa, srebrna, złota, diamentowa, laserowa, tytanowa i rezonująca.
  • Typ ataku: uderzający, parzący, tnący, gryzący, toksyczny, dźwiękowy, energetyczny, burzowy.
  • Wartość ataku i obrony.
  • Poziom ewolucji: PUP, Colt, Max, Legendarny, Smok, Dark.

Gracze kładą po trzy karty tarczy w Strefie Tarcz i losują po 5 kart. Jeśli nie wylosowali żadnego Invizimala, odkładają karty do talii, tasują ją i losują ponownie do momentu, gdy wśród 5 kart będą mieli co najmniej jednego Invizimala w fazie PUP. Każde kolejne losowanie to utrata jednej tarczy. Podczas rozgrywki, gdy w ręce nie będzie ani jednego Invizimala w fazie PUP, gracz może odłożyć karty z ręki na cmentarz i z talii pobrać 5 nowych kart, ale wiąże się to z utratą tarczy. Na planszy można rozłożyć wszystkie Invizimale w fazie PUP, jednego w Strefie walki, resztę w Banku. Po rozłożeniu kart na planszy zaczyna się rozgrywka.

Każda kolejka podzielona jest na trzy fazy:

1) Pobranie karty i wykonanie akcji.

2) Zagranie karty środowiska lub domu.

* Dołożenie do banku kart Invizimali.

* Ewolucja jednego wybranego Invizimala.

* Użycie po jednej karcie łowcy.

* Dołożenie wektora do wybranego Invizimala w ataku lub obronie.

* Zmiana aktywnego Invizimala. Uwaga! Gracz, który zdecyduje się na zmianę nie może w tej kolejce atakować.

* Przywołanie Żywiołaka. Uwaga! Gracz, który przywoła Żywiołaka nie będzie mógł w tej kolejce atakować i zrobić innych ruchów kartami akcji.

3) Atak. Przed jego wykonaniem trzeba uprzedzić o nim przeciwnika. Walka toczy się między dwoma Invizimalami znajdującymi się w Strefie Walki.

Invizimal może wytrzymać określoną ilość obrażeń. Punkty życia informują ile dokładnie. Obrażenie odnosi, gdy jego obrona jest słabsza niż atak przeciwnika. Po otrzymaniu obrażeń kartę odwraca się o 90 stopni. Punkty życia można odzyskać dzięki kartom Łowcy i Środowiska. Gdy Invizimal traci wszystkie punkty życia, to odpada z rozgrywki, a przeciwnik zabiera przegranemu jedną tarczę.

Wygrywa gracz, który przejmie 3 karty Tarczy przeciwnika, czyli trzy razy przegra wyzwanie. Wygrać można też w momencie, gdy przeciwnik nie ma już kart do pobrania.

Ciekawym rozwiązaniem, urozmaicającym zabawę, jest darmowa aplikacja do gry. Dzięki niej dzieci mogą grać swoimi Invizimilsami na smartfonach oraz na konsolach Sony.

Dokładny opis gry znajduje się w instrukcji dołączanej do kart oraz na stronie internetowej, gdzie znaleźć można też przykłady rozgrywek oraz walk między Invizimalami.

Gdzie kupić karty Invizimals?

Karty ze względu na swoją popularność wśród dzieci można kupić w wielu sklepach z zabawkami. Dostępne są różne wersje talii, zawierające różną ilość kart, czasami dodatkowo planszę do gry czy pudełko do przechowywania kart. Oprócz zapewnienia dzieciom ciekawej rozrywki, karty są też produktem kolekcjonerskim. Cała talia może zawierać ponad 400 kart. Do gry wystarczy posiadać podstawową talię. Dodatkowe karty dają możliwość rozszerzenia talii i posiadania większej ilości Invizamali.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:19
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.