Udostępnij
Skomentuj

Golarka do 200zł - która najlepsza? Jaką wybrać?

Jaką golarkę wybrać, by zmieścić się w kwocie 200 zł? Na co zwrócić uwagę?

Jaką golarkę do 200 zł wybrać?

Golarka elektryczna do 200 zł jest jak najbardziej możliwa do kupienia. W tej cenie jesteś w stanie nabyć sprzęt do golenia renomowanych marek. Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie, na jakim rodzaju narzędzia do regulowania zarostu Ci zależy? Ze względu na sposób golenia dzielą się na golarki na sucho i mokro. Podstawowym rozróżnieniem jest typ urządzenia. Stosunkowo prostą konstrukcją wyróżniają się golarki foliowe. Ich nazwa pochodzi od cienkiej, metalowej folii, która przykrywa pracujące ostrza.

Polecane golarki do 200 zł

Otworki w folii podnoszą włos. Następnie dostaje się on pod oscylujące metalowe brzytwy i zostaje obcięty. Golarki rotacyjne składają się z okrągłych, niezależnie pracujących zakończeń. Pod nieosłoniętą linią znajdują się okrągłe ostrza. Ten rodzaj urządzenia pozwala na okrężne ruchy przy goleniu po wszystkich konturach twarzy. Wykonuje pracę elastyczniej niż jej foliowy odpowiednik, dzięki czemu lepiej sprawdzi się do grubszego, gęstego zarostu oraz w sytuacji, gdy włos ma tendencję do kręcenia się w różnych kierunkach.

Golarka hybrydowa jest najnowszym rozwiązaniem w tej kategorii produktów do pielęgnacji włosów na twarzy. To urządzenie elektryczne o wielkości zbliżonej do jednorazowej maszynki do golenia. Ma najmniejsze wymiary i wagę spośród wszystkich tego typu sprzętów. Zawiera cienkie, dwustronne ostrze, które sprawnie porusza się po skórze. Bez problemów radzi sobie z gęstym zarostem, a dzięki swoim niewielkim gabarytom i węższą szerokością powierzchni tnącej jest bardzo precyzyjna.

Czym charakteryzują się najlepsze golarki do 200 zł?

Dobra golarka męska do 200 zł ma możliwość golenia na sucho i mokro. W przypadku twardego włosa bądź skóry skłonnej do podrażnień lepszym rozwiązaniem jest golenie po użyciu środka zmiękczającego włos. Maszynka dająca możliwość cięcia zarostu na mokro może być używana również na sucho. Przy użyciu sprzętu golącego wilgotny zarost nie powinno być problemów z wyczyszczeniem go pod bieżącą wodą. Najlepsze urządzenia do tytułowej kwoty to golarki akumulatorowe. Po naładowaniu baterii dają wygodę użytkowania, ponieważ kabel zasilający nie ogranicza ruchów.

Porządna maszynka do golenia do 200 zł zawiera trymer. Jego użycie pozwala na precyzyjne modelowanie zarostu poprzez przycinanie go na określoną długość. To bardzo przydatna funkcja dla osób, które zapuszczają dłuższy zarost i chcą, aby był równo przycięty. Część modeli ma podkładkę, na której stawia się golarkę. Uchwyt stojący na płaskiej powierzchni w łazience podłącza się do prądu. Pełni on funkcję ładowarki i stacji dokującej, dzięki której urządzenie zawsze będzie w jednym miejscu. Do 200 złotych kupisz golarki Panasonic foliowe z akumulatorem.

Pomocna opcja do elektrycznych urządzeń do golenia to wskaźnik sygnalizujący wyczerpanie baterii oraz poziom jej naładowania. Golarki Wahl w cenie do 200 złotych mają taki wskaźnik ledowy. Dodatkowo cechują się bardzo eleganckim, klasycznym wykonaniem. Dobre urządzenie czerpie energię z akumulatora o pojemności pozwalającej na 60 minut pracy. Taka pojemność w zupełności wystarczy na kilkukrotne golenie nawet dla wymagających użytkowników.

Wady i zalety golarek do 200 zł

Atuty i ograniczenia dotyczą każdego rodzaju urządzeń do pielęgnacji zarostu i różnią się w zależności od danego typu. Golarki foliowe dobrze sprawdzają się do cery wrażliwej. Po przyciśnięciu sprzętu do twarzy skóra napręża się, co pozwala na precyzyjne golenie. Folia oddziela ostrza od twarzy, dzięki czemu czynność cięcia przebiega łagodnie i bez podrażnień. Wady tych golarek to duży hałas podczas pracy urządzenia oraz ograniczona możliwość obrotu końcówki tnącej. Nie jest polecana dla osób z długim zarostem.

Golarki głowicowe do 200 złotych powinny bez większych problemów poradzić sobie z gęstym, twardym i kręconym włosem. Rekomendowane są do przycinania długiego zarostu. Charakteryzują się lepszą kulturą pracy niż foliowy odpowiednik. Działają dużo ciszej od nich. Największymi ich wadami są mała precyzja przy wykonywaniu kolistych ruchów oraz większa możliwość podrażnienia skóry, szczególnie podczas pierwszych prób golenia się.

Golarka elektryczna do 200 zł może być jeszcze w wersji hybrydowej. To stosunkowo nowe rozwiązanie w produkcji sprzętu do golenia. Liczba zalet zdecydowanie góruje nad wadami. Przede wszystkim na pochwałę zasługuje ergonomia urządzenia. Golarka hybrydowa ma mały rozmiar i wagę oraz wbudowany akumulator, dzięki czemu idealnie nadaje się na wyjazdy. Produkt ten zawiera najlepsze cechy z większych maszynek innego typu. Precyzja golenia to jej kolejny atut.

Golarki Wahl to przede wszystkim urządzenia foliowe w dobrych cenach — do 200 złotych znajdziesz sporo modeli. Ich zaletami będzie wygodny rozmiar, który pozwala na korzystanie z nich podczas podróży oraz ponadczasowy styl wykonania. Minusem, tak jak w przypadku tego typu sprzętu strzygącego, jest brak możliwości obcięcia zarostu po trzech dniach i dłuższym czasie. Plusem jest to, że golarki mają wbudowany akumulator.

Czy warto kupić golarkę do 200 zł?

Dobra golarka męska do 200 zł jest jak najbardziej dostępna do kupienia. Do tego pułapu cenowego masz wybór spośród sprzętu strzygącego wielu cenionych marek. Golarki Panasonic to dobry przykład na to, że w proponowanej cenie można otrzymać bardzo dobrze wyposażoną maszynkę foliową. Zawiera trzy ostrza, obrotową głowicę, trymer i akumulator. Te udogodnienia sprawiają, że golenie staje się precyzyjne, wygodne oraz bezpieczne dla skóry.

Podstawowa wersja golarki foliowej może nie poradzić sobie z twardym włosem. W proponowanej cenie nabędziesz taką z zaawansowanym potrójnym systemem golącym, który bez trudu upora się ze sztywnym zarostem. Golarka głowicowa również zmieści się w tej kwocie. Będzie miała trymer i opcję golenia na mokro, co przy tym rodzaju maszynki do golenia do 200 zł jest szczególnie istotne ze względu na ochronę skóry.

Golarki na sucho i mokro sprzedawane są przez wielu producentów. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia lepiej postawić na to, które daje te dwie możliwości strzyżenia równocześnie. Wodoszczelną maszynką bez problemu ogolisz się na sucho, a jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz zwilżyć zarost. Wodoodporne sprzęty do regulacji brody mają jeszcze jeden ogromny atut. Po wykonaniu zadania mogą zostać oczyszczone pod kranem z bieżącą wodą. W proponowanej cenie znajdziesz wiele urządzeń odpowiednich do pracy na mokro.

Golarki akumulatorowe to przede wszystkim wygoda użytkowania bez plączącego się kabla, który przeszkadza podczas golenia. Są też dostępne golarki akumulatorowo-sieciowe oraz działające tylko na przewodzie połączonym z gniazdkiem w pomieszczeniu. Na szczęście te warianty cechują najtańsze golarki, a dysponując kwotą 200 złotych, nie musisz ograniczać się tylko do nich. Do tej wartości znajdziesz nawet maszynkę hybrydową, o bardzo wygodnych, niewielkich rozmiarach z wbudowanym akumulatorem.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:27
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.