Udostępnij
Skomentuj

Intel Core i7-7600U w laptopie - Wydajność oraz specyfikacja.

Jeden z najlepszych niskonapięciowych układów z serii Intel i7 gwarantuje wysoką wydajność, z której korzystają przede wszystkim laptopy biznesowe. Bardzo dobrze radzi sobie on zwłaszcza podczas pracy z wykorzystaniem mocy obu rdzeni.

Zwróci uwagę należy przede wszystkim na wzrost mocy obliczeniowej względem procesorów poprzedniej generacji. Widoczne jest to przede wszystkim w częstotliwości taktowania, która wynosi 2800 MHz w trybie bazowym i maksymalnie 3900 MHz w trybie turbo – jest więc kolejno o 200 i 500 MHz wyższa niż w najmocniejszym niskonapięciowym układzie Skylake. Wszystko to sprawia, że profesjonalne programy o wysokich wymaganiach sprzętowych działają jeszcze lepiej. Zwiększona wydajność wpływa również na szybkość renderowania plików i przetwarzanie ogromnych danych.

Dwurdzeniowy i czterowątkowy procesor i7-7600U dysponuje pamięcią podręczną trzeciego poziomu o pojemności 4 MB. Jest to pewien standard w przypadku tego typu urządzeń, dlatego pod tym względem nie wyróżnia się ona ani na plus ani na minus.

Z układem zintegrowana została jednostka graficzna Intel HD Graphics 620, która wyróżnia się bardzo przyzwoitymi parametrami technicznymi. Warta uwagi jest przede wszystkim częstotliwość taktowania zegara, która mieści się w przedziale do 300 do 1150 MHz. Karta obsługuje również bibliotekę DirectX 12.

Przedstawione wyżej specyfikacja potwierdza, że omawiany procesor przygotowany został do pracy na najwyższych obrotach i obsługi szczególnie wymagających programów biurowych.

Testy wydajności

Dane techniczne to jednak nie wszystko. O wiele ważniejsze są bowiem wyniki testów wydajnościowych, które przeprowadzane są w programach diagnostycznych. Sprawdzają one bowiem, jak układ radzi sobie w praktyce.

  • Cinebench R15 – tryb jednowątkowy – 158 punktów,
  • Cinebench R15 – tryb wielowątkowy – 342 punkty.

Uzyskane wyniki potwierdzają, że i7-7600U to procesor z absolutnego topu jeżeli chodzi o modele niskonapięciowe. Zarówno funkcjonowanie systemu operacyjnego, jak i działanie wszelkich programów powinno stać na wysokim poziomie.

Do grania

Pomimo faktu, że omawiany układ przeznaczony jest przede wszystkich do obsługi programów biznesowych, występuje on również w laptopach korzystających z dedykowanych kart graficznych o przyzwoitej wydajności. Jedną z nich jest Nvidia GeForce 940MX, która występuje w wersjach z 2 lub 4GB pamięci. Jeżeli do tego wszystkiego dodamy pamięć RAM typu DDR4, będziemy w stanie uruchomić wiele gier. I to wcale nie tych najstarszych.

  • Overwatch – low: 75 fps, medium: 50 fps, high: 25 fps,
  • FIFA 17 – low: 115 fps, medium: 90 fps, high: 50 fps,
  • Farming Simulator 17 – low: 140 fps, medium: 90 fps, high: 40 fps,
  • Resident Evil 7 – low: 70 fps, medium: 35 fps, high: 20 fps,
  • Diablo III – low: 125 fps, medium: 90 fps, high: 75 fps.
 

Chcąc cieszyć się rozrywką w tego typu produkcjach, warto rozglądnąć się za laptopem Lenovo ThinkPad T570. W modelach Dell Latitude 5480 i 5580 znaleźć można również nieco tylko słabszą jednostkę GeForce 930MX, natomiast urządzenia pokroju Lenovo ThinkPad P51s korzystają z kart z serii Nvidia Quadro, które zostały przystosowane do użytku profesjonalnego.

Porównanie z innymi modelami

Intel Core i7-7600U należy do absolutnej czołówki w segmencie niskonapięciowych procesorów Intela. Potwierdza to zresztą porównanie jego parametrów z innymi modelami.

Omawiany układ doskonale nadaje się do wykorzystania w laptopach biurowych. Jego wydajność, niski pobór energii oraz wysoka kultura pracy pozwalają na bezproblemową obsługę wszystkich najważniejszych programów i aplikacji. Co więcej, występuje on również w laptopach korzystających z przyzwoitych, dedykowanych kart graficznych, dlatego poradzi sobie również z obsługą wielu gier.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)