Udostępnij
Skomentuj

Intel Core i5-8265U w laptopie - wydajność oraz specyfikacja

Procesor i5-8265U jest montowany w wielu laptopach – czy warto na niego stawiać?

Wynika to oczywiście z jego uniwersalnego charakteru. Zastosowana specyfikacja sprawia, że użytkownicy mogą liczyć na przyzwoitą wydajność przy zachowaniu stosunkowo niskiego poziomu poboru energii. Wszystko to sprawia, że układ znajduje się w laptopach biznesowych, multimedialnych, domowych i ultramobilnych.

Polecane laptopy

Intel Core i5-8265U – specyfikacja

Intel Core i5-8265U – zastosowanie

Omawiany układ CPU bardzo dobrze wpisuje się w ósmą generację sprzętu Intela. Gwarantuje wykorzystanie większej liczby rdzeni oraz wątków, dlatego możliwości jego wykorzystania są znacznie szersze w porównaniu z procesorami generacji siódmej. Co to oznacza? Przede wszystkim tyle, że i5-8265U pozwoli na obsługę wielu narzędzi graficznych. Poradzi sobie z renderowaniem grafiki, obsługą technologii 3D i VR, a także uruchomieniem wielu ciekawych gier.

Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na jego specyfikację. Cztery rdzenie, osiem wątków i szeroka częstotliwość taktowania – wszystko to sprawia, że układ bardzo dobrze dostosowuje się do różnego obciążenia, generowanego podczas obsługi nie tylko podstawowych programów biurowych.

Warto nadmienić, że układ wyróżnia się ograniczonym poborem energii (współczynnik TDP wynosi zaledwie 15 W), dlatego też jest on montowany również w laptopach ultramobilnych. W ich przypadku liczy się przede wszystkim odpowiednia efektywność energetyczna, przy zachowaniu co najmniej przyzwoitej wydajności. Intel Core i5-8265U pod tym względem spisuje się bardzo dobrze, toteż pozwoli na pracę w podróży.

Omówić warto również integrowaną jednostkę graficzną, czyli Intel UHD Graphics 620. Poza obsługą rozdzielczości UHD i biblioteki DirectX 12, wyróżnia się taktowaniem rdzenia na poziomie od 300 MHz w trybie bazowym do 1100 MHz. Nie pozwoli na obsługę najnowszych gier typu AAA, jednak z pewnością poradzi sobie z wieloma innymi, ciekawymi tytułami, które wyróżniają się niższymi wymaganiami sprzętowymi. Na takim laptopie z pewnością uruchomimy Diablo III, Rocket League oraz CS: GO.

Intel Core i5-8265U – wydajność

Przydatność konkretnego procesora warto sprawdzić poprzez analizę wyników testów diagnostycznych, najlepiej przeprowadzonych w programie Cinebench R15. Gwarantuje on rzetelne dane, które pozwolą przyrównać omawiany układ do innych modeli z tej samej kategorii.

W trybie jednowątkowym procesor uzyskał średnią na poziomie 155 punktów, natomiast w trybie wielowątkowym wynik zatrzymał się na 625 punktach. Wszystko to przedkłada się na bardzo przyzwoitą wydajność, gwarantującą realizację wielu zróżnicowanych zadań.

Intel Core i5-8265U – porównanie z innymi modelami

Na koniec naszej analizy warto dokonać porównania układu z procesorami z tej samej kategorii. W ten sposób dowiemy się, czy warto inwestować pieniądze w laptopy, które korzystają z jego możliwości.

Intel Core i5-8265U – w jakich komputerach?

Zarówno specyfikacja techniczna, jak i testy wydajnościowe wskazują, że mamy do czynienia z niezwykle uniwersalnym procesorem, który sprawdzi się podczas obsługi wielu zróżnicowanych programów. Nic więc dziwnego, że znaleźć można go w laptopach do użytku domowego, ale również w modelach biznesowych, multimedialnych i ultramobilnych.

Udostępnij
5,0
5 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:59
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.