Udostępnij
https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-golarke-meska-jaka-najlepsza-polecane-modele/446/ 2020-03-26 15:37:48.000000

Jak wybrać golarkę męską? Jaka najlepsza? Polecane modele

Gładką skórę może zapewnić dobra golarka elektryczna. Jak wybrać urządzenie tego typu? Na co zwrócić uwagę?

Regularne golenie zarostu można wykonywać nie tylko przy pomocy maszynki do golenia, ale też za pomocą golarki elektrycznej. Jest to urządzenie, które zdecydowanie ułatwia te zabiegi, a także ogranicza ryzyko powstawania podrażnień. Jaka maszynka do golenia będzie najlepszym wyborem? Czy warto ją kupić i czym się kierować?

Polecane golarki

Golarka elektryczna męska – jaki rodzaj?

Oferta męskich golarek elektrycznych jest bardzo szeroka i zróżnicowana zarówno pod względem cen, jak i parametrów technicznych. W sprzedaży można znaleźć:

 • Golarki męskie głowicowe – mogą być wyposażone w 2 lub 3 głowice golące, które są ruchome, dopasowują się do kształtu twarzy i odpowiadają za proces golenia. Każda głowica składa się z nożyków i osłonek, które zabezpieczają przez zacięciem się. Taka golarka elektryczna męska opinie może mieć zróżnicowane, ale najczęściej niezbyt dokładne są golarki najtańsze.
 • Golarki foliowe – mają zupełnie inny kształt niż golarka głowicowa. Są bardziej prostokątne, mogą dysponować pojedynczym elementem golącym albo podwójnym lub nawet potrójnym. Za proces golenia odpowiada specjalna folia z otworkami, do których dostają się włosy, a następnie są obcinane. W zaawansowanych golarkach otwory te mogą być umieszczone pod różnymi kątami, co sprawia, że golenie jest dokładniejsze.
 • Golarki elektryczne trójfazowe – najbardziej zaawansowany system golenia, który wykorzystuje kilka głowic foliowych i trymujących. Golarki tego rodzaju są najbardziej kosztowne.

Maszynki do golenia elektryczne są wygodną i praktyczną alternatywą dla stosowania standardowych, manualnych maszynek do golenia, którymi łatwo się zaciąć i trudno uniknąć podrażnień. Golarka męska trójfazowa to jeszcze rzadkość, dlatego wybór najczęściej pada na modele foliowe i głowicowe.

Golarka męska foliowa czy głowicowa?

Zakup dobrej golarki męskiej to spore wyzwanie, a wątpliwości pojawiają się już na etapie wyboru specyfiki działania urządzenia. Golarka foliowa czy rotacyjna? To pytanie zadaje sobie wielu kupujących. Poniższe porównanie powinno pomóc w podjęciu decyzji.

Zarówno maszynka elektryczna rotacyjna, jak i elektryczna golarka foliowa to rozwiązania godne uwagi. W obu przypadkach można liczyć na wysoki komfort użytkowania urządzenia i na dobre parametry – często jest to kwestia ceny. Droższe maszynki mają więcej opcji i bywają dokładniejsze. Gdy celem jest naprawdę dobra maszynka do golenia, opinie użytkowników także mają znaczenie i dlatego warto wziąć pod uwagę zarówno parametry techniczne, jak i ocenę kupujących.

Polecane golarki

Golarka elektryczna męska – najważniejsze parametry

Wybór golarki elektrycznej warto poprzedzić dobrym rozeznaniem się w kluczowych parametrach urządzeń tego rodzaju. Oto one:

 • Typ urządzenia – do wyboru są golarki foliowe, głowicowe i trójfazowe. Poszczególne modele mogą różnić się pod względem opcji dodatkowych. W wielu golarkach obecny jest także trymer. Warto od razu uwzględnić kwestię, czy poszukiwana jest golarka do brody z trymerem i możliwością formowania zarostu czy też sprzęt dedykowany raczej do golenia się na gładko.
 • Sposób zasilania – maszynki elektryczne mogą być zasilane sieciowo, akumulatorowo i akumulatorowo-sieciowo. Nieliczne modele wykorzystują do działania baterie. Jaka golarka elektryczna będzie najlepsza? Model akumulatorowy zapewni najlepszą mobilność i wygodę, ale trzeba pamiętać o jego naładowaniu. Golarka elektryczna męska z zasilaniem sieciowym jest mniej komfortowa w użytkowaniu, gdyż kabel nieco ogranicza ruchy podczas golenia. Ciekawą opcją są natomiast maszynki elektryczne do golenia z zasilaniem akumulatorowo-sieciowym, gdyż dają najwięcej możliwości.
 • Czas pracy – to parametr, który dotyczy wyłącznie golarek z akumulatorem. Określa maksymalną wytrzymałość akumulatora. Im dłuższy czas działania urządzenia po naładowaniu, tym lepiej.
 • Czas ładowania – to kwestia związana wyłącznie z golarkami wyposażonymi w akumulator. Im szybciej ogniwo ładuje się do pełna, tym szybciej golarka jest gotowa do użytku.
 • Sposób golenia – golarka do włosów dla mężczyzn może działać na sucho albo zarówno na sucho, jak i na mokro. Wodoodporne bywają najczęściej modele bezprzewodowe i dają one najwięcej możliwości.
 • Wyposażenie – warto zwrócić uwagę na to, czy wybrana elektryczna maszynka do golenia posiada wszelkie potrzebne akcesoria. Przydatna bywa podstawka, a w przypadku maszynki akumulatorowej warto zwrócić uwagę na to, czy podstawka pełni funkcję ładowarki czy też jest oddzielna ładowarka. Praktycznym dodatkiem jest też pędzelek do czyszczenia urządzenia oraz pokrowiec ochronny. W zestawie może znajdować się także zaślepka na głowicę, a wybrane golarki rotacyjne mogą być nawet wyposażone w szczoteczkę do mycia twarzy.
 • Renoma producenta – maszynka elektryczna do golenia mało znanej firmy może nie oferować tak wysokiej skuteczności i tak wielu innowacyjnych rozwiązań, co golarka renomowanego producenta. Można przypuszczać, że golarka męska Philips albo Panasonic lub Braun będą lepszym wyborem niż urządzenia niezbyt znanych marek.
 • Cena – to kwestia, obok której trudno przejść obojętnie, gdy przegląda się golarki męskie. Rozbieżność cenowa jest spora, ale warto zweryfikować nie tyle sam koszt zakupu, co stosunek ceny urządzenia do jego jakości i funkcjonalności.
 • Opinie użytkowników – dobrym pomysłem jest nie tylko bazowanie na parametrach i własnej intuicji, ale też zweryfikowanie tego, co sądzą inni oceniający i użytkujący golarki męskie. Opinie tego rodzaju znaleźć można zarówno w sklepach internetowych, jak też na grupach dyskusyjnych, blogach i w wielu innych miejscach.

To najważniejsze parametry techniczne, na które należy zwrócić uwagę, gdy przegląda się elektryczne maszynki do golenia i chce się wybrać najlepszą z nich. Oczywiście urządzenia te mogą oferować także liczne opcje dodatkowe, które uprzyjemnią korzystanie z nich, a także wpłyną na dokładność golenia.

Jaką golarkę męską kupić – dodatkowe funkcje

Prawie każda maszynka do golenia elektryczna ze średniej lub nieco wyższej półki może mieć do zaoferowania także którąś z opcji dodatkowych. Golarki męskie – jaka najlepsza? Jakie są kluczowe parametry?

 • Wskaźnik zużycia głowic – nawet najlepsza golarka męska może ulec zużyciu. Chodzi oczywiście o części eksploatacyjne, jak głowice foliowe lub rotacyjne. W przypadku, gdy jest to maszynka do golenia męska znanej marki, można będzie dokupić elementy wymienne lub oddać urządzenie do serwisu. Wskaźnik zużycia głowic uprzedzi o konieczności zajęcia się tym zagadnieniem.
 • Wskaźnik ładowania/rozładowania – maszynki do golenia męskie mogą być wyposażone we wskaźnik tego rodzaju i jest to bardzo wygodna opcja, która zasygnalizuje, że urządzenie zaraz się rozładuje bądź też naładuje.
 • System unoszenia zarostu – lepsze maszynki elektryczne bywają wyposażone w elementy unoszące włoski w górę, co ułatwia ich golenie.
 • Trymer – wiele maszynek elektrycznych posiada opcję przycinania zarostu. Trymer jest szczególnie mile widziany w maszynkach, które mają służyć osobom, które preferują tylko przycinanie zarostu albo jego efektowne formowanie.
 • Antypoślizgowy uchwyt – maszynka może być wyposażona w gumowe elementy na uchwycie, które zapewnią pewny chwyt nawet wówczas, gdy urządzenie jest użytkowane wilgotną dłonią.

Ile kosztuje golarka męska?

Oferta golarek elektrycznych jest na tyle różnorodna, że można znaleźć wśród nich rozwiązanie na każdą kieszeń. Oczywiście niska cena często będzie szła w parze z niższą jakością wykonania oraz słabszą funkcjonalnością urządzenia.

 • Najtańsze golarki elektryczne to kwestia kilkudziesięciu złotych. Są to urządzenia marek takich, jak Eldom, Clatronic, Esperanza i Adler. Urządzenia te mają podstawową funkcjonalność.
 • Powyżej stu złotych można znaleźć już golarki nieco bardziej zaawansowane i od renomowanych producentów, jak Zelmer, Blaupunkt, Remington, a w tej cenie znajdzie się nawet maszynka elektryczna Philips.
 • Dysponując kwotą kilkuset złotych można liczyć na urządzenie o szerokiej funkcjonalności, jak choćby zasilanie akumulatorowo-sieciowe, wiele nakładek trymujących, wskaźnik rozładowania i wiele innych opcji.

Trudno wskazać jeden model golarki męskiej, którą można będzie uznać za najlepszą. Ważne jest to, by dobrać urządzenie, które będzie odpowiadało jego użytkownikowi pod względem ceny i parametrów. Urządzenia tego rodzaju zapewniają wysoki komfort golenia, ograniczają podrażnienia i ryzyko skaleczeń, dlatego warto poświęcić chwilę na analizę dostępnych opcji i wybór golarki, która spełni oczekiwania kupującego.

Udostępnij
4,1
5 ocen
12 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (7)

polecam maszynkę braun seria 7. ścina nawet najniższe włoski i to za pierwszym razem
Mam od niedawna remingtona (xf 8705) i przy mojej mega wrażliwej na podrażnienia skórze sprawdza się dużo lepiej niż wcześniejsze tradycyjne golarki, gdzie golenie nieraz kończyło się wysypką.
Dotychczas przez ponad 4 lata używałem Series 3 i jestem mega zadowolony dlatego też szukałem czegoś z Brauna. Wybrałem Series 7

Co do samej golarki jestem zachwycony. Dzięki technologii MacroMotion głowica dostosowuje się do kształtu twarzy, szczególnie przy kościach żuchwy. Jest możliwość blokady głowicy - przydatne podczas golenia pod nosem. To samo dotyczy ruchomej foli (MicroMotion), wchodzi w każdy dołek.

Preferuję golenie na sucho i tutaj golarka również spisuje się na medal. Wystarczy jeden przejazd do usunięcia zarostu przez co znacznie skraca się czas golenia.
Moc golenia można dostosować pod siebie (5 trybów do wyboru - przyciski przy włączniku).

Skóra po goleniu jest naprawdę gładka, według mnie lepiej wypada niż Seria 3 chociaż tam też było bardzo dobrze. No i nie ma podrażnień!!

Co do samego czyszczenia. W zestawie dostajemy stacje czyszcząco-ładującą. Po goleniu maszynkę wystarczy wrzucić w stację i tyle. Gotowa na następne golenie. Do tego wydaje mi się że dzięki takiemu czyszczeniu jest znacznie mniej podrażnień. Na wyjeździe urządzenie czyściłem pod wodą, nie ma problemów, czyści się szybko.
Aha, bateria podczas 3 goleń na wyjeździe zeszła do około 80% (na pełnej mocy) więc jest dobrze. Ładowarki nawet nie brałem, włożyłem w futerał (jest w zestawie!).

Jedynie trymera używało mi się lepiej w poprzedniej golarce gdzie był u góry, tutaj nie ma takiej możliwości bo mamy ruchomą głowicę.

Na plus:
- dokładność i szybkość golenia
- super dostosowanie do twarzy
- brak podrażnień przy wrażliwej skórze
- nie trzeba czyścić (stacja czyszcząca)
- wyświetlacz

Na minus:
- cena mogła by być ciut niższa
Braun to jedno wielkie nieporozumienie
ja tez korzystam z Braun Series 7 i nie zmieniłbym na żadną inną.
Precyzyjna, poręczna, szybka i przede wszystkim nie podrażnia, a dzieki stacji samoczyszczącej zawsze jest perfekcyjnie czysta (w stacji jest specjalny płyn dezynfekujący).
Jak dla mnie niezawodne są maszynki beard designer z trzema głowicami. Ostatnio kupiłem sobie tego babylissa i mogę przycinać zarost za jednym pociągnięciem.
Nidy więcej Braun! Do twardego zarostu kompletna porażka!
Ja mam Panasonic ES-RT47-S503 i jestem z niej zadowolony, dokładnie goli i nie podrażnia mojej wrażliwej skóry a zwykle miałem z tym problem przy innych maszynkach.
Ja natomiast nie polecam ponieważ padł w niej akumulator, a wymienić się go nie da, jest to jednorazówka innymi słowy. Ja sprzęt kupowałem, a nie wypożyczałem, dlaczego zatem zapłaciłem za niego pełną cenę skoro to wersja jednorazowa. Naprawdę nie ładujcie się w kupowanie żadnej elektroniki na dzień dzisiejszy, bo to ryzyko, że coś nagle samo z siebie przestanie działać, zupełnie nie z waszego powodu, a wasze pieniądze to będzie inwestycja krótkoterminowa przez wypożyczenie czegoś na kilka lat a nie jakiś zakup dopóki się nie będzie dało tego naprawić....jednorazówce warto powiedzieć stanowcze NIE!
Ja od kilku lat używam Panasonica i uważam, że jest naprawdę w porządku. Golenie dokładne, sprzęt trwały - ogólnie wszystko ok.
A ja mam inne zdanie... mam model za 1000 zł po roku zaczeła odchodzić warstwa chromu, po wymianie obudowy stacja przestała myć tylko suszy
Ja od kilku lat jestem wierny babyliss ;) Kupiłem kiedyś maszynkę do włosów, bo wtedy suszarka żony była taniej. Mega sprzęty! Teraz kupowałem trymer do brody i też jest pełen sztos.