Udostępnij
Skomentuj

Intel Core i7-8565U w laptopie - wydajność oraz specyfikacja

Testujemy niskonapięciowy procesor Intela, należący do ósmej generacji. W jakich laptopach jest montowany?

Ze względu na swoją specyfikację, znajdziemy go przede wszystkim urządzeniach biznesowych i ultramobilnych, wyróżniających się przekątną ekranu 13,3 i 14 cali. Zagwarantować ma przyzwoitą wydajność oraz niski pobór energii. Czy tak też jest w rzeczywistości? Warto to sprawdzić.

Polecane laptopy

Intel Core i7-8565U – specyfikacja

Intel Core i7-8565U – zastosowanie

Jak można się łatwo domyślić, procesor jest bardzo uniwersalny, dlatego znaleźć można go w laptopach biznesowych, ale również w urządzeniach o mobilnym charakterze i konfiguracjach multimedialnych, wykorzystywanych przede wszystkim w ramach szeroko pojętego użytku domowego.

Pomimo znacząco obniżonego poboru energii, okaże się wystarczający do obsługi zarówno podstawowych programów biurowych, jak i nieco bardziej zaawansowanych narzędzi graficznych. Do tego wszystkiego dodać możemy również niektóre nowe gry, choć oczywiście będzie to wymagało dobrania odpowiedniej dedykowanej karty graficznej.

Zwiększona ilość rdzeni i wątków, taktowanie na poziomie od 1800 MHz do aż 4600 MHz, 8 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu – wszystko to plasuje omawiany układ na wysokiej półce jakościowej w kategorii procesorów niskonapięciowych. Jest to chyba wystarczająca rekomendacja dla osób niezdecydowanych jeszcze na zakup laptopa wyposażonego w Intel Core i7-8565U.

Do tego wszystkiego należy jeszcze dodać zintegrowaną kartę graficzną. Mowa o Intel UHD Graphics 620, wyróżniającej się taktowaniem rdzenia w przedziale od 300 MHz do 1150 MHz. Ze względu na korzystanie z pamięci współdzielonej, nie jest to karta, która otwiera nam dostęp do szerokiej grupy zaawansowanych programów, jednak z pewnością poradzi sobie z podstawowymi zadaniami. Zapewni również obsługę rozdzielczości UHD 4K, a także na obsługę wiekowych gier oraz takich, które wyróżniają się niskimi wymaganiami sprzętowymi. Wymienić można chociażby takie tytuły jak Team Fortress 2, Diablo III oraz Rocket League.

Intel Core i7-8565U – wydajność

Sama analiza specyfikacji często nie wystarczy, by przekonać się, czy wybrany procesor rzeczywiście jest w stanie sprostać naszym wymaganiom. Warto więc jeszcze zwrócić uwagę na różnego rodzaju recenzje oraz testy wydajnościowe, przeprowadzane między innymi na platformie Cinebench R15.

Układ i7-8565U w testach uzyskał średnią na poziomie 173 punktów w trybie jednowątkowym i 630 punktów w trybie wielowątkowym. Wszystko to potwierdza, że mamy do czynienia z jednym z najlepszych procesorów niskonapięciowych.

Intel Core i7-8565U – porównanie z innymi modelami

Dopełnieniem naszej analizy będzie oczywiście zestawienie omawianego procesora z kilkoma innymi modelami, które należą do tego samej kategorii. Dzięki temu w końcu będziemy mogli podjąć decyzję, czy i7-8565U rzeczywiście jest taki mocny.

Intel Core i7-8565U – w jakich komputerach?

Jak wynika z testów wydajnościowych i porównawczych, układ i7-8565U prezentuje się bardzo dobrze. Zagwarantuje stabilną obsługę wielu programów. Wszystko to sprawia, że jest on montowany w wielu laptopach biznesowych (np. Dell Latitude 5590 i 7490). Jego niskonapięciowy profil pozwala natomiast na wykorzystanie go w zestawach ultramobilnych (np. Toshiba Portege Z30-E-11R, Microsoft Surface Book 2).

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:01
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.