Udostępnij
Skomentuj

Insurgency: Sandstorm – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje

Nadeszła kolejna odsłona strzelanek Insurgency. Co zaoferuje i jakiego sprzętu potrzebuje do obsługi?

Pierwsza część serii stanowiła niejako kontynuację modyfikacji stworzonej na bazie gry Half Life 2. Studio New World Interactive postanowiło stworzyć taktyczną, sieciową strzelaninę – wszystkie te pomysły zostały rozwinięte w kolejnej odsłonie. Premiera Insurgency: Sandstorm była bardzo oczekiwana, ale wszystkie wątpliwości zostały rozwiane 12 grudnia 2018 roku.

Polecane karty graficzne

Insurgency: Sandstorm – ogólne informacje o grze

Gra nadal skupia się na trybie multiplayer, w ramach którego możemy wziąć udział w potyczkach z innymi graczami, a także spróbować swoich sił w misjach kooperacyjnych. Tytuł pojawi się na rynku w grudniu, jednak od już stycznia trwają testy w ramach tak zwanej zamkniętej Bety.

  • Producent – New World Interactive
  • Wydawca – Focus Home Interactive
  • Data premiery – 12 grudnia 2018 roku (zamknięta Beta od 30 sierpnia 2018 roku)
  • Tryb gry – multiplayer

Cena Insurgency: Sandstorm to 138,56. Za taką kwotę otrzymamy klucz do gry, który należy aktywować na platformie Steam. Język polski nie jest obsługiwany. Gra jest dosyć młoda, więc istnieje szansa, że takowa wersja pojawi się wraz z aktualizacją. Produkcja wyszła na PC, PlayStation i Xbox.  Insurgency: Sandstorm zakupimy w serwisie G2A, Steam lub w wielu innych serwisach sieciowej dystrybucji gier.

Insurgency: Sandstorm – fabuła, mechanika, detale

Produkcja nie posiada specjalnej linii fabularnej. Rozgrywka odbywa się na terenach Bliskiego Wschodu, gdzie weźmiemy udział w operacjach wojennych. Siłą gry mają być odpowiednio przygotowane, niezwykle zróżnicowane mapy, na których przyjdzie nam toczyć pojedynki lub wykonywać różnego rodzaju misje.

Niezależnie do wybranego przez nas trybu, kluczem do sukcesu będzie współpraca z pozostałymi członkami zespołu. Postawienie na ślepą eliminację przeciwników nie wystarczy, by poradzić sobie z wyzwaniem. Jak podkreślają twórcy, ogromne znaczenie będzie miało również to, w jaki sposób wykorzystamy otoczenie i rozkład map.

Jak można się było domyślić, Insurgency: Sandstorm zaoferuje dostęp do bogatego zestawu broni, z których będziemy mogli korzystać podczas walki. Do tego dojdą także różnego rodzaju narzędzia. Zarówno uzbrojenie, jak i pozostałe wyposażenie możemy modyfikować pod względem wyglądu. W grze pojawi się kilka trybów gry. W wielu z nich do rywalizacji staną dwie szesnastoosobowe frakcje, które będą rywalizować o kontrolę na mapach. Pozostałe tryby skupią się na kooperacji – udział w misjach może wziąć maksymalnie 8 graczy.

Insurgency: Sandstorm – wymagania sprzętowe

Gra została przygotowana w oparciu o niezwykle popularny silnik Unreal Engine 4, co pozwoliło na przygotowanie bardzo realistycznej oprawy graficznej. Wrażenie robią zarówno lokacje, jak i modele broni, pojazdów, a także efekty specjalne. Wszystko to potwierdzają pierwsze materiały publikowane z gry.

Obecnie nie znamy jeszcze oficjalnych wymagań sprzętowych, jednak na podstawie spekulacji i zamkniętej Bety, możemy stwierdzić, iż gra będzie potrzebowała naprawdę wydajnego sprzętu. Skupić powinniśmy się przede wszystkim na zakupie karty graficznej ze sporą ilością własnej pamięci.

Insurgency: Sandstorm – przypuszczalne minimalne wymagania gry

Poniższe wymagania Insurgency: Sandstorm mogą stanowić wyzwanie dla komputerów. Warto podkreślić, że nawet taki zestaw podzespołów nie pozwoli na rozgrywkę w najwyższej jakości obrazu. Będziemy zmuszeni obniżyć rozdzielczość oraz jakość detali.

Insurgency: Sandstorm – przypuszczalne rekomendowane wymagania gry

Taka konfiguracja sprzętowa pozwoli cieszyć się nam wysokiej jakości grafiką i płynną animacją.

Jeżeli nasz komputer nie będzie w stanie poradzić sobie z grą. Warto wybrać wersję na konsolę PlayStation lub Xbox.

Insurgency: Sandstorm – jaki komputer do gry?

Jak już wspominaliśmy, najważniejszy okaże się dobór odpowiedniej jednostki graficznej. Jeżeli zależy nam na obsłudze średnich lub wysokich detali graficznych, powinna dysponować 4 GB pamięci. Warto decydować się przede wszystkim na modele gamingowe, na przykład z serii GTX od Nvidii. Do tego należy dodać wydajny procesor, najlepiej czterordzeniowy i co najmniej 8 GB pamięci RAM. Zainwestowanie 3 tysięcy złotych powinno pozwolić na zakup komputera, który poradzi sobie z obsługą gry.

Insurgency: Sandstorm – jaki laptop do gry?

Również w tym przypadku powinniśmy postawić na konfiguracje z wysokiej półki. Warto rozważyć zakup procesora Intela z siódmej lub ósmej generacji, najlepiej modelu typowo gamingowego – na przykład i7-7700HQ. Jeżeli dołożymy do tego kartę graficzną na poziomie Nvidia GeForce GTX 1050 Ti, możemy być spokojni o uzyskanie wysokiego poziomu klatek na sekundę.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Gry PC - Pady - PS5 - Xbox Series X - Fotele gamingowe

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:28
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.